Křížová palba (2016)

Když jsem poprvé získal nějaké povědomí o tomhle filmu, byl jsem z jeho konceptu nadšený. Prostě hodina a půl čisté akce se spoustou známých jmen a myšlenka také dost originální. Výsledek je dobrý, čekal jsem však víc, což je možná moje chyba. Sharlto Copley je naprosto skvělý, jako ostatně všude, kde se ukáže, jinak mě z herců nikdo zvlášť neoslnil. Nápady Free Fire rozhodně nepostrádá, jen se tam dost často (což se u tak krátké stopáže může zdát divné) objevují hluchá místa, která mě vyloženě nebavila. Ale jako celek film není rozhodně špatný.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Červené hodnocení je dle mého názoru naprosto zasloužené. Komorní snímek se svižným tempem rozhodně nepostrádá atmosféru a jeho 86 minut je fajn strávený čas.

Baby Driver (2017)

Tak nám Edgar Wright nadělil po nějaké té době zase další kousek a jak se to povedlo? Inu, velmi dobře, akce + hudba, což jsou věci, na nichž Baby driver stojí, fungujou vyloženě na jedničku. Ohledně castingu bych měl menší výhrady. Ansel Elgort (snad už si to jméno zapamatuju) mi moc nesedl. Nevím, jestli jsem v menšině nebo ne, každopádně jeho výrazový rejstřík a prostě výkon jako takový podle mě za moc nestál, ale třeba je to jen touhle rolí a v nějakém dalším filmu mě osloví víc. Nemůžu si pomoct, ale myslím si, že kdyby měl roli Jona Hamma John Bernthal, ten pomyslný pětikvalt bych udělil, ale bohužel, takhle to o ten kýžený kus nestačilo. Každopádně..Jamie Foxx rulezz!!

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Byly to pěkný jatka, ta druhá světová, což nám připomíná nemálo filmů. Některé jsou ale lepší než jiné a Saving private Ryan patří určitě ke spičce. Vyjadřovat se k příběhu by asi už bylo docela klišé, tak si to odpustím. Tom Hanks ve Spielbergově režii a pod Williamsovou taktovkou ukazují, že z tohoto spojení nemůže prostě vzniknout nějaký průměrný film. No a závěrečná scéna u mostu? Bezchybnost!

Fighter (2010)

Nikdy bych do Christiana Balea neřekl, že dokáže zahrát něco takového, klobouk dolů! Velmi hutné drama s místy až nepříjemnou atmosférou. Amy Adams sexy jako vždycky a kdyby měl Mark Wahlberg takovou muskulaturu jako v Pain & Gain, tak by to byla asi jiná písnička.

Liga spravedlivých: Temno (2017)

O postavách z Justice league dark toho vím pramálo, proto byl pro mě tenhle animák nejen velmi svěží a zábavný, ale také mi rozšířil komiksové obzory. Parádní jednohubka.

Dunkerk (2017)

Dunkirk či Dunkerk? A nebo vlastně Dunkerque? Ať už preferujete jakoukoliv psanou formu názvu téhle francouzské destinace, nemění to nic na faktu, že stejnojmenný snímek opět upevnil Chrisu Nolanovi pozici nejlepšího a asi i nejpoptávanějšího tvůrce současnosti. Kdybyste se v kině zeptali publika, proč vlastně za tyto ani ne 2 hodiny sezení před plátnem utratili své těžce vydělané peníze, podle mě by 99.9% řeklo, protože viděli na plakátě / v traileru jméno Nolan a už je úplně jedno, jestli film pojednává o válečné operaci nebo porodu sloního mláděte. Samozřejmě i já jsem do kina zavítal hlavně kvůli jménu režiséra, i když mě samozřejmě válečné filmy hodně baví. Nolan se ale nebojí filmy dělat..jinak..než ostatní a proto jsem byl velmi zvědavý. Čekal jsem hodně, ale dostal jsem ještě víc, dost možná film letošního roku. Co se herců týče, tak prostě a jednoduše Tom Hardy!! Ten chlap se stejně jako Nolan může pustit do čehokoliv a udělá z toho divákovi parádní zážitek, ale co předvádí tady..no..asi bych to nezvládl bez spoilerů, musíte to prostě vidět!! Jako dalšího bych vypíchnul rovněž skvělého Kennetha Branagha, který si s prostorem, který mu byl přidělen, poradil naprosto mistrně. Dokázal bych se dvě minuty koukat na to, jak se Kenneth Branagh na něco kouká a ani vteřinu bych se nenudil! Mark Rylance byl taky velmi příjemný, i když mě jeho příběhová linka bavila asi nejmíň (neříkám, že mě nebavila, bavila!). Jsem vážně moc zvědavý, jestli tento masterpiece ukořistí nějaké to ocenění od akademie a upřímně..pokud nebude alespoň nějaká soška za technickou kategorii, tak asi vznesu protest. Kamera byla extratřída, to musí uznat každý. Fakt, že Dunkirk nebyl natáčen digitálně, bych asi nepoznal, kdybych to nevěděl dopředu. Abych řekl pravdu, nějakou význačnou roli to pro mě v kvalitě zážitku nehraje, ale někdo si holt potrpí na klasiku. Jedna věc mě ale štve, a to, že jsem neměl tu možnost zatím vidět film v Imaxu. Bohužel v našem maloměstském kině v Klatovech, byť nabízejícím technologii 4K a HFR, jak si můžete přečíst u vchodu (vážně :D), ještě tento vynález nemáme. Ale pevně doufám, že se k tomu ještě dostanu. EDIT: Tak jsem se do Imaxu dostal a je to neskutečná podívaná, jak obraz, tak zvuk!! Rozhodně musíte vidět!

Warrior (2011)

Svět prostě není fér. Snad každý herec toho namluví ve svých filmech víc než Tom Hardy, ale stejně nebude většina z nich nikdy tak cool! Joel Edgerton mu tady sekunduje více než zdatně za dohledu již vyzrálého Nicka Nolteho. Když poskládáme všechny tyto kousky dohromady, dostaneme opravdu mistrovské dílo. V mých očích se Warrior hrdě zařazuje na onu pomyslnou špičku, hned vedle včera zkouknutého Southpaw! Prostě jasnej pětikvalt, 10/10.

The Witcher (2017)

Velice stylově a hlavně autenticky ztvárněný souboj ze zaklínačského univerza. Každý takový předkrm před nadcházejícím seriálem beru všema deseti.

Bojovník (2015)

Tak tohle jsem opravdu nečekal. Věděl jsem, že mě film bude bavit, ať už kvůli námětu nebo obsazení, ale nakonec se z toho k mému překvapení vyklubal nejsilnější filmový zážitek za poslední měsíce, a to do toho započítávám i kinozážitky, což Southpaw nebyl. 'Tréninkové' scény naprosto žeru a mohl bych je sledovat 24/7 a finálový zápas byla vyloženě pastva pro oči. Bojovníka bych zařadil možná ještě o malý stupínek nad také skvělého Creeda. Forest Whitaker mi do téhle role kouče také vyloženě seděl, takže vlastně nemám vůbec co vytknout. Dokonce jsem se přistihl, jak se mi zrychlil tep a to nejednou. Pecka!!