Drakenovec

Drakenovec

okres Břeclav
You know nothing John Snow

<< předchozí 1 2 3 4
    • 22.8.2015  22:38
    Dr. House (TV seriál) (2004)

1. série - 100% Tento seriál znám už od malička a kdysi dívno jsem jej sledoval, ale hodně věcí jsem tehdy nechápal. Před nedávnem jsem jej začal sledovat od znovu díky jednomu nejmenovaného kamarádovi. A musím říct, že téměř každý díl se popadám smíchy. House je nejlepší seriálový lékař, kterého jsem viděl. Velice rychle jsem se s ním stotožnil, jakožto velký pragmatik a člověk, který dává přednost racionálnímu uvažování před emocemi. Líbí se mi velice dobře propracovaná psychologie postav, která se postupně mění a rozvijí. První série vynikající, nemám jí co vytknout. 2. série - 100% Opět vynikající série, ve které jsou ještě vtipnější Housovi hlášky, než v té předchozí. Také se zde častěji řeší různá morální dilemata a postavy se potýkají s více osobními problémy, než v té předchozí. 3. série - 100% Až na pár vyjímečných dílů, které mě naprosto šokovali, mi přišlo, že tato série je ještě o něco lepší, než předchozí dvě.

• 9.8.2015  16:29

Už jsem viděl tento film po čtvrté a stále mě neomrzel. V tomhle filmu je totiž všechno, co si muže filmový fanoušek přát - humor, vtip, atmosféra, sympatičtí herci atd. Přiznám se, že tomuto filmu nemám vůbec, co vyčítat. Pro mě osobně je to aktuálně TOP 1 film, dokonce předčil i Avengery. Můžu se na něj dívat pořád dokola a pořád mě bude bavit a budu jej obdivovat. Marvel zkrátka komiksové adaptace zvládá na výbornou a Guardians of The Galaxy se jim moc povedli. A Rocket jakožto mýval byl úžasný.

• 9.8.2015  00:26
    Pompeje (2014)

No to byl masakr! Kit Harington hype! Také souboj Kit Harrington vs Kiefer Sutherland! Hype jak prase! Ano, uznávám, že se v tomhle filmu objevují mnohá klišé, které nutí diváka se na film nedívat, ale co si budem povídat. Kit Harrington tomu dává šťávu! Pro fanoušky Game of Thrones opravdová lahůdka. Jeho herecký výkon je opravdu neskutečný. Mladičká Emily Browning měla obrovskou čest zahrát si po boku Kita Harringtona. Ale abych jenom nechválil - přišlo mi, že se ve filmu objevovalo až moc náhod. Až moc velký počet nelogických náhod na můj vkus. Jinak efekty byly jakž takž dobré. Na závěr - moc se mi líbilo, že si v jenom filmu spolu mohli zahrát herci, stvárňující postavy Jona Sněha nebo Jacka Bauera.

• 30.1.2015  21:56
    John Wick (2014)

Jsem rád, že jsem po dlouhé době narazil na čistokrevný akční film. Bohužel nepatří k těm TOP akčním filmům. Nešlo si nevšimnout místy ohraných klišé. Celý film by se dal shrnout větou: Keenu Reeves is on killing spree.

• 11.1.2015  10:20

Velice zajímavý mindfuck film. Ke konci jsem si sice nebyl vůbec jistý, jestli jsem pochopil film správně, takže jsem si to musel vygooglit. Ale čím víc nad tím filmem přemýšlím, tím mi přijde propracovanější. Asi se na něj časem podívám znovu, abych ho mohl lépe posoudit, když už teď vím, o čem přesně je. Snad jenom ten konec mohl být lépe dotažený, jelikož divák neví, jestli byla časová smyčka zachována nebo ne.

• 10.1.2015  12:35
    Megamysl (2010)

Velice pěkný a do jisté míry vtipný animovaný film. Strašně se mi líbila hudba - AD/DC atd. Dále se mi líbila postupná proměna záporných postav v kladné a naopak. Ale můj dojem bohužel hodně sráží velké množství trapných klišé. Chápu, že je to animovaný film, ve kterém jsou do jisté míry tolerovány, ale rozhodně by nemusely být v tak velkém množství, jak je tomu ve filmu Megamysl. Hodnocení tak 75%.

