Prázdniny v Římě (1953)

Audrey byla vždy nádherná jako anděl. Tento film ji údajně proslavil a vůbec se nedivím proč. Novinář Peck se k ní náramně hodil a s jeho kamarádem fotografem ukázal i pár vtipných momentů. Audrey napůl "opilá" působila velmi náměsíčně, až jsem se o tu bezrannou chudinku bál, jak spala na ulici velkoměsta. Osobně miluju Itálii a do Říma bych se rád jednou podíval. Škoda jen, že film byl ještě černobílý. Řím by si zasloužil trochu barvy. 80 %.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Mám za sebou druhou projekci ve 2D v originále a musím potvrdit pravidlo, že druhé projekce jsou prostě nutností, protože zážitek mám z RO ještě silnější než v tom stupidním 3D. Nevím, jestli to bylo jasnějším obrazem, ale každá akční scéna je opravdu povedená a působí "přirozeně" a hmotně. Ach, ty kráčející AT-AT či velkolepé záběry na Destroyer až po hrozivou Death Star, ou jé. :-) Pastva pro oči. CGI je použito v rozumné míře a tomu dávám like! Dosud jsem měl hodnocení na 60%, ale teď zvedám k váhavým 80%, protože než přišla deštivá scéna na Eadu planetě, byl to celkem slabý rozjezd. Na Jedhě jsem se prostě nudil. Od toho Gerery jsem čekal větší zapojení. Vědec Erso měl také charisma předvést nějakou řežbu. Alespoň je nahradil vynikající snílek Donnie Yen a vtipný droid K, jehož smrt mě mrzela ze všech nejvíc. Jyn je kočka, ale já jsem to té Felicity nějak nebaštil. Přišla mi sem tam ubrečená a nepředstavil bych si ji moc v čele povstání. Zato Rey si věřila. Škoda také bylo, že jsem se o Jyn jako "HLAVNÍ" hrdince nedozvěděl skoro nic. Zajímal by mě vztah v trojúhelníku Erso-žena Ersa-Krenic. Krenic mi jako záporák sedl. Má na to ksicht jako Tarkin. Co se týká hudby, tak se žádný zázrak nekonal. Škoda, že musel pryč Alex Desplat. Nijak mi to nevadilo, ale opět to sráží na dojmu. Tak to vypadá, že si víc stěžuju, ale musim uznat, že mě na konci zasáhla ta osudovost a zničení Scarifu. Posléze z dálky už cítíte nostalgický závan Nové naděje a k tomu přidejte brutálního Vadera horlivě stíhajícího rebely a Leiu s Novou naději a máte srdcebeat na 200 tepech. Závěrem chci říct, že RO nevyniká postavami, hudbou a vyrovnaností, ale zase akční sekvence jsou na vysoké úrovni a plné detailů. Ve 3D je to ale ztráta času a peněz. Přes vylepšený zážitek z 2D je TFA stále pro mě o trošku lepší film než RO.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Viděl jsem prodlouženou verzi. LOTR je asi jeden z nejlepších dobrodružných fantasy filmů všech dob. Nechybí mu akce, napětí, temná až hororová atmosféra, nádherné lokace, překvapivě povedené digitální efekty, famózní hudba a nakonec výborné herecké obsazení. 100 %.

Maléna (2000)

Krása Monicy Bellucci a hudba Ennia Morriconeho mluví za vše! Vyšší hodnocení ale bohužel dát nemohu. Příběh mě tolik neočaroval, ale jsem rád za ten konec. 60 %.

Zjizvená tvář (1932)

Ten Paul Muni má stejně vysoké charisma jako Al Pacino a v pohodě utáhne celý film sám. De Palmovu verzi jsem viděl dřív a tento originál mě ani nenudil na to, jak je starý. Věděl jsem, o co jde a poloviční stopáž byla pro mě stravitelnější. I když novější verze má syrovější záběry a hlavně krev je červená. Jinak můžu potvrdit, že De Palma se tímto filmem velmi inspiroval a všimnul jsem si plno momentů, které mi připomeněli novější verzi. 80 %.

Walk the Line (2005)

Jsem rád, že jsem se o Johnny Cashovi dozvěděl víc konečně. Tušil jsem, že to byla legenda. Oba hlavní herci byli parádní, byla to skvělá dvojka. Film mě celkově moc neoslnil, ale ten jejich zpěv se mi docela zalíbil. Půjdu si něco poslechnout...

Děda je lotr (2016)

De Niro má pořád koule! Velmi vtipná komedie, která mě bavila.

Lásky čas (2013)

Líbí se mi Rachel McAdams a Margot Robbie. Byl to příjemně neobvyklý film. Vztah otce a syna byl dojemný. Vracení v čase filmu prospělo a bylo to asi to jediné, co dodalo špetku humoru. 60 %. PS: Tu večeři po tmě bych také rád vyzkoušel. Zajímavý nápad.

Příběh rytíře (2001)

Tři hvězdy dávám za Heatha Ledgera, Paula Bettanyho a za celkem vydařené rytířské souboje. Jinam mě to sem tam lehce nudilo. Ty dvě hodiny byly sakra dlouhé. 50 %.

Fenomén (1996)

Travoltu mám rád a tahle role mu fakt sedla. Byl mi v ní velmi sympatický a ke konci jsem ho i litoval. Na film jsem se kouknul díky němu. Mohlo to být trochu kratší, ale náhlý zvrat se musel řádně vysvětlit a nechat vstřebat. Je to v celku příjemné, romantické drama vhodné na nedělní odpoledne. Newmanova hudba také umí diváka dojmout. Není to špatný ani oslňující film, ale stojí za zhlédnutí. Někdo si možná i rád popláče. Lepší tři hvězdičky. 70 %.