Mizerové: Na život a na smrt (2024)

Asi nejslabší Mizerové. Zápletka docela průměrná. Záporák nic moc. Sice jsem se párkrát docela slušně zasmál, ale jinak byl humor spíše otravný. Akční scény byly fajn, ale nepřinesli nic na co bych si za pár dní vzpomněl. K tomu všemu Lawrence a Smith působí celý film hrozně unaveně. Jakoby jim konstatně docházel dech. Trojka působila o dost lépe. Tak snad to příště, pokud nějaké příště bude, dopadne lépe. 3* 60%

Království Planeta opic (2024)

Nejsem nějak zvlášť velký fanoušek jakékoliv planety opic, ale zároveň proti nim ani nic nemám. Stejně se to má i s tímto filmem. Mohl bych mu vyčítat věci jako, že Freya Allan ještě nemá na to, aby byla hlavním tahounem celovečerního filmu, málo akce, za mě i trošičku slabší příběh a zbytečně roztaženou stopáž, ale vlastně jsem s tím vším byl tak nějak v pohodě. Díru do světa film sice neudělá, ale na jedno podívání vcelku obstojně zabaví. Už jen díky tomu pěknému vizuálu a slušnému ozvučení. Závěr pak vzbuzuje zvědavost na potencionální pokračování. Takže za mě docela spokojenost. 3* 65%

Deadpool & Wolverine (2024)

Obsahuje menší SPOILERY: Pokud očekáváte záchranu MCU budete zklamaní. Pokud očekáváte sequel v kvalitě předchozích dvou filmů, tak nejspíš taky. Pokud očekáváte dobrý komiksový film.. No asi jste to pochopili. Má přehnaná očekávání tomu asi příliš nepomohli, ale i tak mě docela mrzí, že je nakonec Deadpool & Wolverine jen přehlídkou cameí a samo účelných scén. Ale začněme tím pozitivním. Ryan Reynolds a Hugh Jackman jsou skvělý. Camea postav taky. Není jich sice tolik kolik slibovali různé leaky, ale minimálně dvě jsou fakt boží. Vidět zase staré postavy z minulých Fox Marvel projektů bylo fajn, ale nakonec mi přišli poměrně nevyužití. Nejvíc nevyužitá mi pak přišla X-23, která byla v Loganovi jako zvíře, ale tady prakticky nic nepředvedla. Film hodně střílí do Marvelovských řad. Probírá se tu udající kvalita, že multiverse sága stojí za prd, že nikdy nezvládnou dotočit Bladea atd... Většina těchto poznámek je dost trefných, ale pro pochopení vyžadují možná až příliš dobrou znalost zákulisních informací, kterou běžný divák disponovat nebude. O to víc mě mrzí, že Deadpool & Wolverine vlastně přesně zapadá do té kategorie filmů, do kterých sám kope.  Nejslabší na celém filmu je jeho příběh, který je velmi jednoduchý, docela předvídatelný, bez žádného wau momentu, bez žádného dopadu na MCU, a po většinu času nedává vůbec smysl. Už ta úvodní událost, která odstartuje zápletku, nedává vůbec smysl. Proč by měla TVA vůbec něco Deadpoolovi nabízet? Poněkud ohraně pak na mě v půlce filmu začalo působit neustálé opakovaní těch stejných scén. Někdo se s někým porval, pak do toho vstoupila nějaká cameo postava, která posunula děj do jiné lokace, proběhl "cool" zpomalený nástup na scénu za zvuků parádního songu, pár siláckých řečí a pak se znovu někdo s někým porval.. a tak nějak pořád dokola.Výsledný dojem působil víc jako směsice horších a lepších scének poslepovaných dohromady, než jako celovečerní film. Po akční stránce to taky ničím moc nepřekvapí, ale ani neurazí. Tempo má film docela slušné.Vtipy a gagy působí, více než dříve, víc trapně než směšně. Obzvlášť ta předlouhá scéna s umíráním jedné postavy, při tom nesmyslném a samo účelném útoku "armády," působila hodně trapně. Následná pár sekundová resuscitace mě pobavila mnohonásobně víc, než těch X minut předtím. A tak nějak jsem to měl střídavě v průběhu celého filmu.  Deadpool & Wolverine není vyloženě průser, ale je na něm hodně vidět, že víc než na smysluplném příběhu, nebo větším zapojením do MCU, film staví na cameo postavách a velkém návratu Hugh Jackmana do role. Zabaví celkem slušně, sem tam se mu i povede něco fakt skvělého, ale chybí tomu něco více. Jestli tohle měla být hlavně labutí píseň postav z FOX universa tak je to celkem nezajímavá písnička. Nejlepší na celém filmu je pak titulková montáž seskládaná ze záběrů z natáčení téměř všech FOX Marvel filmů. A to o zbytku filmu leccos vypovídá. 3* 60%

Banda (2019) (seriál)

1. Série 4*      2. Série 4*      3. Série 3*      4. Série 1*

Policajt v Beverly Hills: Axel F (2024)

