Komando (1985)

Akční ikona devadesátých let. Když jsem byl malý kluk, byl jsem unešen, dnes se mi na obličeji objeví mírně zakřivený "Arnoldův" rádoby úsměv ;o/

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

Ženský i chlapy si tam najdou svý. Já dávám jednu hvězdu za plavkové výplně záchranářek.

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Po vydařeném originálním seriálu Městečko Twin Peaks, natočil David Lynch celovečerní film o tom, co se stalo předtím než Pete Martel našel v zabaleným igelitu mrtvou-krasnou a všemi obdivovanou, středoškolačku Lauru Palmer. Atmosféra je podobná té seriálové ikdyž je jasné že dvě hodiny filmu nemůžou nahradit celý seriál. Přesto je film hodně působivý a originální díky svému režisérovy. U scény kdy se Laura na okamžik promění v démona zla mně vždy na zádech příjemně zamrazí. Taky nesmím zapomenout na úžasnej soundtrack, jak filmovej tak seriálovej.

Big Lebowski (1998)

Největší pohodář co znám :)

Terminátor (1984)

Tak tenhle film jsem viděl snad tisíckrát! Vyrůstal jsem na něm totiž jako malý chlapec školy základní povinné, byla to vůbec první VHS co jsem doma na videu měl. I přes ohranost šumějící kazety mně film fascinoval a to i s německým dabingem a českým rychlodabingem zároveň. Arnie jako plechoun z budoucnosti je pro tuhle roli přímo stvořený. Scénař a režie geniální, stejně tak herecké výkony, především Lindy Hamilton a Michaela Biehna a samozřejmě minimalistický výkon Arnolda Schwarzeneggera :D Celá atmosféra je naprosto jedinečná a nepopsatelná. Tenhle film je prostě kult a důkazem toho je stálý zájem posunovat terminatorský příběh dál do budoucnosti kde probíhá válka se stroji, tak jak bylo nastíněno právě v tomhle prvním díle. Terminator je pro mně jednoznačně srdeční záležitost a součást dětství.

Ztraceni (2004) (seriál)

Napínavost v tomto seriálu je asi největší jakou jsem kdy zažil, tajuplný ostrov pomalu odkrývá svá tajemství a odpovědi na záhadné jevy a záhady, kterých je víc než dost, jsou na spadnutí. Tvůrci předvádějí parádní zábavu která člověka úžasem buď posadí na zadek nebo odradí. Až na třetí sérii, která byla natahováááána jak nudla z nosu, si seriál drží napětí a dobrodružnou akci. Pátá sezóna začla pěkně, tak doufám že v tom bude i pokračovat !