• 4.1.2015  22:30
    Gravitace (2013)

Velice zajímavý film. Celkem dost mě překvapila herečka Sandra Bullock - není pochyb o tom, že je dobrá herečka, ale zrovna do téhle role by člověk řekl, že se moc nehodí. Ale opak je pravdou. Přišlo mi, že to zahrála až moc dobře, stejně jako George Clooney. Dost se mi také líbila hudba, která se střídala podle situace. Ještě bych chtěl pochválit velice dobré záběry kamer, hlavně ty, které byly z pohledu očí hlavní postavy a z pohledu zevnitř helmy od skafandru. Až na pár míst, které byly trochu nudnější a hraní na divákove city, tomu nemám moc, co vytknout.

• 27.11.2014  21:59
    Lucy (2014)

Mindfuck.

• 22.11.2014  17:44

Po dlouhé době, co jsem se u nějakého filmu nudil. Pěkné efekty, hudba ujde, ale tolik trapných klišé... to mě dost zklamalo. Celou dobu jsem se těšil hlavně na herečku Lena Headey, která to jako jediná držela, bohužel jakožto královna Sparťanů neměla moc prostoru. Konec filmu byl celkem dobrý, ale ani ten neodvrátil mé hodnocení, které je pro tentokrát nízké na můj vkus. Nemůžu dát víc, jak 2 hvězdy z důvodů, které jsem uvedl výše. Hlavně mě mrzí ty klišé, bez kterých by se film určitě obešel.

• 16.8.2014  16:33
    Hunger Games (2012)

Hrůza a děs. Hudba otřesná, scénář jakoby Romeu a Julii z oka vypadl a sci-fi prvků poskrovnu. Námět jako takový se mi sice líbil, ale provedení už o dost méně. Z herců mi byl sympatický pouze Woody Harrelson, kterého znám z filmu podfukáři a to je zkrátka hrozně málo. Hvězdu navíc dávám pouze za to, že jsem se místy nenudil a občas jsem se i zasmál. Ovšem můj celkový dojem z filmu je rozporuplný.

• 13.7.2014  13:31
    Ghost Rider (2007)

Film Ghost Rider bych zařadil do skupiny lechce podprůměrných filmů. První půlka byla nuda, ale potom už to bylo o něco lepší, takže se na to dalo dívat. Nicolas Cage dobrý, ale herečka Eva Mendes se mi moc nelíbila. Scénář žádná sláva, ale hudba skvělá, řekl bych, že nejlepší věc z celého filmu.

• 4.2.2014  21:18

První půlku filmu jsem si říkal, že se dívám na obyčejný romantický film s předem očekávaným koncem. Celkem jsem se u toho nudil, ale od určitého momentu to začalo být dost zajímavé. Jonathan Rhys Meyers mi moc nesedl, ale Scarlett Johansson nezklamala. Především mě zaujala pointa filmu, díky které je Match Point - Hra osudu něčím víc, než jen průměrným "romanťákem".

• 19.1.2014  20:33

Tomu říkám hodně velký úlet. Opravdu vtipné a zábavné, spoustu narážek na politiku, rasismus, atd. Musím ale říct, že jsem občas moc nechápal, ale i tak dobré.

• 18.1.2014  22:34
    Rebelka (2012)

Další z pěkných animáčů od Pixaru, ale obávám se, že Rebelka je zatím jeden z těch slabších. Délka je sice jenom 90 minut, což je fajn, ale půlka filmu mi přišla trochu nudná se strohým humorem. Ke konci už to bylo o něco lepší, ale zdálo se mi to moc přeslazené. Ale jinak dobré, hudba pěkná, zkrátka pohádka, která rozhodně nezklame.

