Transformers (2007)

Druhá, tretia a hlavne štvrtá časť už boli len silené blockbustery ktoré mali zarobiť čo najviac peňazí. Jednotka bola skutočným prelomovým filmom zo série v ktorej všetko fungovalo ako malo. Nič nebolo silené, akcia, vtipné scény, dej, herecké výkony proste všetko klapalo tak ako pri jednom originálnom "popkorňárku" má.

Predátor (1987)

Prvotriedny kultový akčný trhák z 80tych rokov. Komando zložené z týpkov výhradne nad 110kg (okrem "Poncha"). Kult môjho detstva na ktorý ešte aj dnes zýram z otvorenými ústami hocikedy.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Dlhé roky som nechával hodnotenie na veľmi silnej 4-ke. Ale po poslednom pozretí musím jednoducho zvýšiť na 5. Samozrejme to nie je T:2 pretože taký film sa už nikdy v živote nenatočí. Je to niečom celkom iné ako Cameronovské časti, treba tento počin brať ľahšie a z väčším nadhľadom. Hlavnými pozitívami sú primeraná dĺžka filmu, skvelá akcia, ľahký humor ktorý sme v predošlých ponurých a "vážnych" častiach nenašli. Je to nesmierna zábava, relax a "full" popcorňák ktorý sa dá zhliadnuť aj viackrát a vždy budete mať také isté nadšenie ako keď ste to videli prvýkrát.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Takže komentár píšem 4 dni po zhliadnutí v kine. Mal som vysoké očakávania už len kvôli tomu, že pôvodná trilógia sa mi veľmi páčila. Potešil ma fakt, že sa toho ujal Miller ktorý režíroval aj pôvodnú trilógiu. Dlho som rozmýšľal nad tým či dať 4 alebo 5. Jediným faktorom ktorý to u mňa sťahoval na 4. Bol len prostý až a príliš jednoduchý dej, ale čo môže človek očakávať od priamočiareho akčného filmu pri ktorom je treba vypnúť všetky závity a len sa baviť. Takže týmto by som ten mínusový fakt hneď ja vyčiarkol. A tu sú fakty ktoré to ťahajú na 5. Hardyho mám najradšej z týchto novodobých akčných hrdinov (Pine, Hemsworth, Evans, Diesel sú mi až moc slizký). Ale ja tak najviac film ťahá Charlize Theron ktorej holá hlava, čelo od vazelíny a jedna ruka dáva jej charakter ešte o stupeň vyššie. Je proste fantasticky úžasne vynikajúca vo svojej roli. Jej pohľad zo slzami v očiach rozhodol o tom ze dám 5. Čo sa týka deja, je to jednoduché nenáročne a priame bez štipky nudnej chvíľky. Efekty a tempo zbesilé. Atmosféra, masky, výprava taktiež No.1. A čo ma ešte veľmi potešilo bola prítomnosť Toecuttera (Hudson Keays Byrne) z prvej časti Mad Max-u. A záber keď ich naháňajú motorkári a zahasia horiacu kapotu spustením radlice do piesku a po následnom zdvihnutí radlice zaostrený pohľad na otváranie sacieho hrdla do motora z tou vynikajúcou hudbou proste pre mňa okamžitý orgazmus. Skvelý zážitok. Miller ďakujem pekne.

Válečníci (1999) (TV film)

Po dopozerani filmu som mal velmi zly pocit bezmocnosti. Precitil som film az do kosti. Velmi realne, drasticke, zarazajuce. Naozaj dole klobuk. Fakt SILA

V zajetí démonů (2013)

Dávno som nevidel taký horor pri ktorom som si do krvi obhrýzal nechty. A to som veľkým fanúšikom tohoto žánru. Ľakačky fungujú vynikajúco, pointa je síce tuctová, ale potenciál je z neho maximálne vyždímaný. Najlepší horor roku 2013 jednoznačne.

Rocky Balboa (2006)

Toto je jeden kurevsky velky film!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§

Hačikó - příběh psa (2009)

kebyže možem dať 6hivezdičiek tak by som ich dal. bez placu sa to nedalo vydržať. prekrasny film