Vyděděnci (2010) (seriál)

Přijde mi k pláči, že se tato série utopila v konkurenci americké produkce, že se o ní skoro neví. Ano, tato série je jiná než většina sérií. Není založená na co nejvíce sexu (nejerotičtější scéna je ohmatání prsou), či co nejvíce krvavého násilí, což je v dnešní době žádáno. Shlédnutí této série člověka přesvědčí, že pro zaujmutí diváka nic z toho není nutné. Záběry jihoafrické krajiny, prokládané speciálními efekty hodných velkorozpočtových filmů, do toho rozvoj nové společnosti, bádání na nové planetě, osobní vztahy a problémy každého "vyvržence" mne naprosto dostaly. Tato série má samozřejmě i nedostatky, ale uvažme, že je to série anglická a že je natočena z radosti k filmu a ne pro peníze. Proto by rozhodně neměla uniknout ničí pozornosti. 100%

Batman začíná (2005)

Batman začal výborně, ale naivně (až neuvěřitelně).

Dredd (2012)

Prvotní nadšení upadá a střídá ho skepse. Největším neduhem filmu je, že se odehrává skoro celou dobu v jedné obrovské budově. Na začátku byl svět tak pěkně uveden, neuškodilo by zasadit film i mimo onu budovu nebo i město. (což je nejspíše způsobeno přílišným lpěním na komiksové předloze filmu, čímž se dostávám k dalšímu problému) Děj nebyl nic moc, ale s tím se dalo v rámci žánru počítat. Ovšem všechno co se nám nemusí líbit přebíjí scény, ve kterých je někdo pod vlivem drogy. Zpomalení, efekty a kamera, krása. Takže přeze všechny výhrady lze film brát jako výbornou oddychovku, hlavně když má člověk rád výborně natočené bezúčelné násilí prokládané občasnou hláškou a zpomaleným kouřem plným různých barev. 60%

Prometheus (2012)

Já jsem spokojen. Efekty a epický začátek, herci, zajímavé propojení a vztahy mezi lidmy v posádce jsou skvělé. Slabší bohužel děj a dosti nelogičností v celém filmu. Také mi nepřijde vhodné zasazovat do filmu scény, které byly ve Vetřelci (roztrhnutí robota, který to přežije atd.). Ale ten film má prostě styl, co si budeme povídat. 80%

Diktátor (2012)

Tak dobře jsem se již dlouho nezasmál. Samozřejmě, některé vtipy jsou zaměřené na první signální, jiné zase vyhnané do extrémů, ale mezi takovým množstvím si najde každý to své. Bonusem filmu je také jako ve všech Cohenových filmech kritika dnešní společnosti, především té americké. Nuže podle mne zatím nejlepší Cohenův film. Navíc věnovaný Kim Jong Ilovi. 90%

Solaris (2002)

Nejlepší na tomto filmu jsou nepopřetelně efekty a hudba. Zbytek... Problémem pro mne byli především herci. George Clooney, kterého jindy uvítám v každém filmu, mi zde přišel prostě nepřesvědčivý a nemohl jsem si na něj do konce filmu zvyknout. Jeho partnerka mi vadila taktéž, dobře hrál leda tak podivný Jeremy Davies. Také mi úplně nesedla linka filmu na zemi, přišla mi moc, hm.., povrchní. Film samozřejmě zachraňuje to, že je točen podle předlohy, takže děj a závěr filmu je více než dobrý, ale po celý film jsem měl pocit, že by mohl být udělán o poznání lépe. 70%

Jeskyně smrti (2007)

Tento film si mne prostě dostal. Jak různými scénami (schizofrénní blikání na začátku, Tolbiac s děvčetem ve výtahu, v biologické laboratoři), tak odrazem dnešní společnosti i uměleckým zpracováním filmu. Dokonce podprůměrné efekty jsem schopen odpustit. Jediné co jsem vnímal rozporuplně byla role spasitele, který se pro dobro ostatních obětuje. Ne, že bych proti šlechetnosti něco měl, ale film si tím zbytečně zadělává na nelogičnosti, které vysvětluje pouze nějakou "vyšší mocí, kterou divák prostě nemá pochopit". Ve francouzské sci-fi je tento motiv také použit v Dante 01, tak doufám, že to jednoho dne zjistím, že to mám vnímat spíše jako klad než zápor, jelikož nad tímto dilematem dosud přemýšlím. 80%

Velkej biják (2007)

Vždy jsem žil v domnění, že parodie by měli být především vtipné. V tomto filmu jsem se nezasmál ani jedinkrát. 30% dávám především kvůli snesitelnému propojení "parodií" na různé filmy, ději celkově a jakémusi promítnutí chybování ve filmech a filmové produkci, což film nejspíše ani nezamýšlel.