Halloween (2018)

Takhle má vypadat pocta originálu! Michael je na stará kolena nasranější a brutálnější než kdy dřív, jde z něj opravdu respekt. Atmosféra, kamera a všudypřítomný ikonický soundtrack na jedničku. Škoda zpackaného pokračování, nicméně tenhle díl hodně slušných 80%.

Fontána (2006)

Vynikající soundtrack, podmanivý vizuál, chemie mezi ústřední dvojicí funguje naprosto. Melancholicky laděný snímek, který si většinou pouštím, když jsem v podobné náladě, ale pokaždé si ho maximálně užiju. Objektivně je Requiem za sen lepší Aronofskyho film, ale Fontána je má nejoblíbenější. 95%

Smrtelné stroje (2018)

Nápad s městy na kolech mě zaujal a je to pro mě jedno z mála pozitiv na tomhle filmu. Postavy nevýrazné (s vyjímkou Hugo Weavinga), bez charismatu. Scénář jednoznačně největší slabina snímku, děj předvídatelný, těžce klišovitý. Digitální efekty mi přišly dost chabé, ale vzhledem k rozpočtu asi odpovídající a tohle by se překousnout dalo. Díky tomu jak film finančně propadl se pokračování nejspíš nedočkáme i když bych rád z tohohle postapo světa viděl více, jen o hodně lépe napsané s postavami na kterých by mi záleželo. 45%

V hlavě (2015)

Starý dobrý Pixar je zpět! Po asi 20 letech první animák viděný v kině a jsem moc rád, že to byl zrovna Inside Out. Tento nejnovější Pixaří počin je originální, chytrý a dokáže skutečně dojmout. Řekl bych, že pro nejmenší caparty to úplně není, ale děcka školou povinná už by to docenit mohla. Já se výborně bavil celou stopáž a několik scén mě skutečně dojmulo, jak se to už nějakou dobu žádnému jinému (i hranému) filmu nepovedlo. Film mě svým způsobem donutil zamyslet se nad životem a sám nad sebou, to bych u animáku rozhodně nečekal a považuji to za unikát u tohoto druhu filmu. Viděno v 3D verzi s dabingem a ač mám radši originální znění, tak zde mi dabing vůbec nevadil, postavy jsou namluvené velice dobře a trefně. 3D efekt zde nijak nevyniká, ale ani neruší, žádné uhýbání hlavou apod. se zde nekoná, ale ono je to asi dobře, toto umírněnější a nerušící 3D se zde hodí mnohem více. Pro mě tedy velice příjemné překvapení, zatím nejlepší animák tento rok (možná i déle) a jasný kandidát na oscara v kategorii Animovaný film. Vřele doporučuji všem věkovým skupinám - 95%

Elitní jednotka (2007)

Je to syrové, uvěřitelné a na dovolenou v Brazílii vás možná na nějakou dobu přejde chuť. Adrenalinová jízda ve slumech Ria, kde hranice mezi životem smrtí je tenčí než komáří penis. P.S. - Nejlepší část - výcvik nováčků jednotky BOPE - 80%

Kameňák 4 (2013)

Ani předchozí díly nestály za moc, nicméně pár povedených scének by se našlo. Tohle je ovšem skutečná žumpa a trapnost sama. Proč tedy ne odpad? Za tu závěrečnou scénu s babou v rakvi (aka Kill Bill Vol.2) :) - 15%

Mazací hlava (1977)

Tak mám za sebou první setkání s panem Lynchem. O filmu jsem věděl již nějakou dobu, ale stále nebyla ta správná nálada si jej pustit. Mazací hlava vás uvrhne do deprese, kdy (v mém případě) sledujete strnule a nehnutě všechnu tu změť nejbizarnějších výjevů jaké si lze představit a uvnitř vás se mísí údiv, znechucení a snažíte se zároveň nějak pobrat to, co se děje na obrazovce. Zvuková stránka, která k tomu všemu přispívá obrovským dílem, je nedílnou součástí tohoto WTF snímku. Všechny ty industriální zvuky, pláč, hluk...Zatím nevím jak hodnotit, pocity se ve mě mísí neskutečně, nicméně je to prostě něco zcela jiného, než co jsem doposud měl možnost shlédnout. Název filmu skutečně sedí, protože po závěrečných titulcích vám přijde, že snímek vám totálně vymazal mozek z hlavy...

Carrie (1976)

Tak jsem si po delší době a nedávno zhlédnutém remaku, dal původní Carrie znovu a musím říct, že starší film se mi líbí víc. Tenhle koment pojmu trochu jako takové srovnání, starší a nedávno uvedené verze. V remaku je do role Carrie dost nevhodně zvolená Chloe, která není "dostatečně" ošklivá. Oproti tomu v téhle verzi Sissy Spacek, tuhle úlohu ošklivky Carrie plní na 110% :) Závěrečná scéna na plese, působí v původním snímku děsivěji a Sissy je opravdu démonickáa jde z ní strach. V roli pošahané matky se mi zamlouvala jak Piper Lauire, tak i Juliane Moore v remaku, tady bych to viděl tak nastejno. Hudba a celkově atmosféra je ovšem na straně staršího filmu. Zatímco remake bych viděl na lepší průměr, tady jsem musel hvězdu přidat, tahle verze mi přijde prostě povedenější, s tou správnou atmosférou - 75%

Herkules: Zrození legendy (2014)

Původně jsem film měl v plánu zhlédnout jen ve 3D, kvůli případným efektům. Nakonec padla volba na 2D verzi za asistence zbytku rodiny. Za mě už nikdy víc, film působil dojmem laciného tv seriálu, sympatickou nebo dobře hrající postavu byste v ději nenašli. Z legendy o Herkulovi nemá tento snímek prakticky nic. Mám rád Řecké báje a pověsti, asi proto tohle sebeobětování a zárověň o to větší zklámání. Ztráta času, vkládám naděje do Herkula v hlavní roli s Rockem - 20%