Goethe! (2010)

Když člověk píše písemku na světový romantismus (korektně préromantismus, ale koho to zajímá) tak se tento film velice hodí. Docela umě s příjemnými herci, reáliemi a efekty je tu ztvárněn životopis Goetheho a děj Utrpení mladého Werthera zároveň. Bohužel se oboje míchá dokupy, co se dá dělat.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Všude jsem četl, že Hobit se může líbit jenom lidem, co neviděli Pána prstenů a nečetli od Tolkiena ani jednu knihu. Já jsem Pána prstenů viděl, od Tolkiena četl pět knih a ze zfilmovanýho Hobita jsem nadšený. Asi jsem divný.

Ali G Indahouse - Film (2002)

Je to blbost. Ale je tak dobře udělaná, že sem se musel pořád smát.

Žena v černém (2012)

Jméno James Watkins už mi napevno uvízlo v hlavě. Po Jezeru smrti by člověk ještě mohl říct, že by tak skvělý film mohl být natočen náhodou, ale když se podívá na Ženu v černém , tak je mu jasné, že v Anglii začíná renesance hororu a to právě díky výše jmenovanému režisérovi. Po obou filmech jsem byl tak hotový až jsem si byl jist, že do Anglie už nikdy vícekrát nepojedu, což se vždycky po pár dnech naštěstí obrátilo přesně na druhý protipól. A když režisér (a nejen on - v ženě v černém je výborné všecko - kamera, herci, kostýmy, rekvizity...) umí vyvolat takové emoce, tak ho člověk musí mít prostě rád. 100%

Skyfall (2012)

Celý konečný masakr ve Skyfallu byl dosti předvídatelný a hlavní záporák byl jak přes kopírák. Jinak skvělá bondovská zábava. Mimochodem - nikdy bych nečekal že by se mi mohla líbit Adele, velký respekt.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Škoda, že film dokonale funguje pouze, když je člověk stejný jako dva hlavní hrdinové - comicnerd. Já osobně sem se smál pouze pomálu, některé vtipy jsem pochopil až po filmu při přečtení zajímavostí, některé jsem nepochopil vůbec, některé ani pochopit nejdou. Problémem také je, že není jasné, komu je film cílený. Některé části jsou opravdu dětinské, jiné zas docela odvážné/odvázané. Paul má ale rozhodně dobrý nápad, filmaři si to bezpochyby užili, vložili všechen svůj um a skvěle se na mimozemšťany (jak se chovají i dva angličani) dívá.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Pro mě osobně trochu zklamání. Po shlédnutí traileru jsem se těšil na akční, dějově složitý, dubstepový, kyberpunkový mazec... Akční to nakonec bylo, ale cestování časem dopadlo fiaskem, jelikož si na konci člověk uvědomí, že to celé nefunguje. Dubstepu jsem v celém filmu zaslechl jednou, snad ani to ne, a kyberpunkových scén moc, moc málo. Pokud bych toto všechno vůbec neočekával, tak by mne film příjemně překvapil jako drama o vyhrocených mezilidských vztazích a jejich propojeních. Jenže zde se dostáváme k největšímu problému filmu. Je naprosto nekonzistentní. Divák očekává jedno, filmaři zase něco jiného a tak vzniká podivná směsice všech možných žánrů, která nakonec nefunguje. Přitom nám nedávno Atlas mraků připoměl, že žánry míchat jdou. Škoda, mohlo to být velice dobré. 60%

Saltová (2010)

Klasický akční trhák, kde rusové jsou zlí a američani dokonalí. Jedinou proměnnou je, že hlavním bijcem je žena, což bohužel nestačí, aby se film nějak výrazně odlišil od své konkurence. Ale řemeslně to zvládnuté je a koukatelné taky. Pro lidi hledající naopak orginalitu, jako já, nevhodné. 50%

The Divide (2011)

Nechápu co jsem si to zase pustil za film. Ani jsem nevěděl, zdali mi je špatně z toho filmu, nebo z toho, jak jsem se před tim přejedl. Ještěže ve filmu zní tak optimistická hudba a jsou tam místy vsunuty opravdu vtipné scény (avšak v tomto filmu jsem poprvé opravdu netušil zdali vtipnost filmaři plánovali nebo sem si situace špatně vyložil). No jinak to byl fakt hnus, krev, pot, moč, výkaly, končetiny, sex, cigarety a alkohol, ale cokoli, co by z toho výčtu připomínalo něco pozitivního ještě umocněno do krajní nechutnosti. Na druhou stranu si říkám, že by to jinak asi ani nedopadlo, kdyby se pár lidí nadlouho zavřelo a celkově po psychologické stránce film funguje výborně - proto si zde musím zaspoilovat, jelikož za zmínku rozhodně stojí vztah mužů k "matce" - nejprve ji berou jako člověka, pak jako zvíře ("zůstaň") a nakonec jako věc ("je vypnutá","rozbila se"). Doporučuji film sadistům, pak lidem, kteří si myslí, že je psychologie je krásná věda a zvířatům, protože v tomto filmu si herci na zvířata opravdu hrají. Mě osobně to stačilo jednou.

Mimina (2010)

Viděl jsem to nedobrovolně mnohokrát dokola a zvládl jsem to. Nyní bych se už dobrovolně klidně na mimina podíval ještě jednou.