Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

David Fincher dokazuje, že je zřejmě nejnápaditější a nejtalentovanější tvůrce, který dokáže překvapit a přinést něco nového a neokoukaného. V dnešní konkurenci podobnosti si važme tohoto génia.

Dávní bohové (2005) (seriál)

Velmi pěkně zpracovaný dokumentární seriál o nejznámějších pohanských božstvech.

Pianista (2002)

To, že jde o výjímečný film není potřeba již zmiňovat, ale je třeba si všimnout hereckého výkonu Adriena Brodyho, který je v první půlce filmu exelentní, ale v co se mění v druhé půlce to se nedá nazvat jinak než ABSOLUTNÍM HERECTVÍM. Bravo všem zúčastněným.

Lovci lidí (2008)

Nic objevného nebo nového v tomto snímku není, ovšem brilantně navozená mrazivá atmosféra norského lesa je naprosto úžasná. Po celou dobu snímku jsem se nemohl zbavit dojmu jakési variace na Wrong Turn, ale jeho délka z něj dělá podívanou v mezích vkusu.

Kundun (1997)

Tento film se mi ze všech Scorseseho líbil nejméně, celý film se putuje a zobrazuje jak nesmyslné je jekékoli náboženství (I když účel filmu byl zřejmě opačný). Pro jediného člověka obětovat cokoli? Na základě toho, že pozná nějaké cetky, které poznalo již 13 takových jako on předtím, se domnívat, že on je Dalajláma. A jeho opuštění Tibetu má od obdivu k němu hodně daleko. Obyčejný člověk, který neustále mluví a mluví a nakonec odejde a se slovy o obětování a odrazu dobrého člověka vše napraví, tak takhle to nechodí. Náboženství je záležitostí těch nejprimitivnějších jedinců, kterým nezbývá, nežli věřit v něco co je zachrání z jejich doposavadního utrpení. To je odkaz, který by tento film nésti. V tomto zpracování je zobrazen mnohem více lidsky v Sedmi letech v Tibetu je spíše úctyhodnější. Celkově je sedm let v Tibetu koukatelnější a zábavnější film. Ovšem Scorsese potvrzuje kvality režisérské ostatně jako v každém svém filmu.

Po přečtení spalte (2008)

Coen-i jsou prostě originálně neoriginální a v jejich filmech se objevuje jejich stopa z předešlých filmů. Jejich filmy jsou prostě úžasné a humor fenomenálně vražedný. Jen tak dál, bavte nás svou kvalitou a nápady.

Kostka 2 - Hyperkrychle (2002) odpad!

Po prvním díle, který ještě aspoň trošku aspiroval na vyšší ohodnocení než je odpad svou originalitou se druhý díl ponořuje na úplné dno. Nekoukatelná příšernost.

Ruiny (2008)

Tři za provedení.