Arrested Development (2003) (seriál)

Arrested Development ma naučilo zbožňovať Final Countdown a fakt som netušil, že to fyzikálne zákony vôbec umožňujú. Asi to vážne bude masterpiece.

Harpya (1979)

Po všetkých stránkach dokonalý a vizuálne nádherne temný snímok. Nebyť Chromophobie rovnakého autora, tak ide asi o najlepší krátkometrážny snímok, aký som videl.

Kill Bill (2003)

Bol som sklamaný... Yep, je to výborný akčný film a nenudil som sa ani sekundu, ale po skončení som mal nepríjemný pocit, že to bola strata času a že ten film bol plytkejší než tanier na hlavný chod... :-/ Suma sumárum, asi najhorší Tarantinov film.

Cliffhanger (1993)

Jeden z mála filmov so Stallonom, na ktoré sa dá dívať :P

Troja (2004) odpad!

Netuším, čo Homér spravil Petersenovi, ale každopádne to muselo byť niečo sakra zlého. Inak si absolútné a príšerné znásilnenie Íliasu nedokážem vysvetliť. Samozrejme, hollywoodsku malinovku som mal čakať a aj som ju čakal, ale takéto prznenie, či už škatuľkovaním postáv (Menelaos, Agamemnon- zlí, Paris, Hektor- dobrí, Achilles- dobrák na zlej strane atp.), otrasným manipulovaním s príbehom (Menelaova smrť etc.) či nulovou atmosférou, ktorá bola atmosfére gréckej mytológie asi trikrát taká vzdialená ako Aljaška od Prahy, zabezpečilo, že som Tróju prehlásil za najhorši film ever. Howgh...

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Dôkaz, že aj bez dobrého príbehu (schválne, skúste si hodiť príbeh(y) PF na papier, čo vám z toho ostane :) ) sa dá natočiť kultový film. Bohužiaľ nikto, kto sa práve nevolá Quentin Tarantino, by sa o to pokúšať nemal. Ale k filmu- hviezdne obsadenie prekvapivo skutočne znamená hviezdne výkony, réžia je pochopiteľne tradične perfektná, a brilantné diálogy asi nenájdu konkurenciu... So, whose motocycle is this?