Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Dobrodružný
  • Drama

plakát

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022)

Ale jo nakonec to bylo docela fajn. Některé vtipy sice nepadli úplně na úrodnou půdu, jiné zas byly dost trefné a sem tam okořeněné nějakou tou parodií na něco slavného. Škoda jen že ten příběh je tak hloupý a jejich trip v Polsku a na Slovensku dost nezajímavý a docela nudný. Velkou pochvalu si ale kluci zasluhují za akční scény, které byli na české poměry na hodně vysoké úrovni. PS: Votrubek fakt není dobrá a ani vtipná postava. Za to Milan je terno. 3* 60%

Sandman (2022) (seriál)

Neil Gaiman má specifický styl. V jeho komiksech se hojně objevují nadpřirozené bytosti, devianti, podivíni, absurdity a mnoho dalšího. Často se taky stává, že hlavní postavy musejí ustoupit do pozadí za účelem vyprávění vedlejšího příběhu. Tento styl nemusí sedět každému, a ani já se za jeho fanouška nepovažuji. Z jeho adaptací jsem viděl 1. sérii Amerických bohů a Good Omens. První zmíněný stál za prd a druhý měl skutečně dobré snad jen dvě epizody a zbytek byl průměr.  Sandman se mi ze zmíněné trojice líbí zdaleka nejvíce. Vizuální stránka seriálu je nádherná. Na mnohé efekty a zajímavé přelety kamerou je radost se dívat. Svět v jakém se seriál odehrává je radost objevovat. Je zajímavý, je tajemný, je rozsáhlý. Herecky si taktéž není moc na co stěžovat. Co mi však lehce vadí je, že seriál zatím více než na ději stál na zajímavosti a objevování světa, a postav v něm. Také by občas neuškodilo dát do děje nějakou akci, aby napínavé momenty nemuseli vznikat pouze na základě tušení, že se něco stane. Co se však nepovedlo je druhá polovina série. Konkrétně epizody 7, 9 a 10 nepřináší až na malé vyjímky skoro nic zajímavého. Celý příběh epizod 7-10 je velice slabý, nezajímavý, postavy nikam moc neposouvá a dost času i nudí. Působí to jakoby někdo nejméně zajímavý příběh celé série, který by se dal v pohodě odvyprávět v 1 maximálně 2 epizodách rozpliznul do 4 dílů. Lákadlo na další řadu však působilo dobře. Celkově slabé 4* 70%

Rakeťák (2022)

Rakeťák vypadal v prvních trailerech naprosto skvěle. Bohužel výsledek je přinejlepším průměrný, né moc zábavný, ničím extra zajímavý a už vůbec né originální. Těžko uvěřit že by tohle byl Andyho nejoblíbenější film. Navíc by mě docela zajímalo jak můžou mít dvě lesbičky dítě. Tedy vím jak, ale úplně si nemyslím, že by na vesmírné základně měli kliniku umělého oplodnění. A už vůbec si nedovedu představit jak tohle někdo vysvětluje dětem. 2* 45%

plakát

Ms. Marvel (2022) (seriál)

Tak takhle opravdu ne. Celý děj je absolutně primitivní a nahodilí. Každá událost co se zde stane působí velmi nevěrohodně. Spoustu dějových linek je nakousnutých a pak vůbec nikam nevedou nebo se na několik epizod ztratí. Iman Vellani je sice sympatická a Kamala je fajn postava, ale to ani omylem nemůže vyvážit nulovou vypovídající hodnotu celého seriálu. Ani by mi nevadilo, že většinu času sledujeme muslimské tradice. Problémem je velmi slabé zaměření na Kamalu a její zžívání se se schopnostmi a celkově její cestu jak se stát hrdinkou. Kdyby alespoň postavy prošli během seriálu nějakým vývojem, ale při takto nahodilém ději to asi ani nešlo. Takže naprosto s klidným srdcem můžete tenhle seriál přeskočit a vůbec o nic nepřijdete. Stačí vědět jen, že Kamala může vytvářet světelné pole pomocí náramku. Jo a na konci je menší zmínka o mutaci v jejich genech. 1* 20%

plakát

Včela na mušce (2022) (seriál)

Tenhle námět jsme už mohli vidět mnohokrát a v mnohem lepších podání, které nejsou tak předvídatelné, neoriginální a lépe drží pohromadě. Rowan Atkinson je sice fajn, ale opět předvádí akorát to co už jsme u něj viděli Xkrát. A to bohužel na slaboučký příběh, nedostatek nápadů a celkovou nevtipnost nestačí. 2* 40%

plakát

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Tak tohle se hodně nepovedlo. Hodnocení akorát tak za McGregora.. 1* 15%

plakát

Příšerky v rachotě (2021) (seriál)

Příšerky mám hrozně rád, ale tento seriál s klidným srdcem opravdu doporučit nemůžu. Tvůrci udělali obrovskou chybu, že se rozhodli věnovat většinu prostoru úplně novým postavám, které jsou bohužel strašně nesympatické a záměrně divné a otravné. Což byl prostě hrozný nápad. Humor ve většině případů také spíše nefunguje než funguje. Navíc je stejně divný a otravný jako nové postavy. Objeví se zde sice spoustu starých známých, ale jejich role je bohužel dost upozaděná ve prospěch těch otravšerek. Zápletky jsou dost přímočaré, očekávané, s opravdu podivným morálním ponaučením. Děti to asi docela zabaví, ale s přihlédnutím k tomu, že existuje mnoho lepších animovaných seriálů podle filmů, nemůžu bohužel hodnotit lépe. 2* 45%

Mise (2022) (pořad)

Jako realityshow pro děti je to asi docela obstojné. Já bych ale mnohem více ocenil, kdyby se většina stopáže každé epizody nevěnovala nahranému průměrnému a předvídatelnému fantasy příběhu, ale více soutěžní stránce pořadu. Body tomu sráží i finále, kde po finálovém úkolu o to kdo se stane skutečným hrdinou, je vše ostatní už nahrané. A to ještě dost trapně nahrané. Co však musím pochválit jsou masky, kostýmy a prostředí, kde se tahle realityshow odehrává. Vše vypadá jak z filmu a některé příšery měli naprosto fantastické masky. Kdyby tam bylo méně omáčky a více soutěží, a kdyby to finále nebylo tak trapně nahrané, tak bych tomu dal o hvězdičku možná i o dvě více. 2* 42%

Morbius (2022)

Po recenzích jsem čekal, že to bude skutečně hrůza, ale nakonec jsem mile překvapen. Morbius je velice solidní, akční, komiksový výplach, který si nehraje na nic víc než je, a funguje mnohem lépe než první dva Venomové. Navíc efekty echolokace jsou naprosto famózní. Velmi slušné 3* 65%

Ježek Sonic 2 (2022)

V mnohém lepší, než první díl. Mnohem lépe to drží pohromadě, postavy jsou zajímavější, nejsou zde hluchá místa. Přesto však mám pocit, že první díl obsahoval pár výtečných scén, které se mi líbili více, než mnohé scény z tohodle filmu. Přesto však velmi pěkné. 4* 77%