• Krátkometrážní

Dobrodružství Sarah Jane (2007) (seriál)

Zo začiatku som SJA nedávala veľké šance, ale priznávam, že seriál sa mi páči čím ďalej viac a za niektoré príbehy(The Eternal Trap alebo Whatever Happened to Sarah Jane?) by sa nemusel hanbiť ani samotný Doktor Who. Čiže, ak ste fanúšikom DW sveta, SHJ je tým najlepším spôsobom, ako si skrátiť čakanie na piatu sériu.

Byl jednou jeden (1967)

Nuž neviem, či by som bojovala o princa, ak by sa správal ako tento.

Frankensteinova kletba (1957)

Vynikajúco natočený horor so skvelým P. Crushingom, krorý vie šalieť rovnako krásne ako Vincent Price.

Posledná bosorka (1957)

Moje hodnotenie sa počas filmu často menilo, bolo to tak od dvoch až po pät *. Na strane jednej je celé to poňatie čiernobiele a herecké výkony veľmi patetické, na strane druhej ma ale veľmi milo prekvapilo množstvo humoru, ktorý by som v historickej dráme o bosorke veru nečakala. Ale na škodu to nebolo. Práve naopak.

Nesprávná truhla (1966)

Komédia s takou koncentráciou skvelých vtipov, že vám hrozí trvalé poškodenie bránice.:-) Peter Cook a Dudley Moore boli vynikajúci komici, k tomu nesmelý Michael Caine a v malej roli skrachovaný doktor Peter Sellers. Za všetky scény spomeniem aspoň tú, kde sa jeden brat snaží zabiť druhého vázou s čerstvými kvetinami(Too late to apologize!).:-)

Odpískáno (1996)

Brassed Off mi trošku pripomínalo Full Monty, avšak toto bolo oveľa smutnejšie. Hudba bola nádherná, navyše vo filme aj skutočne pekne využitá.

Cigarety Admirál (1897)

No neviem, či by som si vďaka takejto reklame išla tie cigarety kúpiť. Ale nejako sa začínať muselo, nie? :-)