V úzkých (2009)

Elizabeth Nicole neni špatná, ale jinak to nemá moc co nabídnout.

Interstellar (2014)

Uuuuuuuf!! To byla snad ještě větší krávovina než Prometheus s Gravitací dohromady, ale jako ty dva docela hezky natočená, že to člověk prostě dokouká. Za to jsou 3 hvězdy, příběh ani obsazení mě dvakrát nenadchlo. Podruhý bych to už asi nedal, pustim si radši Horizont události... a ještě jedna věc, proč že se spíš tohle nejmenovalo Gravitace?? :-D Tamto se mohlo jmenovat klidně jinak, třeba Speed 4, ale tohle se kolem gravitace doslova točilo..

The Bridge (2013) (seriál)

Solidní detektivka se zajímavejma hercema, a tim vůbec nemyslím jen ty 2 hlavní, snad úchvatnější MILFka než Diane je ta mexičanka, co zdědí ranč, dále je tam vynikající zpočátku nesympatický novinář, dále týpek, co pomáhá ženskejm, kterej je tak divnej, až je vlastně nejvíc v pohodě, a když se na samottnej závěr nechá oholit, tak jak kdyby z prdele vypad Jirkovi Hrzánovi. Záporáci a záporačky taky solidní. No prostě zajímavejma vedlejšíma postavama nabitej seriál, kterej v tomhle Killingu nakopal prdel, v atmosféře a dvojičce hlavních detektivů ovšem už tolik ne... i tak ale solidních 5 hvězdiček od fanouška tohodle typu serialů.

Dožeň, co se dá! (1999)

Huh, už jsem skoro zapomněl, jaká byla Alicia kočka. Pohodová romantika na sobotní odpoledne. Jen jsem nepochopil, jak moh Fraser dostat hlavní roli a kapitán hnědokábátníků jen ten štěk, docela paradox.

Plán útěku (2013)

Nooo, neděle večer, navíc na markýze s čoboláckym dabingem, nedával jsem tomu moc, jaké je však mé překvapení. Tohle je daleko zábavnější než Exp3, Konečná i Kulka do hlavy dohromady!!! Kucí eště nepatřej do starýho železa.

Tenkrát na Západě (1968)

Ne tak dobrý jak Hodnej, zlej a vošklivej. To holt muselo zaznít jako první. Jasně, je tu Claudia Cardinale, jedna z nejhezčích ženskejch, co byla na plátně k vidění, ale má snad šmrnc a esprit Eliho Wallacha? Ani vomylem. Ani neni tak zábavná. A to je největší kámen úrazu, platí to i o celym filmu. Když je na plátně Fonda, tak pohodička, ale jinak je to malinko přemáhání, nezalomit to. To u toho druhýho majstrštyku není. Dřív jsem myslel, že je to neporovnatelnym projevem a splynutí s rolí u Eastwooda a Bronsona, ale tim je to jen z části. Hlavně je to tou zábavností :-/ I tak ale pecka za muziku a za tu Klaudii. PS: Ten koment Douglase, to je po kolikátým brku? Nemáš ňáký prachy pučit, Dagu? Aspoň pětku? Do zejtra? :-D

Rick a Morty (2013) (seriál)

NEJ!!! SERIAL!!! EVRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR!!!! Ale jen pro lidi, co maj rádi meta, nebo jak se tomu řiká. Je tam hrozně moc schovanejch nebo neschovanejch narážek na Nightmare on elm street, Inception, The Thing, Die Hard a milion kurva trilion dalších věcí. Ale pro milovníky těchhle věcí, kterým se to líbilo v druhym NEJ SERIALU EVRRR, tedy samozřejmě Community, je to naprostá laskominka. Jsem zvědavej, esli tohle někdy někdo nadabuje. Nejlíp Kajzr s Lábusem. (neangličtinářům by to asi bodlo, mluví se tu proklatě rychle a titulky mizej rychlejc než se objevujou :-D)

Kamarádi (1969) (seriál)

Výborná nostalgie! A tyjo, to už ta Gábina nikdy v ničem jinym nehrála? Tu bylo těžký si nezamilovat.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

"BLONĎÁÁÁKU! VÍŠ CO SEEEEEEEŠ??? HNUSNEJ ZKURVYSYYYYYYYYYYYYYYYYYN!!!" Aneb nej western všech dob, s tim neudělal nic neslaný nemastný John Wayne, ani suprdvojka Brynner s McQueenem a neudělá s tim nic ani můj oblíbenej Tarantino, ať jich natočí, kolik chce. Ve srovnání s Tenkrát na západě, kerýmu se to neubrání v žádný správný recenzičce obrýleného intouše, je tu skoro stejně kvalitní pan Zlý, Cleefovi tyhle role prostě neskutečně sekly už od pravýho poledne, jako jo, tady byl přecijen Fonda s jeho modrym kukučem ještě o fous lepší, ale zase to bohatě vyvažuje, nebo spíš převažuje pan Ošklivý, který si podle mě vlastně ukradl celý film, alespoň já to tak vidim, jeho výstupy jsou prostě pecka, ať už se snaží Clinta sejmout, nebo ho za pět minut křísit a předstírat starostlivost a pláč a nenápadně skrze prsty koukat, jestli to Clint zbaštil, to je prostě klasika. No a konečně Clint je taky docela jiný kafe, než Bronson, kterej mi nikdy v tom Západě úplně neštimoval... hudba, to skoro nemá smysl rozebírat, Extasy of gold je nezapomenutelnej track, podle mě po Chobotnici Morriconeho největší pecka. A ústřední melodie je taky klasika. Kupodivu mi nakonec po letech nevadí ani ta vojenská vložka, tolik vyčítáná, ale prostě už mi to k tomu filmu tak nějak patří, jak ta svatba k Lovci jelenů. Navíc uteče vcelku rychle a bum, sme na řbitově a hledáme. A pak už je tu velký finále (jak ostatně slíbil Krásnoočko - "Uvi-dí-me-se-br-zy...i...idi..." - "Idioti, to je pro tebe." :-D), který sice nemá tak skvělej hudební podkres jako na Západě (holt to Morricone vyplejtval pár minut předtim), ale klasickej souboj je tu rozšířenej na trojičku, takže tolik oblíbených záběrů na oči si vychutnáme ještě více. Prostě nej western všech dob. (pokud teda Quentin s tou H8ful 8 moc nezazáří)