Dobrý časy (2017)

Robert Pattinson je mi čím dál tím sympatičtější a sympatičtější. Velmi syrová a tragikomická podívaná, která ne každému sedne.

Duch ve stroji (2017)

Nejsem nějaký fanoušek mangy, ale příslib slušného scífka a Scarlett Johansson bohatě stačil na to, abych Ghost in the Shell zkusil. A bylo to fajn, příběh mi sice nepřišel nijak oslnivý, ale dívalo se mi na to hezky. Pro mě rozhodně přístupnější než předloha (kterou jsem neviděl, ale jsem si skoro jistý).

Dunkerk (2017)

Dunkirk či Dunkerk? A nebo vlastně Dunkerque? Ať už preferujete jakoukoliv psanou formu názvu téhle francouzské destinace, nemění to nic na faktu, že stejnojmenný snímek opět upevnil Chrisu Nolanovi pozici nejlepšího a asi i nejpoptávanějšího tvůrce současnosti. Kdybyste se v kině zeptali publika, proč vlastně za tyto ani ne 2 hodiny sezení před plátnem utratili své těžce vydělané peníze, podle mě by 99.9% řeklo, protože viděli na plakátě / v traileru jméno Nolan a už je úplně jedno, jestli film pojednává o válečné operaci nebo porodu sloního mláděte. Samozřejmě i já jsem do kina zavítal hlavně kvůli jménu režiséra, i když mě samozřejmě válečné filmy hodně baví. Nolan se ale nebojí filmy dělat..jinak..než ostatní a proto jsem byl velmi zvědavý. Čekal jsem hodně, ale dostal jsem ještě víc, dost možná film letošního roku. Co se herců týče, tak prostě a jednoduše Tom Hardy!! Ten chlap se stejně jako Nolan může pustit do čehokoliv a udělá z toho divákovi parádní zážitek, ale co předvádí tady..no..asi bych to nezvládl bez spoilerů, musíte to prostě vidět!! Jako dalšího bych vypíchnul rovněž skvělého Kennetha Branagha, který si s prostorem, který mu byl přidělen, poradil naprosto mistrně. Dokázal bych se dvě minuty koukat na to, jak se Kenneth Branagh na něco kouká a ani vteřinu bych se nenudil! Mark Rylance byl taky velmi příjemný, i když mě jeho příběhová linka bavila asi nejmíň (neříkám, že mě nebavila, bavila!). Jsem vážně moc zvědavý, jestli tento masterpiece ukořistí nějaké to ocenění od akademie a upřímně..pokud nebude alespoň nějaká soška za technickou kategorii, tak asi vznesu protest. Kamera byla extratřída, to musí uznat každý. Fakt, že Dunkirk nebyl natáčen digitálně, bych asi nepoznal, kdybych to nevěděl dopředu. Abych řekl pravdu, nějakou význačnou roli to pro mě v kvalitě zážitku nehraje, ale někdo si holt potrpí na klasiku. Jedna věc mě ale štve, a to, že jsem neměl tu možnost zatím vidět film v Imaxu. Bohužel v našem maloměstském kině v Klatovech, byť nabízejícím technologii 4K a HFR, jak si můžete přečíst u vchodu (vážně :D), ještě tento vynález nemáme. Ale pevně doufám, že se k tomu ještě dostanu. EDIT: Tak jsem se do Imaxu dostal a je to neskutečná podívaná, jak obraz, tak zvuk!! Rozhodně musíte vidět!

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Už od trailerů bylo asi (minimálně mně) jasné, co mám zhruba tak od Geostormu čekat. Katastrofické filmy jsou všeho všudy na jedno brdo, přičemž se čas od času obejví nějaký, co vyčnívá. Tohle ale nebyl ten případ. Vizuál se mi moc líbil, ale jednotlivé postavy mi přišly hrozně otravné a jejich 'hlášky' byly někdy až k pláči. Ale nechci hanit víc, než je třeba. Globální nebezpečí jsem si užil a Gerard Butler pořád umí.

