Statečné srdce (1995)

Mel Gibson v tomto díle nádherně přiblížil širšímu publiku surovost středověku.

Pravdivé lži (1994)

Skvělá akční komedie jak má být. Arnold zase ukázal že je po právu akční hrdina.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Pány prsteny vždy řadím podle velkoleposti. Pokud jde o dvě věže tak jsou na 2.místě. Skvělá hudba jako efekty(ikdyž v těch to občas vrže). Velmi mě překvapil výkon Andyho Serkise který v podání Gluma vyloženě válel. Tento film si pět hvězdiček jednoznačně zaslouží.

Zelená míle (1999)

Tento film spadá do stejně třídy jako Vykoupení z věznice Shawshank. Nejvíc se mi líbí postava Johna Coffeyho, kterého úžasně ztvárnil M.C.Duncan, obr hromotluk z chováním jako pětileté dítě. Dále se mi líbí postava Paula Edgecomba v podání skvělého Toma Hankse. Tento film jasně ukazuje jak to vypadá když spravedlnost dopadne nespravedlivě.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

V tomto filmu se spojily dva úžasní režiséři spolu s úžasným hlavním hercem. V době kdy se tento film natáčel ještě nikdo netušil že tento film katapultuje Harrisona Forda na absolutní špičku filmového repertoáru. V dnešní době už můžeme vidět že se v tomto film snoubilo to nejlepší z celého světa filmů. Tohle je jeden z mála filmů kterému bych dal 6 hvězdiček kdyby to šlo. Jak děj, tak hudba tak propracovanost postav, vše je uděláno nejlíp jak to jen šlo. Rozhodně film pro každého kdo je "dobrodružně" naladěn.

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Klasická americká ale hodně povedená romantická komedie, která mě upoutala do křesla hned od prvních minut a bavil jsem se tam až do konce. Will Smith, jak to u něj bývá zvykem zahrál skvěle a jeho charisma bylo opravdu hmatatelné. Škoda že tady nejde dát čtyři a půl hvězdičky, protože by si to tento film zasloužil. Jednoznačně film na dlouhé sobotní večery.

Škola rocku (2003)

Tento film jsem shledal velice úspěšným. Čekal jsem že to bude zase jedna z běžných amerických komedií ale byl jsem mile překvapen nad výkonem Jacka Blacka který do této role opravdu dával srdce a mysl. Jelikož jsem velkým fanouškem této hudby, film mě oslovil o to víc. Pět ***** si zaslouží po právu.

Quantum of Solace (2008)

Tohle není Bond jak ho všichni známe. Kam zmizely vylepšená auta, hodinky, mobily a další vychytávky ???. Když jsem ho shlédnul neřekl jsem si, "Ano Bondovka jak má být " ale řekl jsem si "Jen další akční film kterých je na světě mnoho". Těma vychytávkama byl Bond jedinečnej a díky tomu ho všichni poznaly. Takže nedávám "odpad" jak byste možná čekaly ale dávám dvě ** za herecké obsazení. Olga Kurylenko se jako bondgirl vykreslila velice dobře, stejně tak Daniel Craig který tak trochu zachránil tento film od pohromy ale na to aby tento film vylétl do hvězdných výšin to zase není.

Gladiátor (2000)

Hodně povedený film z období římské říše. Pro mě rozhodně plné hodnocení. Oba hlavní protagonisté tu zahrály skvěle, jak Russel Crowe tak skvělí Joaquin Phoenix. Jiného herce na roli Commoda bych si ani nedovedl představit.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Peter Jackson má opravdu obrovský cit pro epické filmy a Pán prstenů asi bude jeho největším úspěchem. Scéna se signálními ohni zůstane dlouho v mé paměti *****.