Labyrint lží (2008)

Na Ridleyho Scotta pomerne malo velkolepe, ale i malo je nekdy dobre.. Filmu nevevodi ani jedna z hvezd jako Crowe nebo DiCaprio, ale opravdu perfektni Mark Strong, ze ktereho charisma a suverenost primo cisi... DiCaprio predvadi take strhujici vykon a jediny, kdo me trosku zklamal byl Crowe.. Na jednu stranu je pravda, ze ve filmu nedostal takovy prostor, ale na druhou stranu jsem od nej zvykly na neco, co zastinuje ty ostatni.. Tady se to moc nepovedlo.. Labirynt Lzi rozhodne neni spatny film, ale k tem nejlepsim od Scotta ma docela daleko.. Ale i tak prijemny pokoukanicko..

Nejhorší obavy (2002)

Prijemny prekvapeni... Ben Affleck kupodivu zastinuje i Morgana Freemana.. Strhujici dej, ktery vam neda vydechnout a vyusti v atomovou hrozbu primo na uzemi USA..

24 hodin: Vykoupení (2008) (TV film)

Na "dvacetčtyřku" hodne prumerna dvojepizoda.. Ze zacatku nuda, pak trosku akce a trosku predvidatelnej zaver... Jack skoro nedostal sanci ukazat, co v nem je a proto se tesim, ze v sedmy rade poradne zazni jeho "Damn it !" a bude to zas poradna akce. Tohle je jenom slabej odvar toho, na co jsem zvyklej.. S tim by tezko pochodili u divaku v serialu.. Ale jako takovej predkrm pred novou radou to beru.. Ale ted chci hlavni chod...

Hlídač č. 47 (2008)

Nemuzu si pomoct, ale na me to strasne zapusobilo.. Je pravdou, ze nejslabsim clankem je asi Dousova manzelka, je takova....no..... divna.. Ale jinak sem si to opravdu uzival.. Roden je zraly na Ceskeho lva, protoze tradicne podal neuveritelny vykon a na ceske pomery byl opravdu bezchybny.. Trosku nechapu hodnoceni nekterych, kteri davaji flmu jednu hvezdicku a podobne.. To si Renc urcite nezaslouzi.. Musim hlavne ocenit to, ze cely film je takovy mirne depresivni a nesnazi se o jakesi humorne vlozky, ktere jsou u ceskych filmu hodne oblibene.. Moc ceskych filmu jsem letos nevidel, ale davam ho hodne vysoko..

Lepší už to nebude (1997)

Jack Nicholson jako nesnesitelny a cistotny clovek, ktery ma zalibu v tom, ze zkazi naladu kazdemu, koho potka..

Hoří, má panenko (1967)

Pohled na ceskou spolecnost na jednom vesnickem bale... Genialni tragikomedie se spoustou dokonalych ne/hereckych vykonu...

Arabela (1980) (seriál)

Pohadkovy serial, ktery jsem sledoval v deseti, v patnacti i ve dvaceti letech a troufam si tvrdit, ze se na nej s radosti podivam i za dalsich dvacet let, pokud ho budou vysilat.. To svedci o jeho kvalitach..

Krakatit (1948)

Tento film delaji dve veci.. Vytecna knizni predloha, ktera je skutecne "prepsana" na filmove platno a atmosfera.. Atmosfera, kterou by mohl zavidet lecktery film.. Vavra je genialni reziser, ktery ma mnoho uletu, ale tento film natocil mistrovsky..

Amadeus (1984)

Genialni koncert jednoho z nejlepsich reziseru vsech.. Myslim, ze by bylo zbytecne vyjmenovat vsechny klady tohoto veledila a jestli tam jsou nejake nedokonalosti, tak je snadno prehlidnete..