• Krátkometrážní

Asterix a Vikingové (2006)

Nebolo to zlé, ale tie moderné vychytávky si skutočne mohli odpustit.

Uvnitř tančím (2004)

Krásny film o priateľstve a neuveriteľnej chuti žiť.

Zahraj to znovu, Same (1972)

Málokedy mám pri filme pocit, že presne vystihuje moju životnú situáciu...

Bezmocná (1995)

Emma v teenagerskom šate. Neznie to sľubne, ale napodiv to celkom funguje. Ale na to, že Paul Rudd hrá jednu z hlavných postáv má vo filme dosť málo priestoru. Škoda.

Pygmalion (1938)

Leslie Howard je vo svojej úlohe absolútne presný. Trochu som mala problém s Wendy Hiller ako Elizou, ale aj ona ma nakoniec presvedčila. Takže jediné negatívum tohto filmu je katastrofálny Freddy, inak tomu prakticky niet čo vytknúť.

27 šatů (2008)

Jedno klišé strieda druhé a pri polovici scénok máte pocit, že ste to už niekde videli. Ale aj napriek tomu je to celkom milá, pohodovo plynúca romantická komédia. Len nerozumiem, ako vôbec môže hlavná hrdinka pomyslieť na nudného Edwarda Burnsa keď je nablízku James Marsden?! :)

Napříč vesmírem (2007)

Tešila som sa a obávala zároveň. Ale nebolo čoho. Muzikál robený s láskou k pôvodným piesňam The Beatles, ktoré sú tu v skvelej úprave. Niektoré scény mi doslova vyrazili dych - I´ve just seen a face, I want you, SFF, iné ma rozplakali - Let it be, Hey Jude,..Ale najlepšie na tom je , že mi to potvrdilo geniálnosť Beatles a ich hudby, pretože sú to ich piesne, ktoré tvoria tento príbeh a ono to funguje!

Swing, You Sinners (1930)

Postavička, asi líška, ako správne usúdil užívateľ joker2 je po neúspešnom pokuse o vlámanie do kurína zahnaná na cintorín, kde sa dejú veci, ktoré samozrejme očakaváme. Tj. duchovia, hýbajúce sa náhrobky, atď. Dosť desivé a určite nie vhodné pre deti.