Na východ od ráje (1955)

Knížka je o dost lepší, ale film sám o sobě je hodně dobrý.

Z pekla (2001)

Čekala jsem blbost a byla příjemně překvapená. Není to sice nic, z čeho by se člověk posadil, ani nikterak originální, ale vyrovnává to výborně temná a ostrá atmosféru. Film dokáže upoutat pozornost a Depp je jako vždy skvělý. A navíc má nečekaně nehollywoodský a vlastně ponurý konec.

Vesnice (2004)

Docela se na to pěkně kouká, ale to je asi tak všechno. Problém Shyamalanových filmů je v tom, že už není potřeba (ani chuť) je vidět podruhé. Proč taky. A ty jeho věčné pointy za každou cenu by si už taky mohl odpustit. Jenom na tom dobrý film neudělá. Navíc, když se člověk zamyslí (a nemusí nijak zásadně), většinou mu rychle dojde, o co tady půjde. Vesnici jsem prostě pustila, podívala se na ni, vypnula a to je všechno. Vlastně zbytečný film.

Studentská máma (1935)

Studentská máma mi leze hodně na nervy. Antonie Nedošínská jako bodrá máma všech a k tomu upištěná Ferbasová. To už je pro hodně otrlé.

Stigmata (1999)

Možná efektní videoklip, ale videoklipy obvykle netrvají 103 minut. Takže několik minut se může člověk kochat zajímavou vizuální stránkou filmu, a pak už je to jenom nuda a otrava.

Devátá brána (1999)

Docela zajímavě se to rozjíždělo, pak se bohužel zvrtlo v plytkou podívanou s naprosto hrozným závěrem, který navíc vizuelně připomíná blbé televizní pohádky. Trojku jen proto, že i tady z toho Depp dokázal jakž takž něco vytěžit a zahrál, co mohl. Zajímavé, jak Polanski vedle naprosto skvělých filmů umí vylézt s totálníma kravinama.

Batman (1989)

3 a půl. Pořád se mi o krapítek víc líbí Batman Returns

Sophiina volba (1982)

Ve srovnání s knihou, která mě přikurtovala ke křeslu, je to opravdu jen průměr a čekala jsem mnohem víc. Škoda, ani oblíbená Meryl to nezachránila.

Valmont (1989)

Hmm, viděla jsem dřív Nebezpečné známosti a líbí se mi prostě víc. Malkovich holt byl přesvědčivější než Firth, k němuž sedí úplně jiný typ rolí. Místy je Valmont docela dost nudný a nějak se narozdíl od "Známostí" nezasekne v paměti. Frears v tomto souboji jednoznačně vítězí.

Hoří, má panenko (1967)

Je to dobré, je to moc dobré, ale nemohu vidět často, protože tolik trapnosti (i když je cílená formanovská) v tak krátkém čase je nad mé síly.