olmikee

4 body

<< předchozí 1 2
    • 15.5.2018  22:13
    Deadpool 2 (2018)

Na rovinu říkám - první díl mě bavil víc. Po celou dobu jsem se nemohl zbavit pocitu, že mají tvůrci více svázané ruce po obrovském úspěchu a vysokých očekávání. První díl mně přišel víc uvolněný, odvázaný, spontální. Sice zde je mnohonásobně více humoru a narážek na všechno možné, než tomu bylo v díle předchozím, ale přišlo mně to trochu jako vynucený humor. Celkově to beru spíš jako mírné zklamání. Chtěl jsem hodnotit třemi hvězdičkami, ale u potitulkové scény jsem málem umřel smíchy (dle mého i nejlepší scéna z filmu) a to zachránilo hodnocení ještě o stupínek nahoru.

• 28.4.2018  11:42

No do prde**! Marvel to opět a zase dokázal a to neskutečným způsobem. Pokud by měl existovat učebnicový příklad, jak by měl vypadat našlapaný blockbuster, ve kterém funguje absolutně všechno od humoru, scénáře, postav, kterých je nepřeberné množství, až po akční scény, tak prosím Infinity War je tím vším, čím jsem si přál, aby bylo. Délka filmu je neuvěřitelných 149 minut a ani na vteřinu film neztratí na tempu a jede dál až do epického finále. Thorova dějová linka? Takhle jsem si představoval, že měl vypadat Ragnarok (a ne nějaká buddy komedie). Thanos si v podstatě krade film pro sebe a konečně jsme dostali komplexního záporáka, kterému jsem skoro fandil, aby všem zakroutil krkem. Doctor Strage, Iron Man, Cap, Guardians of the Galaxy, Spiderman - každý dostane svůj moment a pokaždé jsem z toho sral blahem. Závěrečných 5 minut už jsem snad ani nedýchal a cítil jsem neuvěřitelnou bezmoc a úzkost. Tak hrobové ticho v sále jsem po závěrečné scéně dlouho nezažil. Infinity War je splněným snem a fakt se nemůžu dočkat pokračování! Plná palba 5* a minimální 3x ještě kino!

• 29.3.2018  11:26

Knižní předlohu jsem nečetl, takže se nechci pouštět na tenký led v podobě srovnání toho, co ve filmu chybí a co ne. Jen bych chtěl podotknout, že ani sebelepší režisér by nejspíš nedokázal vtěsnat do jednoho celovečerního filmu všechny ty odkazy, easter eggs a spoustu dalších věcí, co kniha obsahuje. To, co nám ale neservíroval Steven Spielberg je naprosto famózní blockbuster se skvělým vizuálním podání v podobě OASIS, kde jsem doopravdy hltal každý záběr s bradou na zemi. Hned od začátku mě film pohltil. Začala neuvěřitelná jízda, která nezpomalila až do posledního záběru. Příběh, který krásně balancuje mezi realitou a OASIS, hudba, vizuální podání a všemožné narážky či známé postavy všude možně po OASIS oh my... No prostě Spielberg je borec a zamiloval jsem se do Art3mis.

• 14.3.2018  23:00
    Tomb Raider (2018)

Vzhledem k tomu, že jsem o Tomb Raideru za poslední měsíc neslyšel vůbec nic, i přes poslední povedený trailer mě to do kina extra nehnalo. Zkusil jsem to a z výsledku jsem velice mile překvapen. Jediná výtka by směřovala k trochu utahanému začátku, ale jakmile Lara vyrazí na cestu tak začne naprosto boží akční jízda, která nekončí až do posledního záběru. Alicia Vikander je skvělá i když pořád někam padá, skáče a lítá, je přesvědčivá a budete jí to věřit a hlavně fandit! Skvěle jsem se bavil a kdyby za pár let vzniklo nějaké pokračování, vůbec bych se nezlobil a docela se i těšil.

• 4.3.2018  21:01

Moment kdy se Robert Záruba snaží popsat co prožíval když jsme vyhráli mluví za vše a víc není třeba psát. Vynikající dokument.

