Dárce (2014)

Dal bych tomu možná i trojku, ale ten závěr byl katastrofální. Takže synek /SPOILER/ skočí na motorce z útesu s kojencem v ruce, následně bloudí přes pouště, lesy a hory, přičemž mimino pochopitelně vůbec nepotřebuje nakrmit, a celé ty útrapy v pohodě zvládne. Najednou v zasněžené zemi nikoho objeví na kopci sáňky a projede s nimi jakýsi energetický štít, díky čemuž se celé kolonii, žijíci na stolové hoře, rázem "odblokují" mozky a vrátí emoce. Pod kopečkem pochopitelně čistě náhodou stojí jakási vánoční chaloupka, kde se synek i s kojencem budou moci zahřát a zachránit..a bum - závěrečné titulky. Tak to´s posjal, režisére :O

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Celkem jsem se bavil, ale jen do doby, kdy došlo na klasickou "epic battle" s monstrem v závěru filmu. Jak se tam za doprovodu CGI efektů mlátí, létají, a vybuchují, tak vždy začnu poklimbávat. Trochu pobavila sekvence se supermanovo záchranou kabiny s kosmonauty z vybuchující ruské nosné rakety. Dokážu si představit ten výtlem v ruských kinech, obzvlášť když se momentálně američtí astronauti bez těchto raket do vesmíru nedostanou))

Orel Eddie (2016)

Výborná oddychovka. Nedalo mi to, a musel jsem si vygooglit skutečného Eddieho. Trochu zamrzelo, že se po Calgary pokoušel kvalifikovat ještě asi na tři olympiády, což mu už bohužel nevyšlo

Grimsby (2016)

Nemám problém s nekorektním humorem, čili perverzní scény zabraly a já se smál jako idiot, nicméně tu tříminutovku se slonem bych ještě zkrátil, jelikož čím déle trvala, tím byla i perverznější, a tím více spadala do trapnosti..Neumím si představit, že by měla mít původních 9 minut, jak zamýšlel Cohen..je to blázen))

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016) odpad!

Úmorný dvou a půl hodinový propagandistický patos (byť zdatně zrežírovaný) určený především pro apolitické důvěřivé ovčanstvo ze "spojeneckých zemí", kde si následně pubescenti zatouží zahrát Call of Duty a alespoň symbolicky tak padnout za geopolitické zájmy američanů a jejich expanzionistický Manifest Destiny. Kdyby mi bylo šestnáct, byl bych dost možná unešen, zhruba tak, jako v dobách "Black Hawk Down", kdy pro mě byla propaganda stále ještě cizím pojmem a politice jsem se vyhýbal jako čert kříži. Ti bystrejší již chápou, proč na amiše střílela půlka Mogadišu, proč byli napadeni i v Benghází, a proč na ně zkrátka střílejí ve všech koutech Afriky a Středního východu, kam američané nainstalují své loutkové vlády poté, co logisticky zásobují zbraněmi protivládní opozice, které v dané zemi vyvolají násilný protistátní puč. Hned zpočátku nás film obdaří lživými propagandistickými žvásty - Říjen 2011: Americké, Britské a Francouzské letectvo zaútočilo na Libyi, aby pomohlo svrhnout "diktátora" Kaddáfího po 42 letech tyranie" Už v této fázi jsem smíchy poprskal monitor a rozlil kafe. Aby bylo jasné proč, přibližme si tedy Kaddáfího "krutovládu" - 1) Elektřina zdarma pro všechny občany 2) Všechny státní banky poskytovaly občanům úvěry s 0% úrokem 3)Všechny nově oddané páry dostávaly od státu $ 50,000, aby si mohly koupit dům a založit rodinu 4) Lékařská péče a vzdělání zdarma (do vlády Kaddáfího bylo pouze 25% občanů gramotných, během jeho vlády se úroveň gramotnosti zvedla až na 83%) 5) Pokud chtěli občané začít podnikat v zemědělství, vláda zdarma poskytla zemědělská zařízení a dotovala semena k osetí 6) Pokud si řadový libyjec kupoval své první nové auto, vláda dotovala 50% z jeho ceny 7) Benzín stál 0,14 $ / litr. 8) Za Kaddáfího vlády neměla Libye žádné dluhy, a naopak měla finanční rezervy v hodnotě 150 miliard $, které jsou nyní "zmrazeny") 9) Libyjská vláda financovala každého nezaměstnaného občana, který obdržel vysokoškolský titul, aby tak podpořila snahy o vzdělávání 10) Za nově narozené dítě dostal manželský pár státní podporu ve výši $5,000, přičemž 40 bochníků chleba v Libyi stálo kolem 0,15 $ 11) Kaddáfí pracoval na největším zavlažovacím projektu na světě, díky kterému by v této severoafrické zemi byla voda dostupná všem občanům - PROTO SE PTÁM - toto má být ta američany prezentovaná tyranie, která donutila západ bombardovat Libyii a následně i Kaddáfího vládní kolonu, po čemž byl brutálně zlynčován protivládními islamisty?? Zkrátka, propagandistické bláboly pro hloupé ovčanstvo, které stále věří, že američané jsou "celoplanetární ochránci demokracie a míru" ODPORNÝ HNUS. Nelze se divit Kaddáfímu, že během mezinárodního shromáždění roztrhal chartu OSN - stačí si poslechnout jeho projev a každý racionálně uvažující, nezaujatý člověk, mu musí dát za pravdu. Jaká je situace v Libyi dnes, po nainstalování "americké demokracie", bylo překvapivě zmíněno v závěrečných titulkách - celá země se zmítá v jednom velkém chaosu, v zemi operují jednotky Islámského státu a na cestě jsou desetitisíce libyjských uprchlíků, mířících do Evropy. Nebýt Ivanů, obdobná situace by již dávno nastala i v Sýrii. S padlými američany z této operace necítím žádný soucit, a že by snad sto tisíc libyjců "oplakávalo" amerického ambasadora, jak naznačují závěrečné titulky - nenechte se vysmát :D.. Je s podivem, že má tato silně podprůměrná nudná střílečka tak vysoké hodnocení. Přisuzuji to faktu, že na podobné vojenské akční filmy kouká především mladé hloupé pubescentstvo, které to zde následně hodnotí, případně komentuje. V rychlosti jsem pár posledních komentářů tedy projel - některé jsou vyloženě naivní (jafuska), a některé naopak zcela trefné (Jara.Cimrman.jr)

96 hodin (2008)

Geniální thriller.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Zatím spokojenost. Přestože je to fantasy žánr, jsem příjemně překvapen, neboť se tam (alespoň prozatím) příliš nekouzlí, až na nemrtvé a pár obrů je tam jen minimum paranormálních postav, nepolétávájí tam stovky draků po obloze, a celkově se to přibližuje spíše tradičnímu středověkému období.

Warcraft: První střet (2016)

Někdy v polovině filmu jsem u toho zaspal. Až na výjímky (GoT) nemám rád fantasy žánr, kde se čaruje o sto péro a pobíhají tam třímetrová nasvalená zelená hovada, která jsou během bitev lidmi poměrně bez problémů zabíjena, k čemuž jim slouží obří předimenzované (buď třicetikilové, nebo zřejmě hliníkové :D) meče. Příběh jsem moc nepobral, ale to bude důsledek mé nesoustředěnosti a znuděnosti...zkrátka, kdyby raději místo Warcraftu zfilmovali Starcraft, bylo by to o něčem jiném.