• 31.12.2013  20:18
    Nevědomí (2013)

Dobrý film, ale bohužel z mého pohledu ne víc, než průměrný. Od akčního sci-fi bych čekal víc. Na můj vkus moc přeslazené a moc americké, dokonce si troufám říct, že se tvůrci nechali inspirovat v jiných už dost známých filmech jako např. Den nezávislosti nebo Equilibrium. Uznávám, že zde hráli známé herecké tváře jako Tom Cruise nebo můj oblíbený Morgan Freeman, ale nejvíc mě zaujala vedlejší postava, kterou ztvárnil Nikolaj Coster-Waldau (známý ze seriálu Game of Thrones jako Jaime Lanister). Na závěr bych chtěl pochválit aspoň hudbu, která nebyla úplně nejhorší.

• 31.12.2013  16:43
    Podfukáři (2013)

Musím říct, že místy to bylo trochu zmatené a nudné, pravděpodobně by bylo lepší i kratší stopáž. Ovšem film je o dost lepší, než jenom obyčejný průměr, už jenom svým tématem. Každý z nás si jako malý hrál na kouzelníky, takže na ně má svůj vlastní názor. Žil jsem v klamu, když jsem si říkal, že dám pouhé 3 hvězdičky, to je prostě málo, ale takových 75% (3 a půl hvězdičky) už je mnohem přijatelnější volba pro mě. Konec byl opravdu povedený až mi z něj běhal mráz po zádech.

• 19.10.2013  22:02
    Hra (1997)

Zpočátku tvářící se jako obyčejný film s předvídatelným koncem, který nakonec předčí všechna očekávání. Velký obdiv si zaslouží nejenom scénář a herci, ale i režisér David Fincher, který jednoduchým způsobem dokáže zamotat divákovi hlavu. Atmosféra a hudba byly takové, jaké se dají v mysteriózním snímku očekávat.

• 26.6.2013  18:27
    Taxík (TV pořad) (2008)

Celkem dobrá vědomostní soutěž, i když některé otázky za stejnou částku jsou dost nevyrovnané. Občas jsou úplně jednoduché a někdy zase na druhou stranu až moc náročné. Žádný zázračný pořad to sice není, ale dá se na něj dívat. Ze všech moderátorů mám nejradši Moniku Absolonovou - řídí zodpovědně a má příjemné vystupování.

• 24.6.2013  11:54
    Studio ČT24 (TV pořad) (2010)

Průměrný publicistický pořad, který obsahuje zprávy, ekonomiku a počasí. Zprávy se mi líbí, počasí taky dobré, možná bych ekonomiku buď úplně vyřadil anebo bych pro ní dal více prostoru, aby se stihla probrat více do detailů. Hlavní věc, která mně ale celkem vadí, je ta, že se zprávy každou půl hodinu opakují znovu. Já sice chápu, že někteří lidé si můžou zrovna zapnout televizi (i když je velká část lidí v dopoledních hodinách v práci), ale i přesto by bylo dostačující opakování zpráv každou hodinu a namísto toho přidat do pořadu více zajímavých informací ze světa, popřípadě více rozebrat ty nejdůležitější a nejaktuálnější problémy.

• 23.6.2013  18:11

Skvělý, originální a bláznivý humor v podání animovaných postaviček. Musím říct, že jsem se velice příjemně bavil a moc rád bych viděl nějaké další pokračování.

• 22.6.2013  23:39

Skvělý horror, ve kterém se snaží parta lidí zabránit nevyhnutelné smrti. Sice to není horror v pravém slova smyslu, že by se člověk bál a klepal strachy každou minutu, ale na druhou stranu je zde propracovaná jistá posloupnost smrtí a člověk si nemůže být jistý, kdo dřív nebo později umře. Bohužel mě ale zklamalo, že další pokračování už ztrácí hodně na kvalitě, protože vše, co bylo hlavní a trochu zajímavé, zaznělo v prvním filmu a ty další už nemají zkrátka co nabídnout kromě nových způsobů smrtí, mnohdy ovšem nesmyslných a kýčovitých.