• 13.2.2018  20:46

A já tomu ten plný počet dám! Krom lehce uspěchaného finále k tomu nemám absolutně žádnou výtku. Wakanda a většina scén, které se odehrávají v Africe, vypadají úchvatně. Na to jsme si už u marvelovek zvykli, na co ale zvyklí nejsme jsou skvěle vykreslené postavy, jakými Black Panther disponuje. T'Challa se snaží vyrovnat se smrtí otce a křivdami z minulosti a rozhodnout jakým bude králem. Motivace padoucha je tak uvěřitelná, že mu skoro fandíte a charisma které Michael B. Jordan do postavy vnesl z něho dělá jednoho z nejlepších padouchů v MCU. Celkově se mě líbí, že to není další marvelovka, kde se nemusí nutně zachraňovat svět a řeší se tu spíš problémy v osobní rovině - i tak to dokáže stejně strhnout. Hudební podkres je naprosto famózní a to jak v podání hip hopu, či typické africké hudby při rituálních soubojích. Black Panther mě dost bavil a i když je moje hodnocení možná lehce nadhodnocené a třeba po další projekci půjdu o hvězdu dolů pořád bych se nebál tvrdit, že to je jedna z nejlepších marvelovek.

• 8.2.2018  11:42

Díky bohu za to, že to máme za sebou! Normálně bych o to nezavadil ani klackem, ale práce je práce, takže jsem si včera dal pěkný maraton všech 3 dílů za sebou a už jsem tedy zažil lépe strávený čas. Každopádně musím konstatovat, že z těch 3 dílů je ten poslední kupodivu nejlepší. Možná to bude tím, že už tady není tolik rádoby „erotických“ scén při aktuálních hitech z rádií jako tomu bylo u předchozího dílu a tvůrci se snaží mezi banální a debilní dialogy vnést trochu thrilleru v podání postavy Jacka. No celkově se jedná stále o neuvěřitelnou blbost stejně jako u předchozích dvou dílů, ale tenhle mě přišel nejméně stupidní a občas tady byli náznaky že by to mohlo aspoň průměrné tak navíc přidávám jednu hvězdu a tajně doufám, že si za pár let nevzpomene nějaké studio to točit znova.

• 17.1.2018  15:34
    Coco (2017)

Když Pixar chce tak umí, a to že hodně dobře. Minulý rok si mě podmanila svým kukučem Moana, u které jsem taky šel za plno a letos to opět dokázal Coco, který dominuje úžasným vizuálním podáním, skvělým humorem, akcí a příběhem kterému nechybí napětí a nádherné emocionální zakončení. Prostě vším, co by správná Pixarovka měla mít a doufám že nás čeká víc takových originálních projektů než další pokračování Aut či Toy Story.

• 13.12.2017  14:29

Opět tu jsou po roce Vánoce a pro filmové fanoušky to znamená jediné - Star Wars jsou konečně tady! A tenhle rok se sakra povedly. The Last Jedi je diametrálně odlišný od ostatních Star Wars a rozhodně to není sázka na jistotu, jako to bylo u Force Awakens. Johnson skvěle rozvíjí dál postavy - hlavně tedy Rey a Kylo Rena. Akční sekvence jsou boží, humor funguje tak, jak má, skvělý vizuál a posledních 30 minut je prostě awesome!! Pro mě jedny z nejlepších Star Wars a moc nechápu všemožné internetové rýpaly, co jsou už jenom po pár leaknutých střípcích příběhu nasraní, že je The Last Jedi trash. U Force Awakens většina nadávala, že Abrams nepřišel s ničím novým, u Rogue One, že to je zbytečný film a když se teď Johnson pokusí o něco originálního a povede se mu to velice dobře, tak je to opět špatně?

