Dobrý ročník (2006)

Inteligentní romantická komedie, plná britského humoru, zručně zrežírovaná a herecky dobře obsazená a zahraná.. v daném žánru je to film bez chyb..

Spalovač mrtvol (1968)

Výborný výkon Rudolfa Hrušinského na kterém vlastně celý tento film stojí. Co bych ale také chtěl vyzdvihnout, je spousta poetického, černého humoru jenž filmem prostupuje a vytváří tak dokonalý protipól těm mrazivějším scénám..

Zoolander (2001)

Hrozně ujetá záležitost...ale vtipná :)

Úsvit mrtvých (2004)

Film má několik vtipných a originálních momentů, ale jako celek to nefunguje. Především tomu chybí taková ta temná mrazivá atmosféra, přitom prvních asi patnáct minut bylo výborných...

Vyšší princip (1960)

Vyšší princip je velmi silné a smutné drama zasazené do doby protektorátu Čech a Moravy. Fakt je, že i díky datu vzniku film působí nesmírně autenticky, atmosféra je opravdu mrazivá. Jedna z perel českého filmu.

Hulk Vs. (2009)

Dva animáče které dají dohromady jen cca 75 minut. Pro autory zjednodušení co se vymýšlení příběhu týče, pro náročnější diváky ale trochu smůla. Hulk vs. Wolverine je ještě docela dobře stravitelný akční kousek se slušnou dávkou vtipu.. Thor je pro mě ale až příliš jiný a komiksovky s ním mi přijdou trochu mimo.. třeba časem změním názor, ale díky tomuto animáku určite ne.

Když si Chuck bral Larryho (2007)

Většina filmů Adama Sandlera si je v lesčems podobná. Jednak je to výborný humor, který je ale bohužel střídán trapnými a nechutnými vtipy a pak jsou závěry filmů plné klišé a mravních ponaučení. Pokud si na toto člověk zvykne tak si může pustit kteroukoliv Sandlerovku a bude spokojený. U tohoto filmu navíc plusové body za Jessicu Biel..

Země mrtvých (2005)

V hororech tápu, nemám nasledováno téměř nic a k tomuto filmu jsem se dostal vlastně omylem (hledal jsem prvotinu Zacka Snydera). Kdo se v tom taky má vyznat, když během jednoho roku vyjde Úsvit mrtvých, Soumrak mrtvých a Země mrtvých. No teď ale aspoň vím kdo je George A. Romero. Příběh který Země mrtvých nabízí je asi klasicky o ničem, taky co hlubokomyslnýho vymýšlet v zombie žánru. "Přemýšlející" zombie mi určitě nevadil, ale celkově se těch mrtvých snad není proč bát. Já vlastně neviděl žádný klasický zombie film, vše co jsem viděl bylo 28 dní poté, 28 týdnů poté, Já legenda a Resident Evil (možná jsem na něco zapomněl). U všech těchto filmů jsem alespoň sem tam dostal strach, u Země mrtvých ne. Zombíci mi přišli směšní, pomalí - to že se dají zabít jedinou kulkou taky není úplně podle mých představ. To jak všude lítá maso mi taky po určité části filmu začlo vadit, nic se nemá přehánět. Podle komentářů tuším že Úsvit mrtvých bude pro mě stravitelnější.

Tygr a drak (2000)

Nene, očekávání to nenaplnilo ani z poloviny. Dá se říct, že se jedná o jeden z prvních snímků modernější asijské vlny... k dalším bych přidal Hrdinu, Klan létajících dýk nebo třeba Kletbu zlatého květu. Jenže všechny tyto filmy těží především z krásného a neokoukaného vizuálu a choreografie soubojů kde fyzika prostě neplatí. Příběh Tygra a draka je někdy naprosto zbytečnými souboji rušen, navíc místy mi už ty souboje přišly opravdu k smíchu, občas to totiž na plátně vypadá jako kdyby tam létal Tarzan na vyretušovaných lijánách. Tím ale nechci říct že je film špatný, jen mě zklamal - doporučuji spíše Klan létajících dýk. Tři hvězdy za Ziyi Zhang.. i když ji tato role moc nesedla :)

Útěk z Planety opic (1971) odpad!

Todle už ani za komentář nestojí... škoda, jsem si myslel že konec druhého filmu je definitivní .. :) Na další pokračování už ale nemám..