Začátek byl skvělý. Slušná akce, dost vtipu, Axel ve výborné formě a navíc se nám rýsoval potencionálně hodně zajímavý a pro Axela i osobní případ v Beverly Hills. Úvodní zavěšení Axelovi dcery v autě z několika patrového parkoviště slibovalo opravdu velké věci. A od té chvíle to bylo bohužel s každou další minutou horší a horší. Příběh nebyl bohužel ničím zajímavý, i když pořád lepší jak trojka. Záporák je všem zřejmý od první minuty na scéně a jediné co na něm shledávám zajímavé, je to, jak strašně nenápaditý a nezajímavý je. Po akční stránce to sice neurazí, ale ani neoslní a žádnou z nich si za pár dní nebudete pamatovat. Co mohlo být potencionálně zajímavé je Axelův vztah s dcerou. Bohužel i tahle dějová linka působila s každým dalším jejich rozhovorem o něco víc nepřirozeněji a prkeněji. Film tedy nakonec zachraňuje skvěle vypadající Eddie Murphy, nostalgie, stará parta a několik výborných variací hlavní znělky. Díky těmto věcem mohu říct, že jsem si jeho sledování, i přes veškeré nedostatky, docela užil. Nový Policajt v Beverly Hills se sice řadí k tomu lepšímu co Netflix na filmovém poli vyprodukoval, ale v žánru akčních detektivních komedií se řadí spíše k lehkému podprůměru, ze kterého ho částečně vyzvedává výborný Eddie Murphy a skvělý hudební doprovod. 3* 60%

Survivor Česko & Slovensko - Série 1 (2022) (série)

První řada má 2 výhody oproti následujícím řadám. 1. Našel jsem si tu docela dost oblíbenců. 2. Souboje dvou kapitánů Braňa a Tomáše. Zbytek je bohužel buď stejně špatný nebo co se délky jednotlivých soutěží týče horší, než následující série.Opravdu koho baví sledovat soutěže se stejným schématem (běž, přines, slož/házej), na neustále se zvýšející počet vítězných bodů. V jedné epizodě tak soutěž trvá víc jak hodinu a půl stopáže, protože na 10 vítězných znamenalo, že se stejná dráha běžela 18x. Naštěstí jsem se to naučil sledovat ve 2x rychlosti a s posuvníkem v ruce. I přes docela fajn casting a pár fajn odměn se to na ani jednu sérii Robinsonova ostrova rozhodně nechytá. I ten hudební podkres je mnohem horší. Hodně slabé 2* 25%

Survivor Česko & Slovensko - Série 3 (2024) (série)

Vlastně platí to co jsem psal u předchozí řady. Přílišná délka souteže absolutně zabíjí jakoukoliv snahu zamíchat před sloučením kartami. Ono totiž když už byste někoho zradili, a ten člověk vyhrál duel, tak se může klidně stát, že další příležitost k jeho vyřazení nebudete mít klidně dalších 20 dní. Protože vypadává jen jeden člověk jednou za 5 dní. A pokud váš tým 2x vyhraje souboj o imunitu, tak jste najednou strašně dlouho uvěznění na malém plácku s někým kdo je na vás dost nasranej. Takže stejně jako minule i zde se začne něco hrát až po sloučení. Tahle řada má i jedno obrovské specifikum. A sice, že před sloučením to byl závod o to kdo půjde dříve domů. Opravdu nechápu jak se podařilo najít tolik lidí, kteří soutěž vzdají a odchází domů na vlastní žádost. Je to bezmála třetina účastníků. Po sloučení dojde k jednomu vcelku zajímavému zvratu a jednomu docela slušnému použití imunit, ale jinak taky není moc na co koukat. Takže vlastně je to možná trošku lepší jak druhá série, i když vlastně ani nevím proč.  1* 15%

Robinsonův ostrov (2017) (pořad)

Jediná z českých řad survivoru, která snese porovnání s originálem. Sice s těmi horšími řadami, ale rozhodně snese. A může za to rozhodně jak povedený a různorodý casting, tak skvělý výběr souteží, fajn odměny a výborné produkční zvraty. Od sloučení sice poněkud zbytečně natažené, ale pořád dostatečně dobré. Takových 26 epizod by tomu rozhodně slušelo více. 4* 70%

Robinsonův ostrov II (2018) (pořad)

O 13 dnů kratší než 1. řada, ale zároveň o 2 epizody delší. Zbytečně natáhnutá série plná hluchých míst, na které lze navíc pozorovat nižší rozpočet oproti první řadě. Ta měla za mě lepší casting, lepší odměny, lepší soutěže, lepší produkční zvraty, a neměla tolik hluchých míst. Pořád je ale druhá série Robinsonova ostrova výrazně lepší, než všechny prozatimní tři série českého Survivoru. 2* 45%

Furiosa: Sága Šíleného Maxe (2024)

Tak takhle špatný jsem to opravdu nečekal. Vlastně jsem čekal, že to bude dobrý a zábavný film, plný krásného vizuálu, skvělé hudby, a fantastické akce. Bohužel z toho co jsem teď vypsal se splnil akorát ten vizuál, a ani ten díky přemíře CGI nedosahuje kvalit předchozího filmu. Hudba sice nebyla vyloženě špatná, ale absolutně ničím neoslnila.  Co však bylo vyloženě špatné je příběh. Nečekal jsem žádný magnum opus, ale že to bude takhle blbý, nesmyslný, bez emoční, několikrát si protiřečící a dohromady sešitý tou nejvíc horkou jehlou v celé pustině, jsem opravdu nečekal.Po stránce akce je to bohužel zklamání taky. Dlouho trvá, než k nějaké akci dojde a když už k ní dojde je strašně průměrná. Vlastně mě v celém filmu pořádně bavila jen jedna akční sekvence.  To ale vůbec nejhorší na celém filmu je jeho stopáž. Naprosto nesmyslné 2 a půl hodiny plné nudy, které pocitově navíc působí jako minimálně 4. Absolutně nerozumím tomu proč bylo potřeba, aby úvodní část s dětskou Furiosou trvala hodinu. Ano skutečně Anya Taylor-Joy se ve filmu poprvé objeví až po více jak hodině stopáže. Slabé 2* 35%