• Krátkometrážní

Absolvent (1967)

"And here's to you, Mrs. Robinson, Jesus loves you more than you will know. God bless you, please Mrs. Robinson. Heaven holds a place for those who pray,Hey, hey, hey". ...(Ne)skutočne dobrý Hoffman a nádherné melódie S&G robia z tohto filmu pozerateľnú a stále baviacu záležitosť aj po 40 - tich rokoch. Sú proste filmy, ktoré nestarnú.

Absolventka (2009)

S prvou polovicou filmu sa viem celkom stotožniť(rovnaká situácia), ale tá druhá je tak zúfalo nudná, fádna, nezaujímavá. Hlavne dvojke sa ani fandiť nedá, nevyvolá vo vás žiadne emócie, pri záverečnej scéne sa vám nerozbúši srdce. Nič.

After the Thin Man (1936)

Súhlasím s Blofeldom, že druhý diel je ešte lepší. Viem že sa budem opakovať, ale Myrna Loy a William Powell boli skvelý pár a ich dialógy nemajú chybu. Detektívna zápletka je tiež celkom dobrá, ikeď som tušila, kto je vrah. :)

Agatha Christie's Poirot - Případ v ulici Hickory (1995) (epizoda)

Krásne atmosferický, perfektne vygradovaný a aj napriek množstvu brutálnych vrážd veľmi vtipný diel! Pani Jappová odchádza na dovolenku a šéfinšpektor prijme Poirotovu ponuku bývať u neho. Scény kde sa obaja snažia ukázať, ktorá kuchyňa je horšia sú neodolateľné "Nemáte pivo, Poirot? No, mon ami, nič nie je pred večerou lepšie než banánový sirup."

Agatha Christie's Poirot - Schůzka se smrtí (2008) (epizoda)

Nemôžem sa zbaviť pocitu, že to tvorcovia pridaním niekoľkých vedľajších línií tentokrát mierne prekombinovali. V tomto príbehu snáď žiadna postava nie je tým, kým sa vydáva, prípadne má pre niečo čierne svedomie. To je síce v jej príbehoch časté, ale nie v takejto vysokej koncentrácií. Z ceľkového hladiska na Poirota bohužiaľ podpriemer.

Agatha Christie's Poirot - Smrt na Nilu (2004) (epizoda)

Dokonalé....páčilo sa mi rovnako ako staršie spracovanie s Ustinovom.(až na to samozrejme,že Suchet je v roli Poirota tak výborny,až máte pocit, že sa na tú rolu narodil).Obidve verzie si rada pozrem vždy,ked ich v telke dávaju. Tá zápletka a rozuzlenie ma snáď nikdy neomrzia. Agatha Christie bola genialna...

Agatha Christie's Poirot - Vražda Rogera Ackroyda (2000) (epizoda)

Vynikajuci diel,iked to co robilu knihu vynimocnou a jedinecnou sa do filmovej verzii dalo zakonponovat velmi tazko.Film nie je kniha a v ramci moznosti zvladnute velmi dobre.

Aj múdry schybí (1998) (pořad)

Na čom sa dá pobaviť lepšie než na ľudskej hlúposti? Avšak keď niekto zo seba robí hlupáka úmyselne, to už smiešne nie je...