• 22.6.2013  23:30
    Spartakus (TV seriál) (2010)

Jedna hlava sem, druhá hlava tam... Takto má vypadat pořádný atraktivní krvák, ve kterém krev teče proudem. Po shlédnutí všech tří řad musím říct, že jsem velice spokojený a nadšený. Z počátku mě ale vadila změna hlavního hrdiny (která byla nevyhnutelná, při psaní komentáře jsem se dozvěděl tu smutnou zprávu, R.I.P Andy), ale po několika dílech jsem si uvědomil, že Liam McIntyre mě sedí do role Spartaca víc, než Andy Whitfield (tím ale nechci říct, že by byl A. Whitfield špatný herec, ale zkrátka mě do role Spartaca seděl víc L.McIntre). Hodně mě zaujalo zkombinování zpomalených soubojů s parádní hudbou, která tomu nesmírně přidávala na efektu. Ze všech sérií se mi nejvíc líbila asi ta první, kde si musel Spartacus svými výhrami získat své jméno a postavení, ale ostatní 2 řady byly taktéž dost dobré. Jediná výtka, kterou mám bylo ztvárnění Caesara, které nebylo úplně dokonalé, i přesto že byl mladý, tak byl mnohem chytřejší, než je interpretován ve třetí řadě.

• 22.6.2013  22:58

Zpočátku nenápadný thriller s trochou romantiky, který se ale v průběhu vyvíjí na mysteriózní psychologické drama. Mia Farrow je pro mě neznámá herečka, která ovšem předvedla obdivuhodný výkon. Škoda jenom, že ten konec nebyl moc povedený, určitě by to filmu hodně přidalo, kdyby byl víc propracovanější a záhadnější. Ale jinak velice kvalitní film, Roman Polanski má můj obdiv.

• 18.3.2013  18:04
    Atlas mraků (2012)

Šest různých příběhů, které se navzájem prolínají a pomalu, ale jistě se vám dostávají pod kůži. Je to opravdu, jako byste se dívali na několik filmů zároveň, které jsou hned z několika žánrů - komedie, sci-fi, akční anebo romantický. Scénář - precizně propracovaný. Atmosféra - vskutku vynikající. Hudba - opravdu úžasná a hezká, dobrá k poslechu i po skončení filmu. Skvělé herecké obsazení, Tom Hanks opět nezklamal a zahrál hned několik rolí, jak se od něj očekává. Dále ještě z herců bych chtěl ocenit výkon herečky Halle Berry. Film mě zaujal hlavně tím, jak podal jednotlivé příběhy a osudy lidí a svou propojeností jednotlivých příběhů z hlediska času a místa.

• 17.3.2013  19:36

Krásné, jednoduché, zábavné.

• 8.3.2013  21:04
    Susedia (TV seriál) (2006)

Musím uznat, že tento seriál má něco do sebe. Přestože nejsem žádný příznivec slovenského humoru, tak se občas podívám, když to hrají v televizi. Na druhou stranu mě tento seriál zase až moc neláká natolik, abych se podíval na všechny díly. Dialogy jsou občas takové kostrbaté, možná dokonce i pod úrovní. Herci sice dobří, ale jejich výkony mi chvílemi přijdou kýčovité.

• 26.2.2013  11:18
    Sim Salabim (2008)

Perfektní. Patří mezi mé nejoblíbenější. Krátký a přesto tak zábavný.

• 25.2.2013  11:35

Pěkný dokument, který dokáže zaujmout každého. Mě osobně se hodně líbí, je zde pěkně popsán vývoj Evropy už na samém počátku. Doporučuji všem, kteří se o to zajímají. Ovšem i ti, kterým vývoj Evropy nic neříká by si zde mohli přijít na své, protože dokument je opravdu zajímavý.

• 14.2.2013  21:35
    Skandální impresionisté (TV film) (2010)

Pěkný dokument. I přesto, že se o umění moc nezajímám, tak mě dokázal zaujmout.

• 1.2.2013  13:08
    Podfu(c)k (2000)

Brad Pitt opět ukazuje, co v něm je a Jason Statham jak by smet. Oba herci ale nejenom oni předváděli obdivuhodný výkon. Scénář je perfektní, propracovaný a zápletky ještě lepší. Hudba je dobrá, dobře zasazená do celkové atmosféry v jednotlivých pasážích filmu. Snažil jsem se najít i nějaký nedostatek, ale žádný jsem nenašel. Když to shrnu, tak z mého pohledu vynikající film, který mě příjemně překvapil a pobavil.

<< předchozí 1 2 3 4