Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál)

Další sračkoidní projekt, kam pražská jElita odklidila svou zlatou mládež z DAMU

Deníky červených střevíčků (1992) (seriál)

Mé vůbec první seznámení s erotikou v raných devadesátkách)) Dodnes si pamatuji scénu, kde zahradník na zámečku žužlá kozu nějaké mladé hraběnce a říká; "Ještě to druhé, aby nežárlilo" ))

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál)

Strašné, onehdá jsem byl donucen shlédnout celou první sérii. Sledovala to má ex. Na Langmajerovi bylo v každém díle opravdu vidět, jak je frustrován z toho, že podepsal smlouvu na natáčení..

Doktor z hor (1992) (seriál) odpad!

Jen když vidím ten DVD přebal tak se osypu..nesnášel jsem to

Yago, syn džungle (2001) (seriál) odpad!

Vlastně si ten seriál pamatuji pouze proto, že jsme místnímu ochmelkovi začali říkat Yago a zůstalo mu to dodnes))

Childhood's End (2015) (seriál)

Jako kluk jsem tu knížku dostal společně s "Městem a hvězdami" a "Sněhy Olympu" Popravdě jediné co mi utkvělo v paměti je právě onen **SPOILER ALERT*** kontroverzní vzhled Overlordů, čili jaká bude pointa mi bylo tak nějak jasné zhruba v polovině 1.epizody, kdy se tam začali objevovat nábožensky orientovaní lidé s křížky na krku: D 1.Epizoda výborná, momentálně čekám na titulky ke druhé. EDIT: Ostatní epizody silně podprůměrné. Snižuji z pěti na tři hvězdy

České století (2013) (seriál)

1.Díl: Zaujalo mě, že Britové se příliš nehrnuli do uznání samostatného státu Čechů a Slováků a jakožto Anglosasům jim byla v centrální Evropě přirozeně bližší nadvláda svých germánských příbuzných nad západními slovany. Zajímavý byl i poznatek Masaryka během WW1 - Mluvte s národními socialisty, ti teď ovládají ulice:) Martin Huba jako Masaryk - dobrá volba -90% 2.Díl: Zaujal Karel Dobrý aka generál Lev Prchala a jeho odseknutí Benešovi "Vy jste slabý!!!":) Landa opět potvrdil, že je nehercem, roli Emanuela Moravce si ovšem náležitě užíval a řekl bych že i hodně improvizoval:) Zajímalo by mě, zda-li tenkrát Moravec, krátce po Mnichovské konferenci, skutečně dorazil na Pražský hrad v plné polní a před Benešem vyžadoval okamžité zahájení mobilizace:) Co se týče samotného Moravce, dle mého názoru to byl pravověrný vlastenec, který léta upozorňoval na nacistickou hrozbu. Později byl zklamán ze zrady Anglie a Francie a jakožto prvorepublikový fašista se přirozeně podvolil myšlence německého národního socialismu a pangermánství, uvěřil že českému národu bude lépe pod křídly "silné říše" Že to byla chyba si koneckonců uvědomil v době, kdy si prohnal kulku hlavou - 90% 3.Díl Poněkud nudné pasáže z Benešova exilu v Anglii, celá jeho postava je pojatá stylem, že to byl sice zdatný geopolitický šachista, ale jinak spíše slabý pacifista a liberál, nikoliv národní socialista. 60% 4.Díl: Velice zajímavá epizoda, ukazuje jak obrovskou moc měli komunisté v poválečné době, kdy v lidech stále převažovalo zklamání ze západu, z předválečné zrady spojenců, neochoty uznat ČSR v původních předmnichovských hranicích, či bombardování českých měst v době, kdy již byl rus v podstatě v Berlíně a do konce války zbývalo několik týdnů. Češi se tedy přirozeně otáčeli ke svému východnímu slovanskému příbuznému, který je osvobodil z nacistického područí. V té době nechápali, že je to krok z bláta do louže a že nacismus vystřídá jiný represivní režim. Pochopil jsem, že v oné době byl zkrátka komunismus vnímán jako moderní a spravedlivý systém, narozdíl od "prohnilého" mamon-lichvářského kapitalismu, který civilizaci přivedl ke světové hospodářské krizi, nacismu a válce. S příchodem komunistů se v seriálu poněkud ztrácí historická objektivita a nezaujatost, viz. scéna pod mostem - 90% 5.Díl: Politické intriky. Pokud jsem to dobře pochopil, proces se Slánským, včetně ostatních justičních vražd z konce 50.let, byl součástí Stalinovy čistky židů mezi vysokými komunistickými funkcionáři a také odstraňování politických oponentů z řad národních socialistů apod. Servilita komunistů ke Kremlu byla podle všeho na podobné úrovni, na jaké je servilita Sobotkovo vlády eurosocialistů a liberálů k Bruselu a D.C. - 70%