• 15.11.2017  14:46

DC, potažmo Warnerům se honba za Marvelem smrtelně vymstila a nejvíc na to doplácí samotní fanoušci, kteří potom nevědí, jestli se u filmů smát, anebo brečet. Liga Spravedlnosti je totální shitstorm. V tom filmu nefunguje absolutně nic, ať už je to chemie v samotném týmu, logika, jež se vytratila asi na jinou planetu nebo trapné pokusy o vtipy. Celé mně to přijde tak divně poskládané, jako by ty scény na sebe ani nenavazovaly, protože nemají žádnou synergii a nepůsobí to absolutně jako celek. Během 2 hodin se nám tvůrci snaží prodat dva nové hrdiny, o kterých v podstatě nic nevíme a záporák, o kterém toho taky moc neřekli. O Snyderově vizualizaci toho bylo napsáno už dost, ale ty jeho věčné zpomalovačky, pane bože... U třetí jsem radši už nekoukal. Jinak samotné akční sekvence celkem ujdou až na tu vizuální stránku (hlavně u finále). Pro mě obrovské zklamání a celkem dost mě to bolí, protože DC dle mého má ve stáji daleko zajímavější charaktery než Marvel, a tak doufám, že jim to konečně dojde a začnou ty filmy dělat trochu jinak.

• 13.11.2017  00:51

Předlohu jsem neznal, seriálový díl jsem neviděl ani jeden, takže to nemám s čím moc porovnat tudíž mě bylo jedno, že hlavní roli hrál Kenneth Branagh jako Hercule Poirot na což jsem zaznamenal před filmem dost kritiky. Dost se mi líbil celkový vzhled filmu, nádherné záběry krajiny a práce s kamerou ve vlaku se také dost povedly. Budování napětí a atmosféry na mě fungovalo výborně a celkem mě překvapil i konec jelikož jsem neznal předlohu. Jediná výtka, kterou bych měl tak, že na takové množství postav a sílu příběhu dostali všichni strašně málo prostoru a Kenneth Branagh si v podstatě celý film krade pro sebe což je škoda, ale na druhou stranu mě jeho interpretace dost bavila. Takže spokojenost a až vyjde na BR tak se na to rád podívám znova. Jako volba do deštivého večera rozhodně nezklame.

• 26.10.2017  13:30

Marně doufám, že Marvel by se skoro po 10 letech mohl pustit do trochu odvážnějšího podání toho kvanta předloh, které mají k dispozici, ale toho se asi nedočkáme, protože někde ty miliardy vydělat musí. Zvládají to jedině tak, že jejich filmy jsou PG13. Sice je každý žánrově trochu odlišný, ale ve směs to jsou všechno barevné výplachy s cool soundtrackem a každých 10 minut nějakou rádoby vtipnou hláškou, a i když se najdou výjimky tak po takové době to fakt už začíná nudit. A Thor: Ragnarok v tomhle ohledu doopravdy "kraluje". Všemožné pokusy o vtipné hlášky zafungují možná v pár případech. Měl jsem pocit, že tvůrcům v podstatě nešlo o nic jiného, než rozesmát celé kino. Zachránit Asgard či porazit Helu? Fuck it! Hlavně aby to bylo vtipné a cool. Emoce či dramatické momenty absolutně žádné (finální bitva vyloženě trapná). Látka sama o sobě má obrovský potenciál být epické dobrodružství, ale Taika Waititi to přetavil v 2 hodinové buddy movie, kde se každá druhá postava snaží svým rádoby humorem každého omámit, doplněné Led Zeppelinem, pěkně barevné a za 180 milionů dolarů. Nuda, nuda a nuda...

• 5.10.2017  15:36

Nikdo, ale doopravdy nikdo nedokáže navodit tak výjimečnou atmosféru a napětí jako Denis Villeneuve během svých filmů. Vůbec mně nevadí, že mají filmy pomalejší tempo - ty prodloužené záběry o pár vteřin v jeho podání dokáží udělat v celkovém zážitku z filmu tak moc, až se to nedá popsat. A nový Blade Runner 2049 toho je důkazem - zde si teda tvůrci sakra pohráli s celkovým audiovizuálním projevem - naprostý skvost a dokonalost sama pro sebe. Příběh skvěle přejímá první díl, který je dnes právoplatně jedním ze sci-fi kultů a skvěle ho doplňuje, i když možná pokládá více otázek než odpovědí, ale je asi na každém z nás, co si z toho odneseme. Gosling výborný (stále nechápu zbytečný hejt na jeho obsazení) Ford, Hoeks, Armas a Leto - všichni do jednoho skvělé výkony. Hltal jsem každou vteřinu na plátně a rozhodně jeden z nejlepších letošních kousků, co můžete v kinech vidět a že tomuhle kino hodně sluší.

