• Krátkometrážní

Resident Evil (2002)

Ubohé cosi beze smyslu jehož vysoké hodnocení se dá ospravedlnit snad jen náhlým pomatením smyslů hodnotících či jejich překliknutím, když zrovna pospíchali po tomhle skvostu navštívit toaletu. Hra měla zůstat hrou, kde ta nesmyslnost je alespoň ospravedlnitelná a může se oní říct, že je to jen taková oddechovka, ale proč to někdo přesral i do filmu, to mi mozek nebere. Kdyby aspoň vybrali místo Milušky někoho, na koho se dá dívat, ale to ne. Největší WTF byli ti digitální hafani, kdyby to byl aspoň čistokrevný zombie flák. Ale abych na to jen nekydal, tak...no vlastně nic dobrého se o tom říci nedá, takže ty dvě hvězdičky nechápu a asi nikdy nepochopím, ale prostě jsou.

Maska smrti (1986)

Vlastně jsem dostal přesně to, co jsem čekal. Tedy klasický 80's slasher, kterých bylo v té době opravdu haldy, plný uvřískaných ženštin, neohromujícího záporáka a nudících míst, které mi ale vynahradily alespoň poměrně originální a zajímavé mordy. V podstatě tomu nechybí ani dobrá atmosféra, ovšem tolik záběrů, kde není vidět nic než tma, si mohli tvůrci odpustit, stejně jako i lov na posledního, který měl být zřejmě napínavý, ale při své rozvláčnosti se mu to příliš nepovedlo. A konec, ačkoliv jsem podobný vývoj nečekal, byl dosti rozpačitý a poměrně překombinovaný. Kdyby se to drželo více při zemi, šel bych s hodnocením výš. Takto je to jen slabší průměr.

Balada o smutné trumpetě (2010)

Už na začátku jsem se kvůli mrazení v zádi skoro pomočil. Takovýhle rozjez jsem nečekal ani náhodou, vraždící klaun s mačetou, prostě nádhera. Toto mé rozjaření trvalo tak do části, kdy nám Javier nadobro zešílí a rozleptá si xicht vším, co má zrovna po ruce. Pak už je to celé takové moc epické, nabubřelé a megalomanské. Každopádně ta všudypřítomná špinavost a šílenost je naprosto odzbrojující, ani krve se to nebojí. Budu se muset více zblížit s Iglesiou. A také musím poděkovat Houdinimu za další úžasný, obsáhlý a doslova magický komentář.

Taxík (2008) (pořad) odpad!

Personifikovaná destrukce společnosti.

The Driller Killer (1979)

Nedokoukal jsem. A to, co jsem viděl bylo úplně o ničem, často bezesmyslu a tak příšerně nudné. Dostal jsem se k jedné vraždě, která vlastně i docela ušla, ale když je na jeden mord připoutaná tunová koule ničeho, tak to stejně nemělo cenu. Přesto jednu hvězdičku tomu dám, za ty docela povedené obrazy.

Pot Zombies (2005)

Další břečka od Tromy, dneska druhá, to jsem si asi naložil moc. Tomuhle se snad ani nedá říkat film, spíše videa z Neváhej a moč! Ale vlastně mně to i párkrát svojí stupidností pobavilo a navíc mám zombie i travičku docela v oblibě, ke všemu to bylo docela krátké, tak proč ne.

Hon na čarodějnice (2011)

Pamatuji si, že před nějakými dvěma roky jsem z toho byl úplně udělanej, bylo to pro mně hrozně brutální a strašidelný k posrání. Tyhle časy byly tak celkově fajn, ale teď už je to horší. Cage, který mi svým neustále zadumaným pohledem skoro zamořil mozek, když jsem uvažoval, nad čím přemýšlí (nakonec jsem dospěl k závěru, že buď nad něčím filosofickým, co nikdo ještě pár desítek let nepochopí nebo nad ničím a ta druhá možnost je pro mne přijatelnější), neumí hrát a to jsem si kdysi myslel opak a dokonce jsem ho měl v oblibě. Vlastně je to takový Bieber filmu - je všude, ale hovno umí. Jediné, co bylo udělané průměrně a ne vyloženě špatně, je začáteční věšení čarodějnic, tedy "čarodějnic" samozřejmě. Jinak ty všeliké digitální stvůry, to je odpornost, o netopýrovi, který byl prý ďábel, ani nemluvě.

Včelka Mája (1975) (seriál)

Něco tak depresivního, ponurého a temného nedokáží vytvořit snad ani ve skandinávii. Japonský animák pro úchylné japonské dětičky. Když se zpětně podívám do svého dětství, docela se divím, jakto že jsem neskákal z našeho okna úmístněného něco kolem metru nad zemí, dokud bych se nezabil. Vážně už nikdy tohle nechci vidět.

Plutonium Baby (1987) odpad!

Já tomu dával šanci jak dlouho to jenom šlo, přeci jen u Tromy už jsem si zvyknul na ledacos, jenže když přišel ten samostatný dokument o vybalování nákupu, trpělivost mi došlo. Tohle je snad první film, co jsem viděl, u kterého se dají použít výroky jako WTF? a OMFG. Takovou debilitu jsem snad ještě neviděl. Stupidní dialogy a postavy, které jsou úplně zbytečné bych snad ještě překousl, ale když se film snaží smontovat do kupy asi pět různých žánrů, přičemž mu ani jeden nejde, tak to opravdu nejsem schopný zvládnout. Kung fu, erotické drama, sladká romantika, rádoby horor a bůhví co skloubené dohromady - proč? K závěru už jsem jen odvracel hlavu a nechápavě s ní kroutil. Kdo tohle mohl udělat? To je i na Tromu moc.