Zúčtování (2016)

Für mich - 75%, - /Ben byl až moc velkej akční hrdina a navíc naprosto neporazitelný, ten děj zase takovej uměle zamotanej/, + /Ben se docela líbil, hodil se do role supervýkonného autisty, bojové scény sice poněkud extrémní, ale jinak dobré a celkově je to docela slušnej akční nářez s poklidnějšími úseky/, hodnocení - slušný akční film, co docela bavil, akorát postava Bena superhrdiny a superúčetního byla taková moc vyhnaná do extrému, ale jinak to docela šlo, relativně, poznámky - říkanka Solomon Grundy byla dobrá, líbila se a hodila se

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Für mich - 70%, - /jako celek to skoro ničím moc nepřekvapilo a pár klišé tu přece jenom bylo, třeba špatný signál u důležitého hovoru/, + /Tom byl fajn a souboje ušly, docela, pár klišé jsme vynechali - třeba žádná milostná scéna, nebo usmiřování otce a dcery/, hodnocení - 1. Jack byl o maličko lepší, ale i tento se docela líbil, šlo to, ikdyž to bylo takové průměrné, aspoň, že jsem byl ušetřen rodinné linky s dcerou, celkově je to takový solidní průměrný průměr

Doktor Strange (2016)

Für mich - 80%, - /pár slabších chvilek a prázdnějších dialogů by se našlo a přerod v kladného hrdinu, co zachrání svět je naprostá klasika/, + /velmi vtipné a vážně se neberoucí, to dost pomohlo celýmu filmu, vizuálně velmi atraktivní, ve stylu Inception, celé neokoukané, mystické a vůbec celé takové jiné, než ostatní komiksovky a Benedict s Madsem, jakožto hlavní hrdina a záporák byla absolutní trefa, mý dva oblíbenci, Benedict jel jakožto arogantně střelený Sherlock a Mads aspoň trochu vystoupil z nekonečné řady záporáků/, hodnocení - velmi dobrý, vtipný, povedený a vizuálně zajímavý komiks film, opravdu, bylo to velmi dobré, jenom, aby pokračování udrželo laťku, líbilo se a to jakože hodně

Inferno (2016)

Für mich - 65%, - /dějový zvrat s Felicity se moc nepovedl, závěrečné zúčtování nic moc a celé jakési takové prapodivné, průměrné, nic moc/, + /Tom táhnul film, Felicity dobře vypadala, o něco méně násilí než v 1. a 2. díle a pár skoro akčních scén ušlo/, hodnocení - průměrná volovina, nic moc, lepší než 1. díl, ale 2. se mi líbil víc, Tom a Felicity bylo to nejzajímavější na celým filmu

Dívka s perlou (2003)

Für mich - 70%, - /na to, že to má jenom 95 minut, tak se to občas docela táhne a lehce to nudí, páč se tam toho moc neděje/, + /Colin a Scarlett obstojní, hlavně Scarlett vypadala dostatečně vyjukaně, houstnoucí atmosféra byla fajn/, hodnocení - slušný romanticko - historicko - životopisný film, o tom, jak to asi bylo, ikdyž to nepochybně bylo dost možná úplně jinak, celkem to šlo nakonec, ale je to takový průměrný průměr

Sedm statečných (2016)

Für mich - 75%, - /celé takové průměrné, leckdy až moc moderní remake a takové akčně předvídatelné/, + /multikulti tlupa Denzela nebyla nejhorší, žádnej přešlap ve filmu, co by mě otrávil, taky nebyl, žádná milostná linka se nekonala a závěrečné zúčtování bylo velmi lahodné/, hodnocení - moderní, akční předělávka, co je ale lepším akčním filmem, než westernem, Antoine prostě umí akční nářezy, westerny ne, navíc zcela rasově korektní a o dost plošší, vše se podřídilo jenom lince pomsta - akce, jako western se to dost nepovedlo, jako akční nářez - velmi moderní, to šlo, celkově se to líbilo, docela, ale verze 60 je prostě lepší a to jakože o dost

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Für mich - 70%, - /digitální plameny vždy a všude byly trochu dětinský a zas to rozdělení na kladný a záporný.../, + /postavy Marka a Johna byli celkem ucházející, podle skutečnosti/, hodnocení - životopisnej, katastrofickej film o tom, že vrtat se tam, kde se vrtat nemá, občas dopadá dosti špatně, celkem to šlo, ale zázrak to není teda, nějaký moc digitální, či co

Bitva o Sevastopol (2015)

Für mich - 65%, - /celé takové nemastné, neslané, s dlouhým rozjezdem a ty sladkobolné pasáže s Eleanor byly docela dost trapný/, + /Julija byla hezká a scény přímo z fronty, moc jich teda nebylo, byly docela dobrý/, hodnocení - takový jakýsi průměrný válečný oslavný film, co nebyl zas tak moc oslavný, ale nebyl ani nijak zvlášť povedený, na Rusy nic moc, čekal jsem trochu víc, docela průměr

Café society (2016)

Für mich - 70%, - /všem postavám se tak dařilo a Corey byl po zásluze potrestán - takové naivní a do toho ten milostný trojúhelník/, + /retro atmosféra byla velmi dobrá, pár zábavných dialogů a narážek na Židy a žádnej přešlap k tomu, jo to potěšilo/, hodnocení - zajímavé milostné retro z filmového prostředí a bez přešlapu, žádnej happy - end na konci - pane bože, děkuju, šlo to, líbilo se

Dívka ve vlaku (2016)

Für mich - 70%, - /finále ve stylu "je tam nějak moc postav, musíme to protřídit" bylo takový účelový, prostě je to erkovej thriller, tak tam musí bejt divokej konec, to skákání v ději bylo občas otravný a taky docela nepřehledný/, + /Emily s bandaskou a brčkem vypadala moc dobře, rozhodně nejlíp vypadající alkáč ve filmu za poslední dobu, atmosféra byla slušná, děj, i přes průměrnou pointu kdo že je zabiják, ušel, docela/, hodnocení - takový slušně průměrný thriller s přepísknutým finále, věčně sťatou Emily a slušnou atmosférou, tak, ušlo, to docela, ale kdovíjaká hitparáda to není