Příběhy obyčejného šílenství (2005)

Bohužel jsem nedokázala odhlédnout od před nedávnem viděné divadelní hry, která je podle mě soudržnější, zábavnější, nahořklejší, a tak nějak surrealističtější. Tak jsem plně nedokázala přijmout zasazení filmu do reálného prostředí, spíše by mi stačil komorněji upravený. FIlm není špatný, ale divadelní podobu se Zelenkovi nepodařilo překonat. A navíc vyhodil Mouchu!

Velká ryba (2003)

Pěkná povídanka, která pohladí po duši. Burtonovi pohádky (jakkoli jsou, či nejsou temné) opravdu svědčí. McGregor opět skvostný.

Kafe a cigára (2003)

Některé příběhy jsou naprosto skvělé, na jiné se dá zapomenout už se závěrečnými titulky. Snímek je tak bohužel trošku nevyvážený. Těmto krátkým perličkám by to určitě lépe slušelo jako samostatným předfilmům před výbornými Jarmuschovými celovečeráky. A které vypíchnout? Klasiku s Waitsem a Popem, Wu-Tang Clan s Billem Murrayem, "Alberta" Molinu s bratrancem Cooganem, dvojčata se Stevem B.

Dracula (1992)

Film má skvělou vtahující atmosféru, je výborně výtvarně zpracován a navíc je napěchovaný báječnými herci, jimž vévodí nádherný Drákula - Gary Oldman. Vyzdvihnout musím taky Toma Waitse, který svou figurku (Renfielda) krásně slizce vyvedl.

Láska nebeská (2003)

Nedosahuje kvalit 4 svateb, ale přesto je to výtečný snímek, který rozesměje a možná i rozpláče a který zdobí skvělí angličtí herci (a Billy Bob :)). Možná budete po zhlédutí přemýšlet, který z příběhů byste ve filmu oželili a zajisté některý (nebo některé) Černého Petra dostane. Tuto nevyváženost však mohutně převálcují ty, bez nichž by film nemohl existovat - premiér a jeho "kuchařinka", anglický spisovatel a portugalská hospodyně, otčím a beznadějně zamilovaný synek... A navíc Hugh Grant, Alan Rickman, Emma Thompson, Colin Firth, Liam Neeson. Ááá Bill Nighy (I feel it...)

Kašlu na lásku (2003)

Vizuální pastva pro oči, Down With Love je skvěle střelenej a roztomilej film, vyvolávající spokojeně přitroublý úsměv na rtech ještě půl hodiny po promítání. Perfektní kostýmy, dokreslující (a překreslující) dobu, McGregor, Zellweger, ale i Pierce a Paulson jsou k sežrání. Víc takových filmů.

Bio Ráj (1988)

Vtipné i dojemné, ale krásně vyvážené. Kvůli takovým filmům stojí za to chodit do kina. A bojovat za ně.

Společenství vlků (1984)

Hororová pohádka pro dospělé. Výborně pojato vizuálně, mnohdy působí až divadelně. "Jessica Fletcher" si opravdu to uražení hlavy zasloužila. Její babička s cukrovým úsměvem a brejličkami byla šílená.

Sázka (1997)

Sázka je komedie k popukání, která se dá vidět dostikrát. Nasmála jsem se, jak dlouho ne. Zvlášť výživné jsou scénky, kdy se oba hrdinové (po sázce, že přestanou kouřit) sejdou v noční trafice či v odtučňovacím sanatoriu, když se po "vydatném" obědě vrhají na cokoli, co je k jídlu (v tomto případě plátky okurek, zdobící obličej jedné z klientek prodělávající zkrášlovací kúru)

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Tak svěží a chytrou romantickou komedii aby jeden pohledal. Na atmosféře se podepsali všichni skvělí herci - G. Rush, T. Wilkinson, M. Clunes, krásně "záporácký" C. Firth a samozřejmě G. Paltrow, J. Dench a romanticky laděný Shakespeare J. Fiennes.