Goon: Last of the Enforcers (2017)

Je hrozná škoda, že už se S.W. Scott poslední dobou tolik neobjevuje. Podle mě na to pořád má a dvojka Goon to potvrzuje. Jay Baruchel, ač ho zas tolik nemusím, podle mě sequel zvládnul velice dobře, ale jsem rád, že strávil víc času za kamerou než před ní. Příběh byl sice poměrně jednoduchý, ale já se velmi dobře bavil a konec byl taky uspokojivý. P.S. Když jsem se v závěrečných titulcích dozvěděl, že ve filmu hráli Michael del Zotto a Tyler Seguin, docela jsem koukal :O.

Hrdinové ohně (2017)

Opět jsem dal na doporučení svého, jak by řekl Barney Stinson z How I met your mother, (I've got a-) film guy(e) a měl jsem možnost vidět film, ke kterému bych se asi jinak jen tak nedostal. Ač se o toto téma nijak nezajímám a o událostech, které film zpracovává, také nic moc nevím, nehorázně jsem si to parné, zakouřené a špinavé prostředí amerických plání užil. Myslím, že herci v čele s (on to jinak ani neumí) skvělým Joshem Brolinem a možná ještě skvělejším Milesem Tellerem si to užívali stejně tak. Paráda!

Já, Tonya (2017)

Letos je ta nadílka oskarovek velmi koukatelná i pro průměrného diváka a I, Tonya není rozhodně vyjímkou. Film si rozhodně nesnaží na nic hrát a místy je nestydatý až hanba, ale Margot Robbie v tomhle chodit umí a Sebastian Stan jí v tom skvěle sekunduje, ta cena akademie za vedlejší roli je samozřejmě taky více než zasloužená, z postavy Allison Janney mi bylo místy vyloženě špatně (což teď myslím v dobrém - vážně super výkon). Paul Walter Hauser by si taky rozhodně nějaké hmatatelné uznání zasloužil, protože jeho postava se taky moc povedla a on si svojí roli vyloženě užil. Rozhodně nemusíte být fandové do krasobruslení, abyste si mohli Tonyu pustit a i když o tom nevíte absolutně nic, nějaké to minimum vám film vysvětlí. Good job.

Jigsaw (2017)

Jakožto velký fajnšmekr a labužník, co se série Saw týče, jsem se samozřejmě těšil na již osmé krvavé hrátky onoho Jigsaw-killera. Krev opět teče proudem a možná i nějaký ten mozek se tam mihne, zkrátka jako vždy, nic pro slabší povahy. Návrat této série do kin bych hodnotil rozhodně pozitivně. Sice je Jigsaw mnohem podobnější dílům 2-7 než Wanově thrilleroidní jedničce, ale s tím nemám absolutně problém.

John Wick 2 (2017)

Jak je vidět, tak Keanu Reeves neomylně prostřelující jednu hlavu za druhou ty diváky do kin stále dostane. Já jsem byl samozřejmě jedním z nich. Říkal jsem si, jakou bude mít John Wick motivaci k oddělání desítek (při nejmenším) lidí tentokrát, že mu snad psa už znovu nezabijou, to by bylo hodně kruté. No, uvidíte sami, ale nespoléhal bych se na to, že zrovna spletitý, mozek namáhající příběh bude to, co vás u Chapter Two zaujme. Nevím, zda se zvětšení, rozpočtu projevilo i na kvalitě filmu (samozřejmě velmi subektivní názor), ale mně se to zdá velmi fajn, určitě ne horší než jednička. Těžko říct, co byla zač role Laurence Fishburna, ale asi chtěl v tom filmu hodně být, když odkýval, že bude ruchu moderního velkoměsta 21.ho století vypouštět holuby. Role, kterou ztvárnil Common (ne, nevypadá jako 50cent) mě velmi příjemně překvapila a jeho potyčky s Johnem byly jedny z nej momentů filmu. Nevím, zda to tvůrci zamýšleli, ale také jsem se při sledování nejednou přistihl s pusou od ucha k uchu, protože zábavných scén, alespoň pro mě, je tam spoustu. No, už aby tu byla ta trojka.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Skutečnost, že anglicky mluvícím hercům vycházela z úst česká slova, mi obvykle filmový zážitek kazí, ale u nového Jumanji tomu tam kupodivu nebylo. Teda skoro, poslouchat Karen Gillan bylo vážně utrpení. Jinak nemám, co bych vytknul, smál jsem se celou dobu, hlavní čtveřice je naprosto perfektní a rozhodně se moc těším, až film uvidím znovu.