Taras Bulba (1962)

Velmi podobné Hoffmanovým adaptacím Sienkiewiczových románů. Nemohu film hodnotit po historické stránce, neboť dějiny Kozáků znám vskutku pouze povrchově, avšak z hlediska obsahového a filmařského se jedná o vydařený počin. Na dobu vzniku velmi vydařené bitvy, úchvatná krajina a příjemný hudební doprovod. Jen nemusely být (pro větší autenticitu) ty písně zpívány anglicky... Každopádně jsem se u filmu ani na chvíli nenudil, Kozáci byli ztvárnění dobře a stejně dobré byly výkony Yula Brynnera.

Star Wars: Nové příběhy z Yodovy kroniky - Hrozba Sithů (2013)

Celá série Yodovy kroniky je smršť zábavy vhodné k odreagování. Prostřednictvím Lega a animací si na svou stranu získává i ty nejmladší diváky, ale zároveň je dostatenčně legrační a obsahuje vtipné odkazy na filmovou sérii a Klonové války, takže se pobaví i skalní fanoušci. Navíc se, byť jen povrchově, zabývá i záležitostmi, které známe spíše z počítačových her než z filmů. Za divácky přátelskou animaci, spoustu vydařených vtipů a odkazů na původní filmy a nenáročnou zábavu hodnotím velmi pozitivně. :)

Mrtví a neklidní (2013)

Na odpolední nudu poměrně použitelná protilátka a jako filmová jednohubka to asi neurazí. V hlavní roli vás sice od začátku prudí ksicht, kterej jako by na chvíli opustil tvajlajt ságu a nejlepšího filmovýho efektu se dočkáte až při závěrečnejch titulkách v několikasekundovym záběru na odpálenou zeď, ale na druhou stranu film pobaví světlejšími chvilkami, jako nějaké vtipné hlody či poměrně sympatičtí kostňáci. Film skvěle funguje také jako reklama na kabriolety od BMW, protože ty jako jediné i po X letech stání v prachu zombie apokalypsy šlapou jako hodinky.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Po mém hodnocení loňského filmu mi teď chybí hvězdičky navíc pro ohodnocení Rogue One. Film je ve spoustě věcí jiný než všechny ostatní a rozhodně je to krok kupředu. Dynamický děj, propracovaná, ale ne složitá zápletka. Zvláštní směsice hrdinů, výtečné efekty, lokality, kostýmy, všechno... Bojím se psát něco víc, abych lidi, kteří to ještě neviděli, neokradl o zážitky. Za mě 96%

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Dokonalý příběh, dokonalá hudba MISTRA Williamse... Jedna z nejvelkolepějších a nejdojemnějších epizod z celého světa Hvězdných válek. Poměrně komplikovaný příběh, jehož složitost však neubírá na jeho pochopitelnosti; kvalitně vypracované zápletky ve všech ohledech - aféra kolem klonové armády, milostný příběh Padmé a Anakina, Republika ovládaná Temným pánem. Ačkoliv řada tzv. fanoušků Hvězdných válek nemá novou trilogii ráda, já jako velký fanoušek tohoto světa naopak vnímám tuto epizodu i celou sérii jako neskutečný přínos...

Broken Souls (2015)

Počin vskutku kratičký, ale velký plus pro něj představuje prostředí nějaké solné pláně, či co to bylo, což se naprosto vymyká zaběhnutému standardu fanouškovských filmů ze světa Hvězdných válek; velký plus pro něj představují zdařilé efekty a hlavně postavy dvou mých oblíbenců: Dartha Nihila a Dartha Revana..... vidět tyto dva v souboji jeden proti druhému, byť ve fanouškovském filmu, je prostě zážitek a tenhle minifilm mě opravdu mile překvapil. Pro fanoušky období Staré republiky povinnost! :)

The Old Republic: Rescue Mission (2015)

Nespočítám, kolik fan-filmů ze světa Hvězdných válek se odehrávalo v lese, ale to nevadí. Stejně tak nevadí toporná herečka, která ztvárňuje ve filmu Jediku, protože oba nedostatky film víc než kompenzuje skvělými efekty, smysluplným příběhem a hlavně opravdu vydařeným vykreslením Revana. Ten, kdo psal jeho řeč ve filmu, byl génius. Jako fanoušek Hvězdých válek a Revana nemužu hodnotit hůř než pěti hvězdami. Zdarma ke zhlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=MLEMLevAMfQ

Silent Hill (2006)

Nebudu troškař a dám filmu plný počet, protože si to zaslouží. Výtečná depresivní a tíživá atmosféra, zrůdičky jak kdyby je vyzvrátilo i samotné peklo a do toho parta fanatiků, které máte chuť sundat ještě předtím, než je rozervou ostnatý dráty. Pro mě jeden z nejpovedenějších hororů a vůbec nejpovedenější horor založený na hře, neboť je důkazem, že méně je někdy více a, zatímco Resident Evil s narůstajícími pokračováními ztrácí na atraktivitě a originalitě, dva filmy Silent Hill jsou krátký a intenzivní prožitek...

Osm hrozných (2015)

Tarantino si tentokrát ukousnul až moc velké sousto a vylámal si na něm zuby. Příšerně zdlouhavé, bez nápadu (což je u Tarantina s podivem), vše už působí tak nějak monotónně a po tom, co z toho byli všichni tak nadšení, přišlo opravdu velké zklamání. Ani těch pár dobrých hlášek to nezachrání...

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Snad jediná Tarantinovka, která si těch 5 hvězd opravdu zaslouží. Líbí se mi pojetí příběhu jako dvou epizod, retro nádech filmu, skvělý hlášky, dobře zvolená hudba, v první partičce docela dobrý roštěnky a hlavně to nejdůležitější - špičkovej automobilovej masakr ve formě čelní srážky se Smrtivzdorným autem (nepochopil jsem překlad "Auto zabiják"). Do závěrečný honičky se navíc Tarantinovi povedlo nacpat tak neatraktivní partičku (tmavší klon Barbary Streissandový s mopem na hlavě, velkohubou vyzáblinu s příšernou ofinkou a v něčem, co nevim, jestli je sukně nebo kalhoty, a nějakej pokus o ženskou s rypákem jak otvírák na konzervy řvoucí "přidej, negře") , že do poslední chvíle Kurtovi přejete, aby je s tou svou károu dostal. Celý film vlastně stojí na Kurtovi a jeho Nově a Chargeru a i bez tý slepičárny okolo by to stálo za to.

Časové pásmo bylo změněno