Zkus mě rozesmát (2011)

Jedna z tých lepších typických Sandleroviek. Prekvapila ma aj Jennifer, ktorá to nie len vtipne a trefno zahrala ale kurňa ta postava! vrrr :) Človek sa pobaví a týmto filmom isto ani nič nepokazí.. 75%

Rozchod! (2006)

Príbeh o tom, čo každý z nás nie jeden krát zažil a o tom, že slnko svieti naozaj každý deň aj keď to tak možno nevyzerá. 65%

Policejní akademie (1984)

Jedna s filmových klasík. Aj keď som ju videl nespočetne krát, rád si ju pozriem 80%

I Love You Phillip Morris (2009)

Jim Carrey a Ewan McGregor pre mňa v dosť uletenom filme o dvoch homošoch :) s nezabudnuteľnou a vcelku príjemne prihriatou zvučkou "http://www.youtube.com/watch?v=-DZkG5RdM2g" Je to zábavne, je to romantické a miestami dokonca aj dráma. Je fascinijúce sledovať život Stevena Russela a toho všetkého čoho bol schopný a čo dokázal počas svojho života. 80%

Walk the Line (2005)

Hi i am Johnny Cash presne takto celú kariéru vítala publikum legendárna a jedna z najväčších osobností country, ktorá sa aj napriek šialenému životnému štýlu dožila krásneho veku. Podobne ako Falco, patrí walk the line k špičke v danom žánri. Joaquin v roli Johnnyho je príjemne prekvapenie. Film nám ponúkne úplne začiatky Johnna od útleho detstva, cez najväčšiu slávu, drogy, prepad až po skutočnú a osudovú lásku. Nikdy som nepočúval country ale Johnnyho si po tomto snímku veľmo rád pustím. Práve jeho môžeme považovať za jedného zo zakladateľov country. Príbeh nám ponúkne vzájomné vystúpenia najväčších hviezd tej doby, Johnny Cash, Roy Orbison, Elvis Presley k tomu len toľko, že muselo to byť fascinujúce.. Vo filme zaznie kopec známych piesni ak nie z originálu tak minimálne z českých prerábok ich budete požnať, len škoda, že tie ja odsudzujem, nakoľko si robia slávu na podkladoch skutočnej hviezdy...A nakoniec sa dozviete aj prečo sa počas kariéry zmenil Johnny na muža v čiernom spolu s Royom Orbisonom a na znak koho tak zostali až do konca kariéry.. 85%

Falco (2008)

Jeden z najepších životopisných a hudobných diel aké som kedy videl. Falca som poznal z dvoch troch songov: Out of the dark, Der kommissar, Jeanny..". Je priam fascinujúce aky to bol umelec aj keď bolo zjavné, že mal svojsku povahu a vždy dával do hudby všetko a len veľmi, veľmi ťažko znášal neúspech. Pre mňa zostane jednou z hudobných legiend, nie len že sa dostal na čelo hitparád v USA s nemecky spievaným songom ale je to asi prvý "reper" v európe. Až týmto snímkom som konečne spoznal Falca do hĺbky, zaujali ma jeho texty ako aj myšlienky o smrti v nich napr. v Out of the Dark: " přeju ti včerejšek dnešek i zítřek, pak se uzavře kruh, žádná cesta zpět, bílé světlo se přibližuje, kousek po kousku, chce mě podrobit, musím pak umřít, abych žil.. alebo som všade a predsa som neni nikde, kde som?". Film vás prevedie ako aj ťažký začiatkom, keď ho viacerí producenti odpisovali až po svetový úspech a následne predávkovanie, haváriu a okamžitú smrť v Afrike.. 85%

Diktátor (2012)

Náklad, náklad a náklad. Tak takýto kopec smiechu som už v kine dlho nepočul. Typický Cohen si síce kopne do židov, aziatov, černochov ale bez toho by to možno ani nebol on. Je to nadupaná komédia s riadnou porciou humoru.. 90%

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Skôr 4* ako 3*. Tento návrat sa mi ako jednému z mála páčil. Už dávno ten život nie je taký jednoduchý ako vyzerá a každá postava sa výrazne zmenila, osudom, životným príbehom.. už to dávno nie je školácke jašenie ale problémy, ktoré rieši väčšina ľudí v strednom veku, no stále je to príjemný film s kopkou humoru. Mňa tento návrat nesklamal a bolo fajn vidieť tie postavy po takom časovom odskoku.. 75%

Resident Evil (2002)

Nezabudnuteľná hra na peesku o to viac ma potešilo jej filmové prevedenie, ktoré ma nesklamalo a ponúklo mi presne to, čo som od toho očakával.. 80%

Zdrojový kód (2011)

Ako sa hovorí aj málo je niekedy viac a v tomto prípade to platí dvojnásobne. O tomto počine vedel málokto, no o to väčšie prekvapenie prišlo s príchodom do kina. Zdrojový kód je niečo čo ľudí zo žánru sci-fi príjemne prekvapí. Zaujímavá myšlienka s inteligentným spracovaním prináša riadnu pochúťku tohto žánra. 80%