Scary Movie 5 (2013)

Neskutočná sr*čka, čakal som odvar ale, že to bude až takýto čaj by ma ani vo sne nenapadlo. Má to zopár svetlých momentov, ale celkovo to je strašná trapošina. Dám tomu 20% za tie otrepané frázy a Doma Cobba..

Pomsta mrtvého muže (2013)

Popravde som nevedel, čo môžem od Dead man downa očakávať. Výsledok ma milo prekvapil a tie skoro dve hodky ubehli pomerne rýchlo. Určite tento snímok nepatrí k tým, kde sa hrnie akcia za akciou, ale postupný vývoj, frázy a záverečné finále dávajú tomuto snímku určitý náboj, po dlhšom čase ma upútal aj Colin Farell aspoň pre mňa jedným z jeho najlepších výkonov + záverečný "hit" :) a.k.a. http://www.youtube.com/watch?v=VIyq4wQD1rU .. 80%

Iron Man 3 (2013)

Epické ukončenie Marvelovej trilógie končí na perfektnú. Od malička som vyrastal na animovaných "Marvelovkách" a Iron Man v podaní Roberta ma naozaj pobavil, nadchol. Naozaj som nečakal takýto koniec a nechal som sa prekvapiť až v samotnom filme, no o to viac som zostal "rozčarovaný". Táto trilógia podobne ako aj Batmanova v podaní Nolana je pre mňa TOP s animákov, ktorých som sa ako krpec napozeral.. Iron Man v podaní Roberta bol nie len perfektný v akcii, zápletke, ale naviac všetky tie tri časti disponujú skvelým humorom a hláškami.. 90%

Pařba na třetí (2013)

Možno ma predsa len Hangover 3 asi sklamal, možno som naozaj čakal podobný štýl, akciu ako v dvojke, a celý čas som očakával tú riadnu show, a možno to hľadanie "mafiána" tomu až tak nesadlo, ale musím uznať, že ako dozvuk 1 a 2, je to príjemne spomínanie v čase. Možno miestami také "deja vu", každopádne mi príde tretie, a asi naozaj posledné pokračovanie, už viac ako len úlet v podobe 1 - 2 a skôr sa zameriava na iné veci, ktoré si možno skôr či neskôr každý uvedomí. Záverečná rozlúčka s Alanom bol naozaj dobrý ťah. 75%

Star Trek: Do temnoty (2013)

Neskutočná pochúťka pre mňa a na scéne ďalší prírastok do rodiny Sci-Fi, ktorý ma čo povedať. Nemám čo k tomu dielu vytknúť, je to jeden z naj movie čo som tento rok videl, ak nie zatiaľ najlepší. Skvelé efekty, herecké výkony a stále perfektný Spock spolu s jeho legendárnymi hláškami :) .. Každopádne záver nám čo to odkryl do budúcna, a myslím si, že o sérii Star Trek budeme ešte počuť. Ak sa bude držať na úrovni 1-2, tak sa všetci fanúšikovia Sci-Fi, alebo samotného Star Treku majú na čo tešiť! 90

Ali (2001)

Pre mňa ako fanúšika boxu je Ali neskutočný zážitok. Naozaj som netušil, čím všetkým musel Ali prechádzať okolo kariéry. Je to také Dejavu, keď sa tam objaví promotér "Larry King", ktorý ma nezameniteľnú úlohu v súčasnom boxe. Will sa naozaj chytil tejto úlohy famózne, a to klasické prepletanie nôh pre Muhammada Aliho je vo filme perfektne vystihnuté. Možno to je pre niekoho nezáživne, pomalé, ale ten príbeh čo sa nesie celým dejom si zaslúži plný počet bodov, a ja to "Ali-mu" naozaj dám. Je to nezabudnuteľná postava boxu a jeho súboje s Foremanom, Frazerom stoja za to! Bol by som rád keby som s dočkal podobného snímku aj o mojom obľúbenom boxerovi a.k.a. killermachine a.k.a. Mike Tysonovi.. Pre mňa 90%

Záhada Hory mrtvých (2013)

Určite to nie je ani zďaleka, taký prepadák, ako to tu niektorí popisujete. Už samotná udalosť, ktorá sa stala v roku 1959, je zakrytá rúškom tajomna. Prvých 30-40 min sa to naozaj nesie v myšlienkach na skutočnej udalosti, ale následne sa to zlomí, a vidíme to, čo tu viacero ľudí pomenovalo ako: "bujára predstava režiséra". No napriek tomu, je to stále vcelku slušný snímok, ktorý aj napriek veľkému premrhaniu, má čo ponúknuť. Pevne verím, že keby sa tejto zaujímavej udalosti chytil nejaký top režisér. Výsledok by mohol byť niekoľko násobne lepší. No ale keby bolo keby.. 65%

Nevědomí (2013)

Vyzerá to tak, že Tom sa už definitívne premenoval na Jacka. Po Jackovi Reaporovi prichádza Jack Harper :) Na moje prekvapenie čakal som trošku odlišné Sci-Fi, no Oblivion ma milo prekvapil. Je to čistokrvné Sci-Fi, ktoré mi v určitých záberoch pripomínal Moon (2009, ktorý mu je v niektorých pasážiach dosť podobný). Tom sa ukázal v skvelom svetle a táto rola mu naozaj padla na mieru, nesklamal ani nestarnúci Morgan Freeman, ktorý v podobe Beecha, bol naozaj charizmatický. Cez dvojhodinovú líniu sa tiahnu útržky lásky v podobe manželov Jack a Julie, a hlavne ľudskoť a jeho symboly v podobe kníh a podobne. Oblivion určite nesklamal a pre fanúšikov Sci-Fi, opäť skvelý prírastok do rodiny, možno len tej akcie tam mohlo byť trošku viac.. 80%

Da Vinciho démoni (2013) (seriál)

Po úvodných dvoch častiach môžem povedať, že sa mi pod kožu dostáva ďalší seriál. Da Vinci ako osobnosť samá o sebe je vysoká liga a tento seriál je toho dôvodom. Mnohí tu dávajú slabé hodnotenia, no ja si myslím, že je to veľmi ambiciózny projekt, ktorého Pilot ponúkol poriadny mix akcie, intríg a mystéria. Druhý diel o nič slabší, takže veľká spokojnosť a pre mňa aspoň zatiaľ 85%