Velká hra (2017)

Nevím proč, ale už po prvních dvou minutách jsem věděl, že budu nadšený. Takhle odvyprávěné filmy prostě můžu kdykoliv. Skoro 2,5 hodiny neskutečně odsýpajících dialogů utíkaly tak rychle, že jsem si mnohdy ještě ani nestihl pořádně srovnat v hlavě, co právě proběhlo, a už následovala další, neméně dramatická scéna. Idris Elba byl samozřejmě skvělý a pod vedením Aarona Sorkina excelovala i Jessica Chastain, která si roli vyloženě užívala.

Vetřelec: Covenant (2017)

Na film jsem šel jako absolutní neznalec universa s jen velmi povrchními znalostmi dávno viděného Promethea, který mě navíc těžce nebavil, ale řekl jsem si, i dle doporučení, že by na mě Covenant mohl zafungovat o něco lépe. No a voilá, ono to tak i bylo! Film ve mně navíc vzbudil zájem o dohnání původních dílů, které by měl asi vidět každý, kdo si říká filmový fanda. Když si odmyslíme pořád dokola omílanou dementnost posádky, tak dostaneme velmi velmi fajnový akční sci-fi thriller (horor bych v tom úplně neviděl), který si rád pustím znovu. Po Fassym a Katherine Waterston mi přišel velmi sympatický Danny McBride a také vizuální zpracování bych chtěl určitě vypíchnout (v IMAXU to musí být vážně pecka). Pokud bude pokračování, rád u toho budu i příště.

Voldemort: Origins of the Heir (2017)

Velmi solidní projekt parádně dokreslující události předcházející sáze o Harrym a jeho boji s Voldemortem. Struktura filmu mě velmi bavila stejně jako jeho provedení. Efekty kouzel byly velice originální, a to v dobrém slova smyslu. Každý takovýhle kousek potěší.

Vražda v Orient expresu (2017)

Neposkvrněn knižní předlohou jsem se, plný očekávání z velmi vnadných trailerů, vydal do multiplexu, abych se na vlastní smysly přesvědčil, jak se tento hvězdně obsazený snímek povedl. Očekával jsem trošku něco jiného, první dojmy bezprostředně po shlédnutí byly dost bolestné, ale ještě jsem o tom pak přemýšlel a vlastně to bylo celkem fajn. Kenneth Branagh ztvárnil belgického génia dle mého velice dobře a..zbytek komparzu taky ušel. Ne, dělám si srandu, samozřejmě je dobře, že byl onen vlak naplněn hromadou známých tváří, ale jejich důležitost nebyla vůbec tolik markantní, jak jsem čekal. Co bych filmu nejvíc vytknul, je občasná ztráta tempa, no, občasná je možná slabé slovo. Kdo má rád akci, ten ať za tohle neutrácí a dialogy bohužel taky nejsou tarantinovské, ale svých kladných momentů má film taky spoustu, třeba závěr. Ještě 4*.

Všechno nejhorší (2017)

V dnešní době už se prostě horory netočí nebo nebo se pokud se změnila definice hororu z 'bát se' na 'nudit se', tak to se omlouvám. Je mi vážně líto, že vždycky, když se chci bát, musím znovu přetočit Wanův Conjuring nebo Insidious, jelikož nové kousky, ač děsně přehypované jak výdělky, tak nadšenými ohlasy, na to u mě prostě nemají. Jako nápad asi originální a provedení asi dobré, ale myslím, že v půlce hororu v tom pravém slova smyslu bych si ho asi nepozastavil, abych si odepsal na zprávu.

V utajení (2017)

Po dlouhém odkládání jsem si konečně našel čas i náladu na tento velmi solidní kousek s Noomi Rapace v hlavní roli, která si to svoje uhraje jako ostatně vždycky. Abych řekl pravdu, kdyby se mě někdo zeptal na akční herecké hvězdy ženského pohlaví, asi by mě napadla jako jedna z prvních právě ona. Že tam hraje i Orlando, jsem úplně zapomněl, takže jsem čuměl jak puk, ale překvapení bylo velmi příjemné.

Wind River (2017)

Tak těchhle 107 minut uteklo asi jako čtvrthodina na přednášce ve škole. Prostě thriller s atmosférou jak se patří. Sheridan se jako řežisér uvedl skvěle (jako scénáristu ho už myslím netřeba chválit). Taky bych chtěl vypíchnout velmi autentickou kameru, která mrazivý zážitek ještě zesilovala.

Wonder Woman (2017)

Upřímně nechápu, proč je tohle chválené, když BvS dostává takový hejt. Jako je to skvěle natočená, prvotřídnimi audiovizuálními efekty prošpikovaná komiksovka, což je v mých očích ale i dříve zmíněný, zdaleka ne tolik úspěšný film. Akce střídá akci, Patty Jenkins, coby režisérka, to vzala pevně do svých rukou a její ženský rukopis je rozhodně znát. Pokud bych měl přece jenom něco vytknout, tak je to jedno hudební téma, které bylo předvedeno už v traileru, kde je fajn, ale myslím, že do samotného filmu už se tolik nehodilo a druhá věc je možná hlavní záporák, ze kterého se nakonec vyklubal celkem úctyhodný protivník, ale nemůžu si pomoct, vypadal jako béčková verze záporáka z letošního, taktéž hejtovaného, Artuše. Ani jedna z těchhle věcí mi ale parádní zážitek zkazit rozhodně nemohla. Od teď budu vyhlížet Justice League ještě horlivěji.

Zabiják & bodyguard (2017)

Asi nynější nejznámější černošský herec se znovu objevuje na plátnech kin a opět to je velmi dobrý počin. Jeho prořízlá pusa, která produkuje slovo motherfu**er (pokaždé s jinou, ale vždy precizní intonací) vícekrát za minutu, než kolikrát se otočí motor 'diskrétních' aut, ve kterých jezdí vždy vážný Ryan Reynolds, táhne snímek Patricka Hughese na jedničku, a i když se to možná zprvu tak dobré nezdá, věřte mi, jo, je to vážně tak dobré! Garyho Oldmana bych v jeho roli vůbec nepoznal, ale asi už stárnu a slepnu. Scény se Salmou byly taky zábavné a zdejší červené hodnocení si tohle buddy movie rozhodně zaslouží.

Život (2017)

Na hvězdně obsazené vesmírné 'scífko', které se už od trailerů honosilo tou lehce vetřelčí atmosférou, jsem se velmi těšil. Paradoxně o hodně víc než právě na nového emzáka, kterého pro nás letos pan Scott chystá. Po Prometheovi už na něj nějak nemám moc náladu, ale už radši přestanu s kritikou úplně jiného filmu, než kterým by se měl zaobírat můj komentář. Life se vám může líbit nebo (nevěřím, že to říkám) nelíbit, ale rozhodně se u něj nemůžete nudit. I když jsem měl chvíli z ukázek pocit, že snímek bude koketovat s atmosférou herní série Dead Space (prostě, že se budeme bát), nakonec jsem usoudil, že mít noční můry asi nebudu, i když té krvelačnosti od hlavního..'záporáka'? tam také není málo. Chemie na vesmírné stanici ISS funguje skvěle, mužským charakterům velmi zdatně sekundují ženy, vypíchnul bych hlavně mně velice sympatickou Rebeccu Ferguson. No a co se týče těch 'zpráv' o tom, že by to mohl být prequel ke komiksovému Venomovi? No, jako je to asi blbost, ale v Hollywoodu je nejspíš všechno možné, tak se necháme překvapit.