• Krátkometrážní

Svědek obžaloby (1957)

Hra A. Christie v réžii B. Wildera nemohla dopadnúť inak než geniálne. Vynikajúca detektívka s dychberúcim finále, kde si človek, ako to už u kráľovny zločinu býva, nemôže byť istý absolútne ničím. A aby tých superlatívov nebolo málo, Marlene bola bohyňa.:-)

Honba za láskou (2005) (TV film)

Remake filmu Posadnutí láskou, ktorí sa ale originálu zďaleka nevyrovná. Na sobotné popoludnie však primeraná zábava.

Tim Robbins - hráč od srdce (2002) (TV film)

Tima Robbinsa mám rada ale o jeho živote som doteraz toho veľa nevedela. Preto to bol pre mňa celkom poučný dokument.

Murder Most Foul (1964)

Knižnú predlohu tu naozaj nepoznať, ale napriek tomu sa jedná o príjemnú komediálnu detektívku.

Faunův labyrint (2006)

Pri dnešnom trende vo fantasy filmoch som očakávala detské fantasy s detským predstaviteľom. O to vačší bol pre mňa šok, keď som dostala drsný až krutý film, kde bol rozprávkový svet len na pozadí vojnovej drámy. Ale aj napriek tomu ma svojím spôsobom uchvátil a v závere aj dojal.

Láska na hlídání (2004) odpad!

Niečo tak príšerné som už dávno nevidela. Prezidentská rodina je tu vykreslená ako trojica dokonalých ľudí a k tomu nudná a nezaujímavá romantická zápletka.

Thousands Cheer (1943)

Typický muzikál 40. rokov na ktorom sú ale najlepšie "stage" vystúpenia takých hviezd, ako napríklad Judy Garland, Donna Reed, Lucille Ball, Eleanor Powell či June Allyson. Povedala by som, že držia tento muzikál nad vodou.

Jana Eyrová (1996)

Hodnotím nadpremerne štyrmi *, ale aj tak mám voči niektorým veciam výhrady. Sú konkrétne dve: 1. Málo vášne medzi hlavnými predstaviteľmi a 2. Koniec, ktorý tvorcovia len tak preleteli. Mali sa mu venovať viac(mám na mysli čas odlúčenia Jany a Rechestera) a kľudne mohli ubrať z úvodu(Janino detstvo).

Noc v muzeu (2006)

Vôbec to nebolo také zlé ako by sa vzhľadom na tých 61 % mohlo zdať. Splňuje všetko, čo ma rodinná komédia mať, navyše taká jedna noc v múzeu ako je toto by mohla byť celkom zaujímavá.:-)