Uvnitř tančím (2004)

Jak hluboku pod tělesnou schránku sahá touha po nezávislosti a samostatnosti nebo je to lidská duše, která je opravdu v dichotomii s tělem. Z hledání nezávislosti se stává závislost jednoho na druhém.

Let Fénixe (2004)

Dobrá podívaná plus velmi pěkný sountrack.

V Hlubokém hrdle (2005)

Zajímavý pohled do počátků pornografické tvorby v USA.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Yates je prostě chyba, nyní o tom snad již nikdo nepochybuje, nepřináší zhola nic. Tak tragickou režii bez nápadu jsem hodně dlouho neviděl, ale nejméně jsem ji čekal od tak očekávaného snímku. Netroufám si tedy hodnotit knižní předlohu, protože jsem ji nečetl, ale scénář tohoto dílu je zatím nejhorší snůžkou laciných vtipů a jiskření mezi všemi postavami, které ve filmu hrají hlavní "mladé" kouzelníky. Kouzlo se vytratilo a nadobro umírá ve stínu LOTR. Ne, že by hlavní představitelé někdy uměli hrát, ale v tomto díle se o to už ani nesnaží. Odpadu neodolám, protože je směšné, že vše co bylo nějakým způsobem propracované je již v upoutávce na film, takže tedy stačí se na ní podívat a film je pouze 150 minut navíc, ve kterých se tejně nic nestane. Přijde mi tedy smutné, že tento film byl vůbec takovýmto způsobem prezentovám a očekáván jako velká bomba.

Den otců (1997)

Francouzský originál je lepší. Ne že by BC a RW byli špatní komici, ale GD a PR je liga, kterou je těžké s něčím srovnávat.

Táta na plný úvazek (2004)

Kdy už skončí naivní, pokrytecké zobecňování já v rodině. Obětování sebe sama - tak to nemá být a pokud to tak je, je to naprosto nepřirozené. Slibně se vyvíjející začátek, který plně nepřiléhá ani k jednomu ze žánrových zařazení a tvoří vyváženou kombinaci se ve druhé půlce přemění do naprosté ubohosti a na velmi malém časovém úseku je přehuštěno otřepaných frází.

Stmívání (2008)

Pokus o efektnost, ale bohužel není to efektivní. Kristen Stewart mám velice rád a v budoucnu od ní čekám velké věci, ale zatím její nejvíce propagovaná věc je paradoxně jejím nejhorším počinem. Doufám, že se tohoto trendu nebude moc dlouho držet, ale co naplat co je propagované-vydělává a co vydělává je atraktivní, nikoli nutně kvalitní, to už víme. Nicméně scénář trochu povrchní, chybí mi tam větší prokreslení postav a druhá parta "upírů" jakoby tam celou dobu neměla co dělat. Režie no to není co dodat - hrůza. Napadá mě jestli CH někdy vůbec pracovala se živými herci, do té doby než se srazila se Stmíváním plus akce natočené jako něco při čem si klidně dojdu udělat něco k jídlu a po návratu bude akce zhruba končit. Předlohu jsem nečetl, takže se nechci příliš pouštět do jejího shazování, ale scénář nebyl také nejsilnější svého druhu.

Andělé a démoni (2009)

Rozhodně mnohem horší než jednička, neucelené, kamera se snaží být akční, ale co naplat, když děj akční není nebo alespoň ne tolik, aby to vytvářelo dojem plynulých přechodů. Nebýt konce, který alespoň trošku zvedá úroveň filmu, bylo by to totální fiasko. Hans Zimmer ovšem opět skvostný.

Jmenuji se Sam (2001)

Zajímavý film s vynikající Dakotou Fanning. Je neuvěřitelné co již tak mladá představitelka dokáže. Ovšem scénář trochu nedotažený, vystřídávají některé velmi povedené záběry (např. s balónky na oranžovém přechodu). Spíše průměrná podívaná, ale každopádně stojí za obětování času. PS: velká škoda, že v televizích nemají soudnost a takovýto film dají po půlnoci v neděli, ale něco naprosto nekoukatalného dají v sobotu od osmi. Ale důležité je říci, že mě tedy výkon S. Penna moc nenadchl, viděl jsem mnohem lépe zachrané "autisty".