Fallout (2024) (seriál)

Hrál jsem všechny 3D tituly mimo Fallout 76. Fallout 4 jsem si před pár měsícema spolu se všema DLC dal už asi po třetí, abych si zavzpomínal a znovu-ověřil, že má místo v mých TOP10 hrách... a potvrdil jsem si, že ho tam má stále. Na seriál jsem se těšil a zkouknul to za 3 večery. Jako určitě to není špatný, ale asi jsem čekal víc a něco mi tam prostě chybělo. Jasný, pokud to bude mít 10 sérií (což si klidně umím představit), tak mi tohle jako lehký úvod do příběhu a lore asi stačí. Do budoucna to očekávám víc komplexnější. Chci víc než jen sledovat dějové linky 3 postav, které se protnou. Chci rozmanitější prostředí, další frakce, kulty, záhady a experimenty jiných vaultů a tak dále... Svět Fallout je mnohem rozmanitější! A 1. série toho za mě osobně bohužel mnoho nenaservírovala...

Jeen-yuhs: Trilogie o Kanye Westovi (2022) (seriál)

Ano, všichni ho známe. Kanye je: "rapper, genius, voice of the generation and man who loves fishsticks". :) Čekal jsem od dokumentu asi víc. První dvě epizody jsou hodně zaměřený na jeho začátky, chybí mi tam bohužel některý zásadní věci, který si člověk může leda domýšlet a rád by je tam viděl. Celkově je tam i dost minimálně zvláštních věcí, který jsem úplně z logiky situací a věcí nepochopil. V dokumentu jako takovým mi pak chybí jeho "zlatá éra" tzn. roky 2008-2011 a materiál jak vznikaly alba "808s & Heartbreak", "My Beautiful Dark Twisted Fantasy" a nebo "Watch the Throne" s panem Jay-Zeem... Chápu, Coodie to bohužel v tý době netočil, ale divák o dost tím pádem přišel... Ta třetí epizoda je už prakticky ze současnosti a je to složený jako mozaika ze střípků. Pokud člověk fakt Kanyeho nesleduje dlouho a nezná každej fuck-up, kterej kdy udělal (a že jich udělal :D), tak má před sebou jen obrázky, ale vlastně netuší o co tam jde/šlo a celý snímek mu uniká. Mam to tak 50/50. Ale on je asi zkrátka takovej "materiál", že 24h dokument o něm by byl stejně málo. Bohužel dokument není až do úplné současnosti (tzn. rok 2023), takže tam chybí to "nejpikantnější"... Tím myslím události od jeho nechvalně známého tweetu "death con 3", který začal jako sněhová koule na vrcholu hory a vyústil v lavinu událostí. Jeho kecy o Hitlerovi atd. ... Napadlo mě, co by na to všechno řekla jeho máma, kdyby ho viděla a slyšela... Pak tady máme teorie o kultech, Iluminátech (co pane Jay-Z?), obětování, Kanyeho údajné nahrazení dvojníkem, říkám 24h dokument by nestačil... , ale tohle mě nepřesvědčilo. 3* Jesus walked away...

Poslední představení (2020) (seriál)

Ikona, která překročila pomyslnou čáru basketbalového hřiště a stala se světovým fenoménem napříč generacemi a těmi, kterým slovo basket nikdy nic neříkalo. Užil jsem si ostatní postavy jako Pipa s Rodmanem. Zlatá éra NBA, když se podíváte na ligu dneska, tak je to skoro až k pláči. Slovo "technical foul" lítá vzduchem jedno za druhým kvůli titěrnostem. Za 60% toho co se hrálo v MJově době (a nikdo to nepískal) by se šla dneska polovina obou týmů převléct do šaten po prvních 10 minutách hry. Sad but true.

Dobré ráno, Brno! (2023) (seriál)

Není to MOST! ani Čtvrtá hvězda, ale sledoval jsem od nějakého třetího dílu pravidelně každý týden. Seriál nabízí poměrně zajímavý pohled do prostředí ČT. Stopáž jednotlivých dílů by mohla být klidně delší (viz MOST) a stálo by za to věnovat některým postavám víc času. Znáte všechny jen okrajově, vlastně je znáte, ale... Jako jednohubka naprosto v pohodě, ale k dokonalosti a věčné slávě to má daleko, že nestačí jedny papuče. :)

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Objeveno náhodou díky kolegovi co o tomhle hotelu mluvil... Chtěli čtvrtou hvězdu, ale dám jim rovnou i tu pátou. Fakt jsem se u toho neskutečně bavil i upřímně zasmál. Řadím mezi české národní klenoty, kterými jsou Hospoda, Comeback, Okresní přebor a vždycky MOST! Top 5 českých hvězd.

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Dobrej film..., akorát že vůbec! Nudný, utahaný, nezajímavý a bez duše. Je mi jasný, že je to přes 20 let starý, ale když vezmu, že ze stejnýho roku je Matrix... Jak koukám na zdejší hodnocení, tak nevím jestli ty lidi koukali na stejnej film. Asi ne, nebo si tam domysleli něco navíc co v tom nebylo.

Gangs of London - Season 2 (2022) (série)

Ach ten Londýn. Město, kde policie existuje jen v legendách. Ráj pašeráků a gangsterů všech barev... A právě tady se potkávají Koba, Sean, Lale, Luan, Asif a další výtečníci, kteří mají čtyři písmenka ve jméně (náhoda?!), aby soutěžili o to kdo bude králem této země (gangů) zaslíbené. Pak je tu ještě Elliot aka afro bráška Johna Wicka, ten má krom své cesty za pomstou ještě o dvě písmenka navíc. Seriál, kde všichni střídají strany jak ponožky a skutečnost, že je s váma dneska někdo kámoš neznamená, že vám zítra nebude držet pistoli u hlavy. Seriál, kde pokud nevidíte někoho vyloženě rozstříleného na kaši, tak si můžete být jistí, že se za pár dílů (nebo minimálně v další sérii) stoprocentně vrátí zpět. Je to čistě akce, logiku a realističnost v tom moc nehledejte. Já se jen ptám kolik sérií to sakra bude mít...

Imawa no kuni no Alice - Season 2 (2022) (série)

Začátek série naprostá pecka. Vtáhlo mě to na tři hodiny a nechtělo pustit. Hra v docích proti králi, hra ve vězení nebo u soudu - paráda. Chishiya naprostej frajer s ledovým klidem. Konec série asi stravitelný. Kdyby člověk vyloženě hledal drobný mezery ve scénáři nebo nelogický věci, tak je asi najde. Často zbytečně přepálené akční scény snižují kvalitu (pikový král nebo John Wick s neomezenou kapacitou zásobníku?!). Není to pro mě osobně level Squid game, ale má to stejný hřiště a je to stejnej sport. :)

Odloučení (2022) (seriál)

Poměrně originální záležitost, ale ... 9 dílů. Začátek a hlavně konec má co nabídnout, ale co ta výplň mezi?! Zajímalo by mě kolik % celkového času seriálu sledujeme člověka/dvojici/skupinu co kráčí bílou, prázdnou chodbou. Počítal ty minuty někdo?! 3,5*

Banda (2019) (seriál)

Viděny všechny tři série a musím říct pecka. Pokud vás už z principu serou Avengers (a to jste je ani pořádně neviděli) a všichni ty rádoby superhrdinové v přilehlejch elasťákach, tak tohle je něco pro vás. Seriál, kterej zobrazuje oslavovaný, ujetý, narcistický superhrdiny a naopak lidi, kterejm leží v žaludku a chtějí jen jedno - pomstu. Mrtvej sup, dobrej sup. 5*