• 20.9.2017  13:23

První díl Kingsmanů byla naprostá pecka, takže očekávání byla celkem vysoká. Výsledek je ale totální zklamání. Celý film táhne trio Taron Egerton, Colin Firth a Mark Strong, všechny ostatní postavy tam jsou naprosto zbytečně a to včetně hlavní záporačky v podání Julianne Moore, která je totálně nezajímavá a vlastně se o ní skoro nic nedozvíme. Celkový děj a příběh je strašně triviální - cca v půlce z příšerných 141 minut už víte, jak to vlastně celé dopadne. Film opět zachraňuje originální a nápaditá akce jako v předchozím díle a pár vtipných hlášek, ale to je asi tak vše. Totální zklamání a doufám že Matthew Vaughn neplánuje dělat ještě další díl.

• 26.8.2017  11:22
    Temná věž (2017)

Knížku jsem nečetl, takže to nechci nějak srovnávat, ale do kina jsem šel s očekáváním, že budu spokojen - přece jenom tenhle žánr mám rád, trailery vypadaly celkem slibně a Matthew McConaughey a Idris Elba jsou také dostatečná lákadla. No a výsledek je celkem nic moc. Dějově je to úplně prázdné a finálních 20 - 30 minut museli vymyslet snad o pauze mezi natáčením, nebo si nějak nedokážu vysvětlit, proč je to tak debilně zakončený. První hodina je ještě super, Matthew hraje správného ambiciózního grázla a když Idris začne konečně používat svoje revolvery, je o zábavu taky postaráno. Sice to celkem rychle uteče, ale výsledek mohl být daleko lepší. Škoda.

• 22.8.2017  15:47

Láska nebeská naráží na spoustu klišé, co jsou v každé druhé romantice, ale jenom tady je tak ochotně přehlížíte a ignorujete, protože tak pozitivní atmosféru žádný jiný film nevykouzlí. Hvězdné obsazení, skvělý scénář i přes velké množství postav, nezapomenutelné scény (Andrew Lincoln a jeho vyznání lásky, Colin Firth a jeho žádost o ruku, scéna na letišti, Rowan Atkinson a jeho vánoční balení, Hugh Grant všude, kde se objeví a mnoho dalších) a k tomu všemu ještě Craig Armstrong a jeho hudba doopravdy dostane každého. A tohle všechno dohromady a mnoho dalších věcí dělají z Lásky Nebeské nesmrtelnou klasiku a nejlepší romantický film všech dob. Love is all around :))))

• 20.8.2017  21:40
    Whiplash (2014)

Strhující drama v podání jednoho z nejnadanějších režisérů současnosti Damiena Chazelle. Wow! Neskutečný zážitek sledovat souboj žáka a učitele v podání J.K. Simmonse, který je naprosto nekompromisní a fakt, že Miles Teller veškeré scény, kde bubnuje, hraje doopravdy on, jenom umocňují celkový feeling. Jeho 9ti minutové sólo na konci jsem hltal s bradou na zemi.

• 17.8.2017  20:04
    Počátek (2010)

Christopher Nolan si odskočil mezi Temnými rytíři natočit svůj 10 let připravovaný projekt a světe div se, opět z toho vylezl masterpiece. Začínám pomalu přemýšlet nad tím, kdy ten týpek šlápne vedle. Hlavní předností je opět a zase geniální scénář, který je ještě lépe odvyprávěn a díky skvělé režii podaný divákovi tak, že vás udrží v pozoru na 100 % od začátku do konce. K obvyklé partičce (Tom Hardy, Cillian Murphy či Michael Caine) se tentokrát přidal božský Leo a skvělý Joseph Gordon-Levitt s Marion Cotillard – obsazení jedním slovem famózní. Hans Zimmer zde vytvořil absolutně nejlepší soundtrack, jaký kdy udělal a nechápu, že za to doma nemá plešouna na poličce. Po celý film byl hudební podklad naprosto geniální a dokonale vystihující dané scény. Skladbu Time mám ve svém playlistu už 7 let a nikdy neomrzí. Co dodat závěrem? Snad jen, že v posledních pár vteřinách si s námi Nolan pěkně pohrál a žhavé diskuze, jak to teda vlastně dopadlo, najdete všude možně ještě dnes. Já osobně doufám v happy end.

