Osm hrozných (2015)

Celkem zklamání. 8 hrozných je zmodernizovaný western v zasněženém Wyomingu. Příběh se odehrává v jedné malé chatě. Vím, že si Tarantino dokáže poradit ve stísněném prostoru brilantním scénářem, ale tady bohužel nebyl tak chytrý a nápaditý, že jsem se místy nudil. Vůči hercům nemám žádné výhrady. Všichni odehráli to, co museli. Obzlášť Russell a Jackson měli super role lovců lidí. Morriconeho pomalá ale napjatá westernová hudba si jede také své. Je tam znát ten nádech z westernů s Eastwoodem, ale v některých scénách mi neseděla. Celkově mi přišel soundtrack nevýrazný. Jsem ale rád za Tarantina, že mu konečně vyšla spolupráce s jeho oblíbeným skladatelem. :-) Co se týče širokoúhlého formátu, ten beru jako velké plus. Film mi přijde stylovější, když je panoramatický. Kdyby ale stopáž byla aspoň o půlhodinu kratší, vůbec by mi to nevadilo. Nevadí mi dlouhé filmy. Těšil jsem se, až usednu a užiju si tuhle "divokou" jízdu po celé tři hodiny. Jenže kromě pár vtipných okamžiků a hlášek mě to moc nebavilo. SPOILER: Flashbackové vyprávění Jacksona o jeho nahém zajatci bych teda opravdu nečekal! :-D Následné ustřelení varlat si podle mě zasloužil. Dopis od Lincolna byl také jedním z těch málo předmětů, které mě zaujaly a pobavily. Konec byl, jak už je u Tarantina zvykem, dramatický a bohatě krvavý. T už má na kontě lepší filmy jako je Django či Parchanty. Jim se podle mě 8 hrozných nerovná a ani jsem to moc nečekal. 60%

Hra o trůny (2011) (seriál)

Po zhlédnutí 1. série mě Hra nepřestala bavit. Samé intriky, zrady a pomsty mě nenechaly chladným. První tři epizody byly slušně rozjeté. Pak už se mi zdálo, že se seriál víceméně natahuje, až jsem ze zvědavosti dokoukal celou sérii. Tak to ale vždy se seriály bylo a bude. Aby si udržely publikum, musí se pořád rodit nové zápletky a zvraty v ději. Kvůli tomu seriály nemám rád. Sice pobaví, ale ve skutečnosti jsou velkým žroutem času. Na Hru o trůny jsem se rozhodl podívat už díky vysokému hodnocení a oblíbenosti na ČSFD. Zatím mě to nezklamalo, ale také nijak nepředčilo mé očekávání. PS: Lannisterové jsou teda pěkní hajzlíci, ale Lena Headey se mi líbí i v téhle podlé roli. Je to kočka. I blonďaté vlasy jí sluší.

San Andreas (2015)

Průměrný katastrofický blockbuster, který má ale slušné CGI. Hlavně scéna s řítícím se Golden Gate Bridge stojí za zmínku. Efekty jsou opravdu propracované do detailu. Byl by hřích klukat jen na SD kvalitu. Akce a napětí je tu tedy dostatek. Se scénářem to tak žhavé není. 2012 od Emmericha se mi líbilo více. Mělo totiž hlubší zápletku o záchraně lidstva a jeho novém počátku. Sam Andreas je čistě akční film bez osudového konce. Efekty má sice jednoho druhu, ale jsou zase lepší než ve 2012. Pokrok v technologii je znát. Andreas má také zajímavější a charismatičtější herce jako Johnsona a Daddario + její mamku, které jsou cute.

Absolvent (1967)

Absolventa jsem viděl podruhé a tentokrát v HD na BD! Měl jsem z filmu mnohem lepší zážitek než z té nekvalitní verze stáhnutou z uložto. Nutné také zmínit, že jsem konečně slyšel originální znění s českými titulky. Ten dabing byl děsný. Musím pochválit brilantní scénář, díky kterému to mezi Benem a paní Robinsonovou parádně jiskří. Anne Bancroft je neskutečně sexy dáma, která se snaží svést nezkušeného Dustina Hoffmana. Tahle dvojka si neskutečně sedne. Nechybí tu ani správně laděný humor. Celou romanci podbarvuje chytlavý country folkový soundtrack od Simona a Garfunkela. Konec je velmi radikálně pojatý. Já to těm dvoum přeju. K naprosté dokonalosti mi ale v Absolventovi něco chybí. 80 %.

