Zelená poušť (2012)

Aj v tomto dokumente sa mi potvrdilo, že diabol medzi nami existuje a veľmi mu chutí jeho pekelné trio, ktorým si opanatal celé ľudské pokolenie, a tým sú: SLÁVA, MOC A PENIAZE. A práve honba za peniazmi je výsledkom toho, že prichádzame o prírodu - o to jediné, čo prežije aj bez nás, a k tomu sa aj neodvratne blížime. Škoda, že s tak fatálnymi dôsledkami, aj pre ňu. Matička zem a budúce generácie, odpustte. 70%

Jeden den v Osvětimi (2015) (TV film)

Priemerné spracovanie jedného z najväčších ľudských prešľapov a zverstiev v našej histórii. 55%

Milý Frankie (2004)

Čisto priemerná romantická záležitosť okorenená ľahkým dramatickým príbehom. Neurazí, ale ani nenadchne a nedá dôvod pozrieť si to znova. 55%

Vzpomeň si (2015)

Veľmi zaujimavý námet, aj dobré spracovaný. Do konca filmu som nevedel ako to skončí, ale ten záver ma dostal. 75%

Zastavte vymírání (2015)

Vďaka týmto ľuďom si možno raz otvoríte doma okno, a budete aj naďalej počuť štebot vrabcov, či pôjdete na prechádzku niekde k rieke, či zátoke, a v ňom budú aj naďalej ryby, nie len skládky odpadu korporačných megafiriem. Tieto dokumenty sa žiaľ nedostanú do denného vysielania bežných televíznych staníc, pretože poukazujú na krutú pravdu. Avšak kto chce nájde si cestu, k pravde. Je mi ľúto, čo sa deje. Raz budeme, neviem kým, možno len históriou odsúdení, čo sme ako druh napáchali voči iným živým tvorom. 100%

Suburra (2015)

Perfektný mafiánsky film z večného mesta. Skvelé herecké výkony, a hudba robia zo Subbury originálne dielko. Kam sú až ochotní zájsť vplyvní ľudia pri honbe za peniazmi, vplyvom, prestížou, dobrým menom, ziskom ?! 85% /ps: k piatim hviezdiškám, chýbal len kúsok/

Kundun (1997)

Pohľad do vnútra Dalajlámu, ktorý sa ocitol v tele nerozvážneho chlapca, aby sa premenil v rozvážneho vodcu. Z filmu som bol dosť zmetený. Páči sa mi myšlienka, aby sa veci riešili až v poslednom rade zbraňou, avšak z bojiska sa predsa neuteká pán Dalajláma. Film nie je zlý, ale obsahuje málo výrazných scén, ktoré by si človek zapamätal do záverečných tituliek, a mal chuť si to niekedy pozrieť znova. V tomto prípade raz a dosť. 60%

Na křídlech vážky (2002)

Názov filmu je zaujimavý, aj námet, ale žiaľ, film už tak nie. Kevin Costner sa v tomto filme trápi, a pôsobi dosť strnulo. Vinu za to však dávam slabej réžii. 40%

Everest (2015)

Dajte Pavlovi Barabášovi 55 mega a natočí Vám 10 takých filmov ako je Everest, a to všetko autentické a dychvyražajúce. Everest bol pre mňa sklamaním. Dosť silná reklamná kampaň mi navodila pocit, aby som sa na film tešil a očakával strhujúci veľkofilm. V tomto prípade išlo len o marketingový ťah, ako prilákať ľudí do kín a dať im do chutného kornútka skazenú zmrzlinu. Plusom filmu je technická stránka a pekné sekvencie hôr. avšak film nemôže byť len o tom. Zvlášť, keď ostatné vôbec nefunguje. 45%

Room (2015)

Zo začiatku to vyzeralo ako thriller, no nakoniec sa z toho vykľula autobiagrafia matky so synom, ktorý čelia nie veľmi jednoduchej adaptácii na životné podmienky, v ktorých žijeme. Z maličkej Izby o rozmere 4x4metre, kde sú v zajatí, ale sami sebou sa presúvajú do veľkého sveta, kde musia čeliť rôznym vplyvom. Často horším aké mohli zažiť medzi štyroma stenami. Pretvárka, faloš, snaha o začlenenie sú často tvrdým sústom aj pre nás všetkých. Celkovo musím zhodnotiť, že to bol dobrý film, ale zase som si z toho nič nové neodniesol, a preto film hodnotím ako ľahký nadpriemer 65%