• 12.8.2017  20:05

Temný rytíř nastavil laťku tak vysoko, že to snad ani nešlo překonat, ale přece jenom to svým způsobem Nolan zvládl. V posledním díle zafungovaly daleko víc emoce než v předchozích dvou, ale i přesto tu osudovost, beznaděj a strach z Temného rytíře už nenapodobí asi nikdy nikdo. Herecké výkony opět za hranicí možností – hlavně Hardy a jeho chladnokrevnost, arogance v podání Bane je geniální, o Zimmerovi snad už ani psát nemusím. Celkové zakončení trilogie je opět brilantní a vůbec celá sága od Nolana o Temném rytíři je vůbec to nejlepší, co jsme za poslední léta mohli vidět.

• 12.8.2017  20:04

Kdo mohl tehdy tušit, že tahle pecka odstartuje jednu z nejlepších trilogií, jaká kdy spatřila plátna kin. První půlka filmu, kde zjišťujeme, kdo vlastně Batman je a proč dělá, co dělá, krásně přechází do druhé akční půlky, kde se dočkáme naprosto božího finále. Chytré dialogy a výborně napsaný scénář, skvělé obsazení a geniální Zimmer a Howard dělají z Batman začíná nadprůměrný blockbuster i přesto, že to je nejslabší díl z trilogie. Výborný start jednoho z nejlepších hrdinů, jakého má DC ve své stáji.

• 10.8.2017  14:40

Je to vážně smutné když filmek Puppy před filmem je vtipnější než samotný film. V Sony asi už fakt nevědí o čem dělat filmy tak pošlou do kin takovouhle ptákovinu. Absolutně bez humoru a předvidatelné na hodiny dopředu, ale je to barevné a jsou tam všechny známé appky dnešní doby takže se vsadím že za pár let tady máme další díl jelikož si děti to kino vybrečí.

• 3.8.2017  20:55

John Wick v sukni v podání Charlize Theron se celkem povedl. Příběh je v podstatě jednoduchý, ale zbytečně ho komplikují různé zvraty a na konci jsem byl fakt už v hajzlu kdo vlastně dělá pro koho. Akční scény jsou dokonalé a 10ti minutová akce na schodech by mohla soupeřit s finální scénou mezi zrcadly z druhého Wicka o nejlepší akční scénu roku. Charlize Theron a James McAvoy naprosto boží. Celkově to vypadá velice dobře s vydařeným hudebním doprovodem a skvělou atmosférou a dost mě to bavilo. Takže vlastně převládá nadšení.

• 30.7.2017  01:25
    Baby Driver (2017)

Těžké zklamání. V podstatě jsem si mohl pustit trailer a do kina vůbec nemusel chodit. Akční scény jsou po celý film jako přes kopírák dle první scény filmu a dle trailerů, takže koukáte několikrát na to samé akorát v jiných autech a s jinými herci a po zbytek filmu marně čekáte na něco cool či něco zapamatovatelného, ale nic. Po hodině mě to fakt těžce nebavilo. Jo, sice to je pěkně nastříhaný do hudby a hrajou tam dobrý fláky a Lily James je sexy, ale to celkový dojem fakt nezachrání. Škoda, velká škoda.

• 20.7.2017  14:14

Na Valeriana jsem se těšil od prvních ukázek. Tak nějak jsem tušil že to nebude asi žádná sláva, ale pořád jsem doufal v zázrak. Ten se sice nekoná, ale rozhodně nechci tvrdit, že to je vyložený propadák. První hodina, kdy se seznamujeme s většinou hrdinů a představuje se nám stanice Alfa tak je asi to nejlepší na celým filmu a pak mu trošku dojde dech a finále tam v podstatě ani není, ale i tak jsem se celkem bavil a klidně bych si dal další díl/sequel. Zachraňuje to aspoň Cara v bikinách a naprosto ale naprosto impozantní vizuál.