Amerika (1994)

Český film, který mi lehce připomněl amerického Kmotra. Do Lábuse bych neřekl, že může budit takový respekt jako Don Corleone. Viděl jsem ho vždy spíš jako komika a to samé Dejdar. Amerika je velmi zvláštně natočený film o rychlém povznesení i pádu. Napětí tu rozhodně nechybí, ale na tu malou stopáž se nestihne moc odehrát. Proto forma vítězí nad obsahem. Musel jsem častěji koukat na hodinky, protože jsem se prostě někdy nudil. Závěrečná část s podlým gangsterem ala Kaiserem je celkem drsná. Čekal jsem, že se objeví samotné písničky od Lucie, ale zřejmě složili k filmu jen hudba a až před titulky zazní jejich stejnojmenná skladba Amerika. Slabší průměr. 40 %.

Tři bratři (2014)

Zajímavý nápad, z kterého vzešla hovadina. Za Kluse, Kaisera a mluvící zvířata dávám tu jednu hvězdu. Jo a pěkná je i Klusova písnička Když si tě dívko... To je asi tak všechno. Jinak neskutečná nuda a "zpívající" scény jsou na pěst. Ach jo, kde jsou ty staré dobré pohádky jako např. S čerty nejsou žerty.

Paddington (2014)

Roztomilý medvídek Paddington, u kterého jsem se i příjemně bavil. Nicole Kidman jako záporačka mi byla silně nesympatická kvůli experimentům na zvířatech, ale jako James Bond v ženském podání jí to slušelo. Konec trochu ztrácí dech, ale podprůměrný Paddigton podle mě není.

O statečném kováři (1983)

Mladý Pavel Kříž jako odvážný kovář? Já ho stále vidím jako básníka, který svým nevinným obličejem moc nepasuje do téhle role jako je třeba herec v Nebojsovi. Mikšíkčku!!! :-D

Star Wars: Klonové války (2008)

Zajímavé doplnění děje před Pomstou Sithů nic víc. Bavil jsem se průměrně. Hlavní záporačka ze Sith je stejně tak zlá a hbitá jako Darth Maul. Zachovaný dabing pro hlavní postavy mě potěšil. Tento animák má od všeho trochu, co SW mohou nabídnout. Velké nadšení ale nečekejte.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Předem varuji, že v mém komentáři bude SPOILER. Jedno slovo - NOSTALGIE. Ano, sedmá epizoda hodně odkazuje na předchozí díly. Obzvlášť na Novou naději, která mi v určitých scénách bila do očí, ale nevadilo mi to. Je to příjemný pocit, když se vám vybaví starší díly. Film jsem viděl ve 3D s dabingem na půlnočce. Bál jsem se toho dabingu, ale nakonec jsem s ním více než spokojen. Nebyl jsem v IMAXu, proto nejlepší kvalita nebyla zajištěna. U nás v menším kině šuměl levý reprák a celkově mi přišel zvuk dost ztlumený a nevynikla tolik ani Williamsova emotivní hudba. Nevím, jestli to byl záměr, ale rozhodně zajdu ještě do IMAXu pro porovnání s titulkami. To byla technická stránka projekce. Teď se dostávám k samotnému filmu. Řeknu to nejprve jednoduše. TFA se mi líbila. Zatím ale ne natolik, abych udělil pět hvězdiček. Chce to další projekci. IMAX můj dojem snad vylepší. Jak už jsem psal, dějově se hodně podobá starším dílům, přesto ale vytahuje nové a inovativní nápady. Líbí se mi, jak si stále zachovává původní styl a atmosféru Star Wars. Úvodní scéna na Jakku mohla mít trochu rychlejší rozjezd jako Pomsta Sithů a mohla být o něco přehlednější. Nakonec to ale zachránil ten pravý drsňák temné strany Kylo Ren, když silou zastavil dokonce i střelu z blasteru! To jsem ještě ve filmu neviděl. Hotový Matrix. Adam Driver ho nezahrál špatně. Ren je agresivní, ale pořád působí ohroženě a nevyrovnaně. Snaží se znovu najít cestu k temné straně, kterou ztrácí vlivem jeho otce Hana SOLA! První velký zvrat. Druhý je ale daleko smutnější. Ten tu ale psát nebudu, abyste se měli na co "těšit". Jinak s ostatními herci jsem byl také spokojen. John Boyega mě velmi mile překvapil. Je vtipný a vůbec film hezky odlehčil. Od kapitánky Phasmy jsem čekal, že bude mít větší prostor. Myslel jsem, že si sundá i helmu, ale k tomu nedošlo, škoda. Ford se ani zmiňovat nemusí, protože ten bude vždycky cool. Serkisův Snoke ale zdaleka nemá takové charisma jako Darth Sidious. Jeho digitální postava mi celkem vadila. Hlas má ale dobrej. Na konec jsem si nechal toho nejlepšího a nejzáhadnějšího herce - Marka Hamilla. SPOILER: Jeho absence v trailerech je zcela oprávněná, protože se objeví až na konci filmu a nepromluví ani slovo! Sedmá epizoda má zajímavě otevřený konec. Osud Rena je neznámý a Lukovo "rozhodnutí" také není dokončeno. Už aby tu byla osmá epizoda. :-)