Black Books (2000) (seriál)

Bernard: „Který dospělý chlap vyrábí vojáčky z pečiva pro své ranní vejce a pak je rozděluje na oddíly?” Manny: „Jen z legrace.” Bernard: „Opravdu? Nevadí, když jednoho sním?” Manny: „Nešahej na plukovníka! Naštvalo by to zbytek mužstva.”

Génius (2017) (seriál)

Musím uznat, že tohle mne zasáhlo. Těžká doba a v ní génius, jenž ovlivnil životy a chápání nás všech. Filmařinu hodnotit nebudu, nebyl bych objektivní, páč se mi to velice líbilo. Seriál jsem hltal jak žíznivej pes vodu. Profesorům z MFF UK patří slova uznání.

Studio Kamarád (1980) (pořad)

...za mlada po opici v neděli pokaždý z postele... :-D

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Jedničce jsem odpustil Reachera pod 185cm a 100kg. Atmosféra jedničky dokázala přebít srovnání subtilního Cruise s postavou Reachera z knížek. Bohužel ve dvojce bylo příliš pasáží, kdy jsem chtěl trošku víc...ale asi moje blbost, že jsem přečetl Childa a chtěl toho velkýho tuláka co leze na nervy a nejde se ho zbavit... Ale i tak nelituju návštěvy kina.

RRRrrrr !!! (2004)

Jednoho dne přišel kamarád na návštěvu. Pustili jsme si tuhle brutálnost. Ruda jen nechápavě a tupě zíral. Jeho komentáře k jednotlivým hláškám jsou myslím výstižné: "Tak tohle jsem přesně věděl, že řekne...to je trapák...to je debil...." A v předsíni když se obouval, prohlásil: "Takovou ultratrapárnu jsem ještě nikdy neviděl, to musim ještě aspoň jednou vomrknout." :-D

Zlo mezi námi (2003)

Tohle dílo je opravdický majstrštych. Jak jinak nazvat film, který je krásně a precizně natočený. Severské filmy mají svou kvalitu a tohle je jeden z nejlepších skandinávských počinů. Andreas Wilson ztvárnil roli hlavního hrdiny skutečně famózním výkonem. A dobro, které ztvárnil ve zlu, bylo uvěřitelné :-)

King Kong (1976)

King Konga objektivně zhodnotit neumím, pojí mě k němu značná nostalgie...v roce 1984 to byl náš první film natočený ze západoněmecké ZDF na nově pořízené video....chodili se k nám dívat kluci ze třídy...bylo mi dvanáct let :-D

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Luis Tosar v roli správnýho a férovýho chlapa. V roli u které si nejdřív zaškatulkujete záporný charakter...ale časem přehodnotíte. A nejen tuto postavu. Film plný akce, překvapení a hlavně s jedinečným příběhem. Bohužel dabing herecký výkon Luise Tosara naprosto znehodnotil. Doporučuji originální zvuk :-)

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Po prvním shlédnutí tohoto skvostu mi zůstala brada viset směrem dolů...tušil jsem, že lepší film už dlouho neuvidím, pokud vůbec. Frank Darabont nahodil laťku tak vysoko, že ji asi ani on sám nepřeskočí. Rád bych se ale mýlil :-)

Záskok (1997) (divadelní záznam)

Ano, Volga, Volga… Širá řeka, rovný kraj. Potapiči, padesát let se dívám na Volgu a nemohu se vynadívat. Někdo řekne: Ech, co! Třeba Kudrjaš, třeba Kudrjaš. Oči má, ale k přírodě je slepý. Zato Lomonosov, moudrý člověk. Přírodu zkoumal, zápisky dělal…A taky jeden z nás, holoubku. Prostý člověk… Geniálnost této hry spočívá v humoru, který...troufnu si říct, že musí rozesmát každého jedince se základními znalostmi české kulturní historie :-) BRAVO pane Smoljak a pane Svěrák :-)