Sabotáž (2014)

Ačkoliv si to mnozí nemyslí, Arnold ještě rozhodně do starého železa nepatří, i když už má na hlavě o pár vlasů míň než v prvním Terminátorovi. Sledovat ho, jak velí zásahovce mě zkrátka bude bavit asi vždycky. Doplňuje ho velice dobré obsazení v čele se Samem Worthingtonem a Joe Manganiellem (toho bych se asi bál). Asi bych to shrnul tak, že mám pro filmy s tématikou ozbrojených složek slabost. No a závěrečná honička mě naprosto přilepila k obrazovce. Proč? No, mohli jsme si velmi detailně prohlédnout, jak to vypadá, když se cyklista připlete na silnici, nebo že se prostě žádná zběsilá přestřelko-honička neobejde bez civilních ztrát a kdo by neocenil takový mozek na předním skle.

Konzultant (2013)

Dlouho jsem se rozmýšlel, kolik pěticípých útvarů nakonec udělím. Poslední 15ti minutovka mě ale utvrdila v mém finálním rozhodnutí. Pokud chete zažít nějakou přemíru akce nebo šílené přestřelky, tak to radši ani nepouštějte. Co ale dostanete, je dramatičnost až na půdu a celou řadu parádně gradujících dialogů, ať už od Michaela Fassbendera, kterého mám čím dál tím raději nebo od Javiera Bardema či vždy nad věcí Cameron Diaz. A ano, dokonce i nějakou tu přestřelku taky. Neučesaný Brad Pitt tu funguje taky skvěle. Možná bych filmu ubral tak 15 - 20 minut, ale to už je jen kosmetická vada. Musíte se ale dost soustředit, protože se může snadno stát, že ztratíte pojem o ději, protože o zvraty tu není nouze.

Mělčiny (2016)

Do tohoto thrilleru s velmi hustou atmosférou jsem byl zažraný od začátku do konce. Občas mi bylo dost úzko a říkal jsem si, že bych se do téhle situace nikdy nechtěl dostat. Přesně takové pocity jsem měl u jiného loňského thrilleru s lehkou příměsí hororu..Don't breathe. Přežít takovouhle situaci jistě vyžaduje dobrou fyzickou připravenost, ale aby se z toho člověk v té samotě nezhroutil, hlavní je vydržet mentálně. Každopádně mě zaujalo, že když tam měl žralok nemalou večeři hned vedle, proč stále otravoval, to má bezedný žaludek? A nebo to byla prostě svi*ě? Blake Lively to každopádně odehrála velice solidně a rozhodně to budu chtít vidět znovu za nějaký čas. Poslední dobou totiž přicházím podobně laděným filmům na chuť.

Hra na hraně (2013)

Dobré obsazení, akční krimi-thriller, modrá barva na csfd. To jsou všechno známky toho, že mě film bavit bude. No a taky, že bavil, i když teda Timberlakea moc nemusím, ale tady byl docela fajn. Affleckova bosse s ledově klidnou povahou příjemně doplňuje Gemma Arterton, které to celkem sekne a i ten Mackie stíhá být v těch pár scénách velice fajn.

Patrola (2012)

Pořád jsem před začátkem, ale i v průběhu filmu, přemýšlel o jeho názvu. End of watch = Patrola? Konec..konec čeho? A proč tedy patrola? Ale pak jsem tomu už asi přišel na kloub. Tohle buddy movie jsem měl taky vidět asi už o pár let dřív, ale nevadí. Oba hlavní protagonisty mám rád, protože si vždycky odbydou to svoje a dodají každému filmu šmrnc. Místy neposedná kamera dodává filmu velkou dynamičnost a tak to mám rád. Co se týče Davida Ayera, tak si myslím, že odvedl skvělou práci jak za kamerou, tak co se scénáře týče. Jako celek z toho vzniká zábavná akční podívaná z ulic L.A., kterou by si měl užít asi každý.

Muž na laně (2015)

Ještě snad nikdy se mi z filmu nezamotala hlava, ale všechno je asi jednou poprvé. Ne, že bych měl nějaký panický strach z výšek, ale tohle je..no..vysoko.

District 9 (2009)

Když jsem se poprvé pokoušel shlédnout District 9, tak jsem viděl první půlhodinu, byl jsem hrozně unavený, tím pádem jsem vnímal tak na 20% a pak jsem šel spát. To mi (mojí vinou) oddálilo skvělý špinavý johanessburský zážitek o nějaký ten měsíc. Ale teď jsem už byl ve 100% formě, abych si tuhle pecku mohl naplno užít. Začít musím u přízvuku hlavního protagonisty, jehož hlas bych mohl poslouchat před spaním místo ukolébavky. Pak také velmi dynamická kamera, která vás ani nemůže nevtáhnout do děje, si zaslouží vypíchnout. Samozřejmě největší díl slávy si zaslouží asi Neil Blomkamp, jehož (teď už) 3 filmy, které jsem viděl, si dám kdykoliv znova, protože jsou řemeslně i nápadem skvělé. Těžko říct, na kolik se na úspěchu D9 podílel producent P. Jackson, ale myslím, že dle jeho dalších (skvělých - někteří asi budou nesouhlasit) snímků, na kterých už se nepodílel, si svojí slávu vydobyl v podstatě sám.

Spojenci (2016)

Brada už jsem pěkně dlouho v ničem neviděl a myslím, že mu tady Zemeckis připravil velmi pěknou příležitost k vyniknutí. Strílet nácky s ulíznutým hárem mu evidentně jde, i když tady to s tím střílením zas tak horké nebylo. Vůbec mi tady kupodivu nevadila vydatná dávka francouzštiny, a to mi obvykle cizí jazyky ve filmech, jiné než angličtina, nejsou moc po chuti. Taky jsem byl velmi příjemně překvapen menšími rolemi, ve kterých jsem poznal nejednoho herce či herečku. Vypíchnout musím samozřejmě Augusta Diehla, scény s nímž jsem si vyloženě užíval. No snad to těm Paramountům aspoň trochu pomůže, doufejme. Určitě zajděte!

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Dvojka pirátů je v podstatě úplně stejný nářez jako jednička, takže asi nemá smysl psát dva ty samé komentáře. Pro mě nestárnoucí klasika!

Pod rouškou noci (2016)

Ben Affleck v mých očích čím dál víc stoupá, ať už se nachází na jedné straně kamery, či na té druhé. Jeho nejnovější gangsterský kousek ve mně vyvolal nespočet nostalgických pocitů z mého dětství, kdy jsem nejednou a ani ne dvakrát dohrál klasiku všech klasik, hru Mafia. Scénář je naprosto dechberoucí, ač je to samozřejmě adaptace. Rozhodně jsem teď dostal chuť zkouknout další filmy s touto tématikou. Ještě, že jsem takový filmový zaostalec, a moc jsem jich neviděl. P.S. Clark Gregg??!! WTF?! :D