• 19.7.2017  13:51
    Dunkerk (2017)

Nolan opět dokazuje, že je bezesporu jedním z nejlepších režisérů současnosti a neméně skvělým scénáristou. Geniálně vyprávěný příběh na několika úrovních, které se vzájemně prolínají naprosto dokonale. Co ale dělá z Dunkerku mistrovské dílo je génius Hans Zimmer. Neuvěřitelný, nepochopitelný, jak dokáže tak "jednoduchá" melodie vyvolat tak silné emoce, a to od začátku do konce. Ani nedokážu popsat kolik emocí se ve mě mlátilo při filmu i několik hodin po něm. Některé scény/záběry jsou za hranicí lidského chápání, a to jsem ještě nebyl na 70mm projekci v imaxu, která mě čeká v sobotu. Nolan a Zimmer prostě excelují na všech frontách a Dunkerk je jednoznačně jeden z nejlepších letošních filmů.

• 22.6.2017  00:04

Původně jsem přemýšlel o 4* během dne se ale to částečné nadšení vytratilo a jediné co si pamatuji tak je celkem slušné finále. Moc dlouhé, občas zbytečně složité a rozhodně bych přidal více akce. 3* zachraňuje moje slabost pro celou sérii.

• 7.6.2017  15:48
    Mumie (2017)

Velice milé překvapení. Od Mumie jsem moc nečekal a trailery mě nijak zvlášť do kina nehnaly, ale výsledek je překvapující. Film svižně utíká už od první scény až do té poslední a rozhodně jsem se nenudil. Občasný humor se taky povedl a bylo ho akorát, akční scény jakbysmet. Postava Ahmanet v podání Sofie Boutelly je dost děsivá na to abychom jí to uvěřili a Jakyll v podání Russella Crowa je taky super, ovšem mohl dostat víc prostoru – i tak ho ale využil na maximum. Celkově nemám moc co vytknout, potom, co mě ten film skoro nezajímal, se těším na další filmy z Monster Universe. Cruise prostě nemůže šlápnout vedle!

• 24.5.2017  21:12

Jack Sparrow by se měl uchýlit do pirátského důchodu. Scény bez něho bavili mnohem víc. Pokaždé, když se objevil na plátně, tak nějak jste tušili, co se stane. Občas to rozhodně není na škodu, ale většinou to moc nefunguje. A to by byla asi jediná výhrada, kterou bych měl, protože jinak jsou nejnovější Piráti opravdu hodně povedení. Skvělá atmosféra v kombinaci s neskutečnou jízdou, která v poslední hodině neuvěřitelně graduje, vás vtáhne do příběhu. Noví hrdinové jsou sympaťáci a známým tvářím skvěle sekundují! Když se v závěrečných titulcích rozezněla proslulá melodie, měl jsem takovou husinu... Už bych jen dodal, že to je po prvním dílu rozhodně ten nejlepší ze série, a kdyby nebylo nudného Sparrowa, šel bych s hodnocením asi ještě výš.

• 3.5.2017  02:23

Star-Lordova parta je zpět a opět galaxii zachraňuje kejhák. Jak se jim to daří? Skvěle! Strážci Galaxie Vol. 2 jsou naprosto boží! Skoro bych řekl až dokonalý. Akce, humor, dialogy, scénář, postavy všechno šlape na výbornou a jede se na plný plyn! Ve všech směrech lepší jak první díl.

• 30.4.2017  11:46
    Uteč (2017)

Dobrých 10 let jsem neviděl žádný horor (někdo je holt posera) a budu v tom asi i nadále pokračovat tak proč Get out? Protože už z trailerů mě to nepřipadalo jako klasický horor, ale spíš thriller či drama. Největší předností Get Out je jeho skvělá atmosféra, kterou jsou tvůrci schopni za první půlku filmu vybudovat. Takže ve finále hodně fajn žánrovka i když to asi zní jako debilita od člověka co 10 let nekouká na horory, ale dle mého názoru to je spíš atmosférický thriller než klasický horor.

<< předchozí 1 2