Paddleton (2019)

Reklama na eutanáziu zabalená do balíčka na priateľstvo. Na tomto filme je vidieť ako sa liberalizmus a snaha určitých skupín (LGBTI) dostala aj do filmového priemyslu. Dávam 1* za niektoré pekné prejavy priateľstva - rozhovory medzi hlavnými hercami o živote.

Radius (2017)

Jedno z najhoršich sfilmovani pribehu, ktorý mal potencial vďaka námetu. 10% za krátku stopaž. Otrasni herci

Bezva ženská na krku (2016)

Na začiatku do vyzeralo sľubne, ale vykľula sa z toho nakoniec tuctová hlúpa(ale moderná) romantická komédia.30%

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Po dlhom čase konečne kvalitný katastrofáč, navyše inšpirovaný skutočnými udalosťami. Film ma držal v napätí takmer po celý čas. Navyše vo filme herci odkrútili dobré herecké výkony. Záver emotívny. Celkovo spokojnosť. 75%

Převrat (2015)

Napínavé, zvlášť v prvej polovici filmu, dokedy sa dej nedostane do ulíc. Potom to už akosi stráca dych, a dochádza tomu autentickosť, bez ktorej to nefunguje, ako by malo. Neohúri, ale ani neunudí. Jednohubka ako vyšitá 60%

Dánská dívka (2015)

Odporné. Nečudujem sa tomu, kam až zašla dnešná filmárčina, ale tomu kam až zašlo divácke oko. Rodinné drámy zo života postupne vytlačia zo scény a nahradia v TOP rebríčku snímky o buzíkoch, transíkoch a hermafroditíkoch, ktoré pomaly ale isto akceptujeme a srdečne vítame v našej spoločnosti. 10% za odvážne herecké výkony.

Tohle je náš svět (2016)

Nebolo to zlé, ale bola to až veľmi priamočiara lajna, po ktorej sa tiahol celý film. Priamočiara bola aj výchova zo strany otca Vigga Monterssena, ktorý to myslel dobre, avšak občas sa to minulo účinkom. Občas nie je na škodu zachovávať a chrániť nevinnú detskú dušičku. Páčila sa mi myšlienka výchovy v divočine, avšak aj v tomto prípade je dôležité pozerať na to do akej miery je prínosná izolácia pre rodinu. Celkovo to bol zaujimavý film s niektorými peknými, a niektorými zbytočnými scénkami, ktoré ale vytvárajú dobrý fungujúci celok, pre mňa ale len záležitosť na jedno pozretie 65%

Grizzly zabiják (2015)

Posledných 10-15 minút to ako tak vytiahlo na nejakú filmovú úroveň. Nič to, ale nemení na fakte, že ide o béčkový naivný thriller pre nenáročné divácke obecenstvo. 40%