2048: Není úniku (2017)

Na Davea Bautistu bych si nedovolil se ani křivě podívat. Když se naštve, jde z něj vážně strach. P.S. ty jeho brejle jsou vážně top.

47 metrů (2017)

Velmi solidní jednohubka a určitě dobrá volba pro každého, kdo má hoďku a půl času, který potřebuje zabít. Na The Shallows to o kousíček..nebo možná o pár kousíčků nemá, ale kvalitní thriller to každopádně je s přijatelným scénářem a sympatickými postavami.

7 životů (2017)

Snímek What happened to Monday (ten název je top!) s českým nepříliš chytlavým titulem 7 životů pro mě byla jedna velká neznámá. Moc jsem nevěděl, co čekat, ale říkal sem si..Willem Dafoe, Noomi Rapace, hm..nejsou to žádné superstar a v mých top 10 byste je taky hledali marně, ale mám je celkem rád, tak by to mohlo být dobré. A ono bylo a velmi. Scénář je velmi nápaditý a nudit byste se rozhodně neměli. Není to sice žádné Atomic Blonde, co se akce týče, ale žádné zásadní chyby to nemá a je to velmi příjemná podívaná. Jedno z největších překvapení roku.

Agenti S.H.I.E.L.D. - Série 4 (2016) (série)

Parta lidí kolem agenta Coulsona mi přirostla k srdci už od prvního dílu. Samotný Coulson je pro mě jedna z nejsympatičtějších postav televizního světa. I když mě dějová linka kolem Robbieho zas tolik nebavila, Agents of Hydra + závěrečné díly měly takový drive, že jsem jenom zíral. Tohle by si neměl nechat ujít žádný fanda Marvelu.

Anděl Páně 2 (2016)

Novým pohádkám už jen z principu šanci nedávám, ale měl jsem zrovna vstřícnou náladu a první Anděl páně byla docela trefa, tak sem se usadil do křesla v našem obývacím pokoji a čekal, co pan Strach ve svém sequelu připravil. Velmi příjemnou podívanou, sice už tam nebyl ten moment překvapení, který měla jednička, ale Trojanovi s Dvořákem tu chemii prostě upřít nemůžete. Občasné trapné momenty jsou asi nutnou součástí každé nové české pohádky, takže tím se už ani nezaobírám. Na českou scénu veliký nadstandart.

Assassin’s Creed (2016)

I když jsem se vehementně snažil nečíst si žádné články ani recenze, abych si neudělal předčasný názor, bohužel i pouhé titulky a nadpisy na různých webech v den premiéry naznačovaly, že se o žádný hit nejspíš nejedná. S tou spoustou negativních ohlasů okolo by si člověk řekl, že bude těžké jít do kina pozitivně naladěn, ale já jsem si zachoval svůj klid. Akční pasáže z minulosti jsem naprosto hltal, ale to jsem věděl už dopředu, že když mě film bude nudit, tak za to bude moct dějová linka v přítomnosti, ale tím neříkám, že mě ve hře nudila, to vůbec ne! Ale i filmová přítomnost byla velmi fajn a i do ní byly poté zařazeny pořádné akční pasáže, za což jsem tvůrcům vděčný. Co se týče herců, tak si myslím, že by obsazení mohlo být úplně jiné a nic by to na mém názoru nezměnilo, možná až na hlavního hrdinu, kterého Fassy zahrál na jedničku. Soundtrack byl taky super a protože jsem skalní fanoušek herní série, tak jsem si téměř v každé scéně našel analogii s nějakou scénou ze hry a kvůli tomu mě samozřejmě film bavil ještě víc. Jedna věc na závěr..myslím, že filmu trošičku uškodil PG-13 rating, protože když už někomu přeříznete krční tepnu, tak přeci nějaká ta krev téct musí.

Blair Witch: 20 let poté (2016)

Oproti původní Blair witch z roku 1999 je tato 'trojka' dost odlišná. Řekl bych, asi jako první Saw oproti ostatním dílům. Jinak se jedná o fajnový horor s pár lekačkami, jenž ke konci dost pozitivně graduje.

Brimstone (2016)

Guy Pearce není nějak moc v mém zorném poli a moc filmů jsem s ním neviděl. Jeho ztělesnění záporáka ve filmu zvaném Brimstone je ale naprosto precizní a to řadí film hodně vysoko. Měl jsem ale pár výhrad, z nichž největší byla asi stopáž. Ještě dám ale filmu šanci, protože bych mu nerad upíral tu pátou hvězdičku, kterou by si určitě zasloužil. Pokud chcete okusit něco trochu nevšedního a nevadí vám trocha toho syrového násilí, určitě jasná volba.

Centrální inteligence (2016)

Centrální inteligence (jak jsem si přečetl na lístku) mě velmi mile překvapila. Nejen kvůli výkonu the Rocka, o němž jsem věděl, že bude skvělý, ale hlavně kvůli jeho parťákovi, kterého jsem snad dosud v žádném filmu neviděl (jo, jsem tak trochu filmový analfabet) a který to zahrál mistrovsky. D. Johnson již dnes patří s jeho nezaměnitelnou mimikou k velkým figurám Hollywoodu a můžu s čistým svědomím tvrdit, že se mu tenhle film povedl na jedničku, minimálně půlku času jsem se smál, za což sem u nových komedií více než vděčný, takže dávám 10/10.