Avengers: Age of Ultron (2015)

Konečně jsme se dočkali! Dlouho očekávané pokračování Avengers je tady a opět se bylo na co koukat. Místní kino se sice naplnilo tak z 25% (to víte, nejsou to Babovřesky), ale ti, co přišli, se nemohli nudit ani vteřinu. Hned na začátku nás Whedon vhodil do akce, takže na nudu prostě čas nezbyl. Kamera byla super, ani možná trošičku přehnané digitální efekty u některých scén nevadily. Když už to vypadalo, že by mohla přijít nějaká delší pasáž bez děje, říznul to jeden z Avengerů (ať už Thor nebo Cap nebo Rhodey se svojí historkou :D) nějakou hláškou a poté přišla opět akce. Co se týče nových postav, tak skvěle zapadly. Ani Ultron se co se humoru týče neztratil (viz hláška s frisbee) a rolička Andy Serkise byla taky skvělá. V podstatě nemám, co bych vytknul. Jo, a abych nezapomněl, Samuel L. Jackson - jako vždy - 'cool' čepice :D. 100%

Bojovník (2015)

Tak tohle jsem opravdu nečekal. Věděl jsem, že mě film bude bavit, ať už kvůli námětu nebo obsazení, ale nakonec se z toho k mému překvapení vyklubal nejsilnější filmový zážitek za poslední měsíce, a to do toho započítávám i kinozážitky, což Southpaw nebyl. 'Tréninkové' scény naprosto žeru a mohl bych je sledovat 24/7 a finálový zápas byla vyloženě pastva pro oči. Bojovníka bych zařadil možná ještě o malý stupínek nad také skvělého Creeda. Forest Whitaker mi do téhle role kouče také vyloženě seděl, takže vlastně nemám vůbec co vytknout. Dokonce jsem se přistihl, jak se mi zrychlil tep a to nejednou. Pecka!!

Everest (2015)

Obecně mám rád (pseudo)katastroficky laděné filmy a říkal jsem si, že zrovna Everest by mohl být hodně super, ať už kvůli majestátnímu obsazení nebo tématu samotnému. A režisér libozvučného jména, Baltasar Kormákur, odvedl prvotřídní práci. Zvuková i obrazová stránka jsou naprosto perfektní a všechna známá herecká jména mají prostoru tak akorát, že nikdo nezapadne, možná trošičku upozaděná Keira Knightley, ale i ta si nějaký ten čas na plátně pro sebe ukradne.

Fantastická čtyřka (2015)

Mezi těmi hatery se tu cítim poněkud divně, ale co už. S kritiky nesouhlasim asi už od přírody, a i když sem byl ze začátku skeptický ohledně černého Human Torche, ale nakonec mě nijak nerozčiloval. Celkem mě mrzí, kolik film zatím obdržel procent, tak snad to alespoň trošku zvednu.

Jurský svět (2015)

Na další Jurský park, respektive svět, jsem prostě nemohl nejít. Moje vysoká očekávání se v celku naplnila, i když film se vydal poměrně modernějším směrem než předchozí díly. Bohužel jsem snímek viděl s českým dabingem, což mě trošku mrzí, ale svět se z toho pro mě nezbořil. Akce střídala akci a i herci mi skvěle sedli. Když jsem ale viděl cvičené raptory, nemohl jsem si pomoct a musel jsem se zasmát :-) a i na konci, jak se T - rex a velociraptor smírně rozešli, mi to úplně nesedělo, ale musíme to brát trochu s rezervou. Ještě musím podotknout jednu radu, kterou říkali v mém oblíbeném seriálu Putování s dinosaury, a to, že kdybyste se ocitli náhodou v období dinosaurů, tak za žádnou cenu neskákejte do vody!! :D ..95%

Kung Fury (2015)

Tak jsem si zase trošku rozšířil obzory. Je to pecka! I'm disarming you, LOL.

Muž na laně (2015)

Ještě snad nikdy se mi z filmu nezamotala hlava, ale všechno je asi jednou poprvé. Ne, že bych měl nějaký panický strach z výšek, ale tohle je..no..vysoko.

Spectre (2015)

Protože jsem hrozně nekritickej člověk, tak ať se snažim sebe víc, nemůžu najít ve Spectre nic špatnýho. Super akční podívaná jako ostatně všichni Bondové v podání D. Craiga. Skvěle ho navíc doplňuje nový M a Q. Za mě plnej počet.

Noc v New Yorku (2014)

Chris Evans už se stihl úspěšně zařadit do mého pomyslného žebříčku herců, kvůli kterým se na ten či onen film s očekáváním kouknu. A postupem času už se v něm vyhoupl pěkně vysoko. Když si to teď vyzkoušel i z druhé strany čočky, nebylo to vůbec špatné, ba naopak, bylo to velmi dobré! Je to prostě pašák (teď mluvím o jeho hereckých kvalitách), jeho repertoáru výrazů a obličejových grimas se může rovnat jen málokdo a to charisma z něj přímo přetéká. Prostě paráda.

Predestination (2014)

Nevím, co bych dodal. Takovýhle filmy prostě žeru.. 100%