DonT Stop (2012)

zopár naozaj vtipných momentov.. každé mesto má svojho najpunkového fanúšika (dokonca aj Prešov). ale to takmer-ochotnické herectvo pôsobilo veľmi nepunkovo a tak celá cieľová atmosféra bola preč.. škoda, taka šumná téma...

Do Říma s láskou (2012)

ajajaaaj, to už nebola sexi Barcelona! ani náhodou. bla bla, tliach tliach, kde nič, tu nič, jedno dvihnutie obočia prišlo so scénou "sprcha v opere" a jeden široký úsmev prišiel s Benignim a jeho príbehom. zvyšok filmu som rozmýšľala, či máme ešte doma niečo sladké. a Ellen Page ako femme fatale? my ass! v tomto filme teda nie. ak by mi došla takáto osoba do Ríma a mala by som ju ubytovať, kúpim jej radšej stan!

Expendables: Postradatelní (2010)

tu veru nepomôže ani oddaná láska k osemdesiatym rokom a ani nostalgické oplakávanie niekdajších akčňákov. málo humoru, málo originálnych akcií, dokonca mám pocit že aj málo mužnosti. film je teda určený výlučne ženám, a to najmä kôli telesným vnadám Jasona Stathama. Druhá hviezda putuje pre Dolpha, ktorý bol paradoxne výnimočne celkom presvedčivý..

Geometria (1987)

horor s pedagogickým posolstvom :) p.s. del Toro prevzal a upravil príbeh z mikropoviedky Frederica Browna (Naturally), v ktorej sa nenachádza linka s rodičmi. keby niečo, tu je celá http://www.sffaudio.com/?p=32260

Gigantický (2008)

narušené postavy v narušenom scenári. tvorcovia pravdepodobne holdujú opiátom, alebo si mysleli, že natočiť poriadny indie film znamená nasekať za sebou n nezmyselných scén s hrdinami, ktorí sú komplet všetci wierdos a teda sa správajú nezmyselne. kozí vývar to zaklincoval. film som pozrela kvôli ústrednej dvojke Dano-Deschanel, na obidvoch sa strašne dobre pozerá. v tomto prípade mi však liezli na nerv, páčil sa mi snáď len Goodman..

Girls (2012) (seriál)

a tak nie. malo to byť autentické, ale je to schematické. trčí z toho návod na to, ako byť weird. "upotená", chcená originalita. tri hviezdy za prvých 5 dielov, ktoré boli osviežujúce.

Grandhotel Budapešť (2014)

za production design - 5 hviezd... (ale vďaka povrchnejšiemu príbehu som často strácala pozornosť, škoda..) Prepojenie dvoch estetík - secesnej a funkcionalistickej sa hlavnému dizajnérovi produkcie Adamovi Stockhausenovi náramne podarilo. Prekrásne kompozície, prekrásne detaily - vrátane typografie (!). Snáď ešte nikdy som nevidela, aby tabule a nápisy tvorili takú dôležitú súčasť vizáže filmu... btw Stockhausen bol nominovaný aj na minuloročného Oscara (za 12 years a slave). Silno držím palce aj v tomto roku...

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

mám pocit, že v druhom pokračovaní Hellboya sú pomiešané dva rozličné druhy príbehu a tým pádom dva z gruntu odlišné vizuálne kódy. Nosný, komiksový - je expresívny, zjednodušuje a zveličuje; používa hrdinu so superpowers, ktorý robí poriadky v meste a pomáha ľuďom. A druhý je o rozprávkových bytostiach prichádzajúcich z prastarého sveta; o kráľoch a prírodných duchoch, v ktorých stvárnení je dôležitý detail a vo výsledku pôsobia surrealisticky. Bolo vidno, že del Tora náramne baví najmä to druhé stvárnenie a príšerkoidno-rozprávková vrstva filmu je úchvatná. takže komiksový príbeh tu má len inštrumentálnu funkciu, jeho jednoduchosť režisér "zneužil" a nahádzal na ňho všetky tie prekrásne nápady (tá snaha kulminuje samozrejme na "trolom trhu"), čo zaváňa tým, že sú použité samoúčelne. škoda, tie krásne ohyzdy by si zaslúžili uletenejší príbeh, a nie americké prisprostasté nápady o heroes, ktorí všetkých pobijú. nie som si tiež istá posolstvom príbehu, keďže tu vyhral guľomet nad prírodou. štyri hviezdy dávam, pretože pri každej novej príšerke som sa musela usmievať. (top postavičky - plyňák Johann Krauss, lesná megakreatúra a sexi biely princ)

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

144 minútová pohľadnica, ktorá má pripomínať Hobbita. zopár odkazov na mužskú česť, chrabrosť, priateľstvo a lásku sa potápalo v pátose. niektoré scény (napr. bitka Galadriel-Gandalf-Saruman vs. "zlo") sa zdali byť násilnými vložkami. ešte, že sa to tam stále hemžilo "krásnymi" nápadmi (asi Guillermovými) a moje srdce dvarazy zaplesalo: pri scéne so skladaním štítov trpaslíčej a elfskej armády a vo chvíli, keď Azog pláva pod hladinou zamrznutého jazera...

Holka s prknem (2011)

normálna britská popoluškoidná báchorka, ako stvorená ku zdobeniu vianočného stromčeka. nehrá sa ani na nič iné, čo je sympatické. Felicity je fajn, ale Westwick je strašlivo ulízaný a špúli pery ešte viac než Ezra Miller, a to už je čo povedať.