Šmejdi (2013)

Jsem rád, že naše generace žádný důchod mít nebude, protože tím pádem nebudou mít lidé okolo čas přemlouvat mě abych s nimi jel na "prezentaci o zdravým životním stylu".

Hra o kámen (2012)

Měl jsem štěstí, že jsem byl zrovna na promítání, kde následovala debata s režisérem, takže mi bylo objasněno mnoho nejasností a začal jsem o filmu přemýšlet trochu jinak. Film vlastně vedle onoho pomníku ještě silněji reflektuje českou politiku a člověk se nestačí divit, že stejné pudy jako v regionální politice fungují i v celostátní. Doporučuji. 80%

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Ano, je to béčko... ale ať filmu vyčítá kdo chce, co chce, tak mám pocit, že tak dobře natočené béčko jsem neviděl již dlouho. 70%

Kleinruppin Forever (2004)

Začíná to veselým výletem do NDR, avšak shodou okolností tam jeden západoněmecký dandy zůstane a začíná pro něj pravé peklo .. nebo to není tak strašné? Kleinruppin podává výborné srovnání ohromných rozdílů mezi rozpůleným Německem, hledání naděje dostat se zpět na západ, či alespoň užívání si života na východě, celé podané ve velmi vtipné formě. Bohužel žíznuté příliš kýčovitou love-story. Stejně je Kleinruppin úctyhodný následovník legendárních Eastie Boys, se kterým se dá strávit příjemný večer. 80%

Živí mrtví (2010) (seriál)

Běda! Proč jsou tam tak otřesné dialogy? tak mizerní herci? tak strašné kostýmy? a proč herci vypadají jako by zrovna přišli z wellnes-centra, když bydlí v divočině? To bylo bohužel první co se mi míhalo hlavou. Po chvíli jsem si však tyto otázky musel trochu zpřesnit, jelikož Andrew Lincoln hraje dobře a občas některý zombie vypadá věrohodně, což však původní otázky pořád ještě nevyvrací. Atmosféra a nápad mne však prozatím chytnul, hudba občas výborně podkreslí děj a post-apo Atlanta je výborná. Přesto to mohlo být lepší a doufám, že s dalšími sériemi bude!

Temný rytíř povstal (2012)

Po zhlédnutí tohoto filmu jsem konečně zjistil, kým se nechal náš milý V. Klaus inspirovat k novoroční amnestii. 90%

Exit Humanity (2011)

K dokonalosti filmu chybí právě to, že není jasné, co filmaři chtěli tímto filmem dosáhnout. Měl to být horor? Málo strašidelné. Pachprostá řezničina se zombie? Málo krve, rozsápaných těl a moc kladných postav. Drama? Málo postav a příliš jednoduché emoce. Western? Nejednoznačné postavy a málo naivní. Filmaři si tu vytváří vlastní žánr, který kupodivu funguje výborně. Široké záběry na krajinu, občasné odstřelení zombie, prokládání animovaným filmem, dokonalá hudba, existenciální povídání Edwarda Younga ke svému deníku... vše se to k sobě hodí. Kanadských filmů znám převelice málo a tento člověka přesvědčí o tom, aby se začal o kanadskou filmovou produkci zajímat více. 80%

Neznámý (2011)

Pěkný následovník bourne-filmů. Neznámý je oproti bourne filmům méně akční, tudíž má lepší děj, pointu i jistá překvapení. Horší jsou některé dialogy ve filmu, které by se v realitě odehrát prostě nemohly. Ale komu by se nechtělo v zimním Berlíně jít na výstavu obličejů a pořádně si to užít.

Síla lidskosti - Nicholas Winton (2002)

Myslím, že Wintonovy činy jsou nedoceněné a že by měl nobelovu cenu dostat - ale u provedení tohoto filmu jsem byl lehce v rozpacích. Pasáže, kde jsou rozhovory s Wintonem či jeho "dětmi" jsou zajímavé, stejně tak archivní záznamy z doby války. Bohužel celý film sráží hraná část, u které jsem měl chuť zavřít oči a přehnaně srdcervoucí hudba. 70%