Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Pasáže filmu boli strhujúce to sa nedá Jacksonovi odoprieť.. high frame 3D bol určite pekný zážitok a nová skúsenost , ale nie som si istý či to celému filmu nepridalo viacej na zlom ako na dobrom..Smaug bol velmi pekne vykreslený čo sa však o ohni z jeho papule povedať nedá - mal som pocit ako by som hral nejakú prepracovanú videohru a takýchto pasáží bolo filme viacej kde tá digitilzácia viacej uberala na dobrom dojme (útek trpaslíkov v sudoch, boj s pavúkmi, vytekanie taveniny z vyhni v Erebore) - najviac ma sklamalo to čo som si uvedomil až po opustení kinosály - druhý hobit bol až taký prečačkaný, že bol v podstate o ničom a nič sa dohromady v dvojke neudialo - potešila scéna kde sa stretol Gandalf so Sauronom resp. Nekromantom ako narážka na LOTR a inak asi nič - pridanie Legolasa bolo dosť zbytočné a prišiel tam ako piate koleso na voze aby vyplnili časovú os filmu - a tá predpotopná skladba v záverečných titulkoch podľa mňa v takomto filme nemala čo hladať - to bol zlatý kliniec programu - koniec tiež prekvapil, určite si prídem pozrieť aj trojku kde to všetko vyvrcholí ... ale film viac ako 70% u mňa nedosiahol..

Iron Man 3 (2013)

Tak Shane Black prekvapil o tom nie pochýb, dodal filmu úplne nový šat a šmrnc a úplne mu to sedelo, tento Iron Man bol úplne iné sústo ako všetko predtým a sa mi to tak naozaj páčilo, hltal som doslova každú minútu filmu - myslím si,že staviť na Tonyho pocity a viac sa priblížiť k jeho osobnosti bolo naozaj skvele vytiahnuté eso z rukáva - koniec prekvapil každopádne som zvedavý čo bude dalej :) ušla mi aftercreditová scéna, ale hned ako výjde DVD mi určite na poličke chýbať tento masterpiece nebude !!

Hanebný pancharti (2009)

Christoph Waltz bol v tom filme naozaj skvelý o tom niet pochýb, no Brad Pitt mi akosi nesedel - najlepšie boli scény kde držal Hans Landa dotyčných v napätí a čakali ste kedy vybuchne a nastolí všetkému rýchly koniec.. zaslúžený oskar, o tom niet pochýb... film ako celok naozaj nad očakávania to treba uznať ! - 85%

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Myslím si že táto snímka bola komédiou roku 2012 - osobne som nezažil dávno takú atmosféru, že by sa smialo na plné ústa celé kino - film bol príjemným návratom k starému american pie - zloženie pôvodných hercov a ich terajšie problémy + pripomenutie stredoškolských časov z east great falls bolo naozaj super - niet čo vytknúť - 90%

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

po vizuálnej stránke hobbitovy nie je čo vytknúť ale čo sa týka dejovej línie bolo to také všetko stlačené dokopy - strašne veľa nasekanej akcie až to škodí a vlastné pocity postáv boli ako keby zanedbané a jednalo sa vlastne len o neustály beh po horách alebo boj - potešila najmä scéna s tými orlami ale aj grafické spracovanie skřetov a oblúd, naozaj klobúk dole - ale viac ako 70% si unexpected journey nezaslúži...

Smrtonosná past (1988)

skutočne obdivuhodný film, o akciu nie je človeku núdza a ked sa s tým spojili hlášky Bruca Willisa tak naozaj to bolo super - 85% - potešil aj skvelý výkon Alana Rickmana o ktorom som ani nevedel že v tomto filme hrá pokým som si po dlhšom čase nepozrel znova

Láska nebeská (2003)

Naozaj dobrá romantická komédia - presúvanie deja z postavy na postavu, trápne a vtipné chvíľky s akými sa stretávame aj v reálnom živote a téma Vianoc skombinovaná s láskou bola naozaj super - 80%

Dobrý ročník (2006)

víno, ženy, krásne francúzske prostredie a Ridley Scott za režisérskou stoličkou, to je naozaj dobrý ročník - nostalgický návrat hlavnej postavy na miesto kde vyrastal - Russel Crowe ako hlavná úloha nesklamal - spolupráca týchto dvoch filmových osobností je naozaj skvelá, potvrdil to už predtým gladiátor - 85%

Madagaskar 3 (2012)

Ked som zhliadol tento film bol som úplne sklamaný, nenašiel som v ňom vôbec nič výnimočné - vytvorenie nových postáv tupých ako poleno napr. tuleň alebo aj ten bolševický tiger bol úplne zbytočný a film sa vôbec nezameral na hlavné 4 postavy - a tá trápna tučibomba kvázi vyšetrovatelka to bolo už mega - a zlatý kliniec bol nakoniec dookola púšťanie Katty Perry... dementnejší animák som ozaj ešte nevidel ...

Pelíšky (1999)

Jeden z najlepších českých počinov, spojene Donutila a Polívku je vždy zárukou kvality - film je naozaj obrazom doby ako to chodilo v rodinách ... nie je čo vytknúť (*****)