Zmizelá (2014)

Veľmi originálny psycho thriller. Film o tom, ako si človeka ideliazujeme, prehliadame jeho skutočné JA, keď sme zamilovaní a ako ho začneme spoznávať, až neskôr, kedy do nášho života prichádza stereotyp a rutina. No a navyše, keď ste slávni a ste stredobodom pozornosti, tak je pre vás reputácia viac ako samotné štastie. Gone girl má originálny príbeh, super hercov a parádny hudobný doprovod. Na filme mi vadil len ten zasraný záujem novinárov, ale aj bežných ľudí o životy a vzťahy známych osobností. Zvlášť preto, lebo sa to deje aj v skutočnosti. Čudujem sa ľuďom, ktorí žijú životy tých ostatných, a to asi len preto, lebo tie ich sa im zdajú nudné a to je smutné. Sumar sumarum: 85% for me

Výchozí bod (2014)

Myšlienkovo a emocionálne nabitý film o "súboji" medzi vedou a spiritualitou, náhodou a osudom. Osobne som za to, že tam, kde končí veda začína Boh a nič v našom živote nie je náhoda. Pre mňa spolu s Interstellar najväčší filmový zážitok roka. 95%

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Parádne zakončenie veľkolepej trilógie. Smekám klobúk pred Petrom Jacksonom za to, že dokázal vytvoriť svet, v ktorom sa dospelí aspoň na malú chvíľu znova stávajú detmi 90% PS: 10% sťahujem za pár digitálnych úletov, ktoré by človek čakal skôr v supermanovi, ako v Hobitovi, avšak inak po technickej stránke dokonalosť sama o sebe, určená na veľké plátno :)

Labyrint: Útěk (2014)

Ďalšia moderná americká teen záležitosť, ktorá postráda akúkoľvek logiku, avšak pre moderné nenáročné mladé publikom to jednoducho stačí, navyše keď to je zabalené do príťažlivého obalu s nejakou dojemnou love-story a zachrane ľudstva partičkou strapatých stredoškolákov. Ak by sa toho ujal nejaký zručnejší režisér typu Michael Bay, mohla z toho vzniknúť zaujímavá podívaná, tak je to iba priemerná tuctová teen záležitosť. 50%

Soudce (2014)

Skor životná ako súdna dráma, o tom, že pracovný status nie je tak dôležitý ako samotný fakt, že sme predovšetkým ľudia a rodina v našom živote tvorí piedestal. Chýba tomu možno trošku svižnejší chod, nelogicky dlhá stopáž filmu skôr škodí a časťami nudí, no ale aj tak cez to všetko ide o jeden z tých lepších filmov z tohto prostredia, kde výraznú úlohu na tom všetkom má predovšetkým výborné herecké obsadenie na čele s čoraz viac herecky zrejúcim Robertom Downeyom Jr. Silné 3* 70%

Ranhojič (2013)

Zaujimavý námet a výprava o neľahkom poslaní lekárov v stredoveku, kedy sa ešte liečilo z vnúrného presviedčenia, nie pre peniaze ako je tomu dnes. Pacient vtedy ešte nebol len položokou na papieri zdravotnej poistovne, ale jedinečná ľudská bytosť. Film trošku stagnuje po dramatickej stránke, čomu škodí hlavne dosť veľká stopáž, avšak myšlienka je pekná a ide o jeden z tých lepších historických filmov z arabského prostredia 65%

Strážci Galaxie (2014)

Skutočne efektne aj efektívne natočená fantasy space-movie. Postavy sú jedinečné a tvoria spolu zohraný a kompaktný celok. Trocha z toho uberá až moc jednoduchý veľa krát omletý dej, a zaobišlo by sa to aj bez niektorých "negatívnych postav", ktoré pôsobili dosť strnulo, avšak účel to splnilo a Strážci Galaxie sa určite týmto zaradili medzi jednu z najvtipnejších fantasy vôbec. 70%

Jízda švárů (2014)

Klasická americká komédia z kategórie zbytočných o dvoch pribrzdených ukecaných čierných típkoch. ktorí si pomýlili Mc Donald s policajnou stanicou. V porovnaní s Jump Street, či Bad boys atd. s podobným námetom je to totálna slabota. 30%

Exists (2014)

Ďalší z rady FF hororov o partičke debilkov a jednom nasratom bigfútovi. Dá sa to pozrieť a nenáročný divák sa môže slušne pobaviť. Ja som sa bavil na 45%

Oculus (2013)

Jeden z tých vydarenejších hororov v poslednom období. Prakticky od začiatku do konca si to drží slušnú atmosféru, aj keď s veľa ľakačkami netreba počítať. Skôr je to postavené na atmosfére a na mimoriadne pôsobivej a zimomriavkovej hudbe za ktorú pridávam 4. hviezdičku. 70%