Sucker Punch (2011)

Ujetý...totálně ujetý. Geniální soundtrack, vizuálně nádherný.

Hledám Amy (1997)

Film mi byl doporučen, zde hodnocen poměrně vysoko, obojí však nevím moc proč...Místy vtipné scény, realistické dialogy, zábavné téma. Zábavní byli pouze Jay a Bob. Ben Aflleck nenadchl, a dokonce mu to ve filmu ani nesluší (dost možná dáno tou stafáží šílenou z devadesátých let, asi za to chudák ani nemůže), jeho kámoš je celkem fešák, ale jeho motivacím a postojům jsem jaski nepřišla na kloub, lesbička nevypadala jako lesbička, přestože se občas klopotně snažila být hysterická, též jsem nepochopila proč. Závěrečná scéna s neslušným návrhem měla být asi dějovým vyvrcholením, ale dopadla dost zoufale..A hlavně odkdy proboha je sex jedné ženy se dvěma muži tak děsivě morbidním tématem, že je kvůli němu potřeba rozbíjet vztahy, ničit přátelství, firmu, a vůbec dělat scény...nešlo přece o nevěru, trestný čin, pedofilii, úchylku, nic co by bylo potřeba trestat nebo se kvůli tomu totálně rozhodit? Nerozumím.

Terapie - Série 1 (2011) (série)

Zhruba dvacet hodin čistého času natáčet jednu místnost (s několika průhledy na zahradu, na záchod, do ulice, a pardon, pak je tam vlastně ještě místnost u Dity), v ní dvě poklidně mluvící osoby, a vylézt s tím na světlo komerční kabelovky, vyžaduje značnou odvahu, nemyslíte? Přes absenci děje je terapie plná ba nabitá dramatickými dějovými zvraty, přes absenci křiku či násilí, je seriál plný vnitřního křiku, násilí, bolesti a úlevy, přes momenty úlevy a rozhřešení se nedostává happyendů... Pro Karla Rodena, přes to že je ostříleným bojovníkem, to musela být hergot terapie a klobouk dolů za jeho výkon, i výkony ostatních herců, zejména Lindy, Igora, Michala. Sexuální náboj a hlavně "láska" v podobě Sandry se mi zdála krapet vykonstruovaná, spíše bych souhlasila s pojetím Sandry jako protivné, vlezlé, a rozmazlené fifleny, nicméně možná to bude tím, že nejsem stárnoucí muž, intelektuál, terapeut, ani takzvaně v letech..nicméně v celkovém kontextu je tento vztah důležitý, hodnotím tedy jako celek.

Skyfall (2012)

Nadšení. Konečně Bond i pro manželky. Neumím ocenit dramatické super akce, ale toto bylo emočně pochopitelné, kultivované a pochopitelné. I JB je jenom člověk. Díky za tento "nový směr"...Obrazově dokonalé, strhující a super záporák. A žádní rusové.

Sněhurka a lovec (2012)

Parádní, temné, ponuré, špinavé.. Jako doplněk k lahvi dobrého vína, zbytkům vánočního cukroví a ponurému šedému podvečeru je to báječné. Škoda že jako pohádka pro děti to nefunguje (děsivé scény), pro dospělé to taky moc není, tak pro koho vlastně? Kristen Stewart bohužel, ale doufám že prozatím, ještě nevykročila ze stínu bledé a stále "budu-asi blinkat" tvářící se Belly (napište pro ni někdo veselou ženskou roli, prosím, já myslím, že v ní je víc..) Charlize Theron je krásná, nicméně hysterická a motivy jejího jednání jsou více než nepochopitelné. Muži zarostlí, nechutní, jak to má v temném hvozdu být...Sexy Thor se nakonec učeše a opouští scénu s pohledem raněné laně (proč proboha?) kde je love story? K čemu tam byl panák William? O milostném trojúhelníku nemůže být řeč, neboť tam nic milostného neprobíhá, princezna bez motivace v doprovodu dvou fešáků útočí na zlou královnu, ale nechce ani jednoho z nich..a když už to skoro vypadá, že to nějak dopadne, tak jeden dělá že tam není a druhý odchází. K čemu tam je vévoda? A k čemu trpaslíci? A k čemu jelen se stromem na hlavě v avatarovském lese? O čem budou další díly si dokážu představit, a klidně je s mísou cukroví o dalších vánocích zkonzumuji, s lehkým pokrčením ramen. ..

Občanský průkaz (2010)

Velmi, velmi civilní, realistické, mrazivé. Hnusná nálada ve společnosti, fízláci, bonzáci, komouši, rusáci, trapáci a přizdisráči. Vzpomínka na fronty u hranic, bakelitové majdany, řízky a máničky. Žít v té době, plně se ztotožňuju s revoltujícími dětmi... nicméně bohužel už dokážu nahlédnout i uťápnutý realismus jejich rodičů a proto to mrazení..

Insomnie (2002)

Kvalitní detektivka s kvalitními herci. Vynikající námět, ponurá atmosféra, překvapivá pointa...Jenom se mi bůhví proč po tomto filmu ne a ne a nezasteskne a hlavně se mi u něj/při něm/po něm chtělo spát.

Nezapomeň na mě (2010)

Jediná fascinující myšlenka filmu je přerod hlavního hrdiny..zevlující rozervaný puberťák najednou pochopí nesmyslnost svého předchozího rozervání, přestane řvát na svého otce a zjistí, že se drtinou většinu svého dospívání choval jako debil...z toho mi spadla čelist a velmi, velmi si tohoto realisticky ztvárněného momentu cením..kdekdo ho na vlastní kůži zažil..:-) Love story není strhující, otcové jsou statičtí, hlavním hrdinům nejde moc věřit, emoce téměř nulové. Záverečná scéna překvapivá, nicméně lépe by asi bylo nasadit titulky před závěrečným pohledem z okna. Lépe otevřený konec než takto polopaticky upachtěná jistota.

Šíleně smutná princezna (1968)

Brrr. Ošklivý neckář a ošklivá Vondráčková a nesnesitelní rádci, nikdy se mi tato pohdka nelíbila. Hudebně super.

Tři veteráni (1983)

Obvykle se tento film hodnotí velmi vysoko...já si k němu nemohu najít srdcový vztah. Nebaví.