Jak zachránit draka (2024)

Ako zachranit draka - pri pozeraní na tento animak som mal vela x pocit ze sa píše rok 2010. Animácia je slabšia. Keď postavy chodili, mal som pocit, že pohyb je trhaný….a nie raz… Sú tam aj pekne momenty animačne a aj slabšie. Dej, moja 5 ročná dcéra skoro zaspala. Celá rozprávka postráda detský, zábavný prvok. Pritom Rayu a posledného draka miluje. A pre mňa to bolo miestami tiež roztiahnuté.  Tak som zvedavý, aké budú recenzie iné. Dabing ok :) Dávam 50% a 10 plus kvôli vajíčku.

Duna: Část druhá (2024)

Duna 2...pekné, originálne, herecky zvládnuté, proste 100 bodový film, ak by tam nebolo ale... 3 hodiny úplne zbytočné, prečo? Dlhé zábery a rozťahané prvé dve hodiny filmu. Dejovo na 20 minút. Duny piesku sú fajn, pekné, žlté, romantické, ale nie 10x za hodinu.... Pomalou kamerou... Fúú...niekoľko x som sa sám seba pýtal... Už? Teraz príde koniec... A taka otazka by v prípade dobrého filmu prísť nemala Dávam 60%

Nerozlučná dvojka (2023)

V kine na novej rozprávke, som bol s mojou 4 ročnou dcérou. Smiala sa, bojovala s Donom a všetko mu uverila. To bolo hlavné. Ja som videl rozprávku, ktorá ma ani na chvíľku neuspávala. Kresba OK, príbeh OK a po skončení kina som mal taký ten pocit, ktorý zažívam málokedy, že som si uvedomil, prečo chodím do kina (aké je v tom kúzlo, ktoré nikde inde nezažijem) a neostávam doma čumieť na Disney kanál a tešil som sa na ďalšie kino, kde budem mať podobný pocit. Toto je podľa mňa naplnenie podstaty filmu či rozprávky v kine. preto dávam Nerozlučnej 2 90%

Thor: Láska jako hrom (2022) odpad!

To ako vážne? Antman, Spiderman, Thor….všetko sa natáča iba zotvrvačnou silou ziskov bez kúsku zmyslu, originality a laskou ku komiksom. Proste dajme dalšiu lopatu piesku do miešačky kým sa toči. Niečo z toho zlepime nakoniec. Ani sa nebudem vyjadrovat k mentalnej hodnote Thora, jeho protivníkom a dejovými linkami. Prepáčte ale to je škoda energie. Velké nič tento film. Dávam 0…zase Marvel tretia nula v poradí?

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023) odpad!

Veľmi zlé.Na kilometre vzdialené prvému, hravému a uvoľnenému Antmanovi. A ten zlosyn má byť nový Thanos? To bude peklo vo vesmíre. Už teraz sa teším. Charizma 0% Dar nahánať obavu 0% tak Marvel ide ďalej svojou cestou Dávam 0%

Kde zpívají raci (2022)

To bol naj film roku..krásny, výpravný, príbehový a jemný. Podobné filmy su už veľkou vzácnosťou.Ďakujem za úžasný zážitok. Je to film, ktorý si budem púšťať v časových odstupoch dlho, veľmi dlho. Daisy si kráľovná ❤️milujem ťa Dávam 100 za príbeh 100 za herecké výkony 100 za hudbu 100 za kameru 100 za originalitu 100 za romantiku na tak neočakávanom mieste 100 za príjemnú detektívku 100 za pocit vo mne čo film zanechal 100 za herecké výkony 100 za pierka všade zatúľané Spolu 1000%

Spider-Man: Bez domova (2021) odpad!

Spiderman bez štipky originality a snahy. To písal scenár kto? Predpokladám, ze mal umeleckú krízu. Fantázia podobná sahare.  1. Dr.Mág, čo bojuje s entitami rozmerov, ktore nepochopíš sa necha vyškolovať juniorom spidermanom pri kuzleni…a ešte toto…e ešte toto…ale pan spiderman nože daj už pokoj bo to nedopadne dobre…a slaboduchý spiderman čo na to…no ešte toto… 2. Best kamoš spidermana si nasadí prsten dimenzií, zamáva rukami a hľa Hop Sa Hor Sa Dimenzia otvor sa..Náš Doktor sa to musel drilovať v kláštore jak pako, ale tak the best kamo ma mimoriadny dar. 3. Ja mu verím, aj keby tam bol  Hannibal Lecter, teta by mu verila. Och kolko ľudskosti a dobrej vôle natretej v tak veľkej vrstve na tak malom krajíčku chleba až sa mi chcelo vracať a ani na sekundu mi to nepripadalo prirodzené. A ono to tetou May nekončilo, prichádzaju iní pavúci a natierajú ďalej viac a viac…. 4. Fantazia došla, dajme tam hrdinou a zlosynov z predchádzajucích filmou. Pohoda, dejavu, rovnaké bitky, hlášky, hmaty, proste nič nové. Prečo? Bitky predtým videné vo filmoch kde im bol venovaný priestor celeho filmu a okrem nich pardon za výraz dementne dejové skratky a hora masla.  Čo mi dal nový spiderman? Zábavu? Nie..Nového zloducha z tak veľkého množstva nových originálnych zlosynov co za tych 60 rokov komiksu máme? Nie.. Už konečne vyzretého spidermana ala muž, a nie večný pubertiak? Nie.. Dejový zvrat a prekvapenie a vtiahnutím do deja? Nie… Nový Spiderman je uplne zbytočný film. Dávam 0%

Madam Web (2024)

Madam Web: úplna pohoda, v kine som si film užil. Hrozné recenzie nechápem.  Je veľká škoda, že Madam Web nemala lepšieho režiséra, lebo s jej možnosťami, by sa dal urobiť brutálny film. Takto ostáva šedým priemerom, ktorý neurazí. Určite lepšie ako želatinový Ant-man 3 s neuveritelne hlúpim zloduchom…ako zaľúbený Thor 4, kde boh blesku skľzol na úroveň Mr Beana…ako Marvels, ktorá je tak detinská, že som sa citil,ako na predstavení Lolek a Bolek….ako oceňovaný Spiderman Bez domova , kde jeho best kamoš v ramci rozcvičky s rukou otvára prsteňom dimenzie, zatiaľ čo DR.Stranger prešiel vycvikom v kláštore,na rovnaký magický úkon, kde tlačili tak na citovú pílu ze aj svetelný meč zavidel rez do duše diváka…… Takže áno, Madam Web nie je žiadna pecka, ale popri tom, čo posledné mesiace dostávame v kine je to stále obstojná komixovka. Dávam 60% +20% (za to ze to mohlo byť také,ako tu ostatní strašia)

Země zítřka (2015)

100% JE TAM TAK VEĽA NÁPADOV A MA TO TAKÝ PRÍBEHOVÝ CIT ROZPRÁVAČA S AKÝM SOM SA NAPOSLEDY STRETOL V SUPER8 100%