Captain Marvel (2019)

Boje proti patriarchátu nebylo nakonec tolik, jak se zdálo z kulturní války v době před uvedením do kin. Horší jsou špatné dialogy a vtipy, z nichž ani jeden mě nepobavil. Hvězda navíc za celkově odlehčený tón.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Jednička v kině byla zklamáním. Dvojku jsem viděl náhodou v tv a atmosféra mě pohltila, přestože každých 10 minut film přerušovaly reklamy. Závěrečný kongres má v sobě až něco z Karla Zemana, ale temnějšího.

Smrt v kruhu (1989) (TV film)

Dobrý p. Kodet. Natočeno s láskou k detailu: prvorepubliková plovárna, pavlače, jízda vlevo.

Silnice (1972) (TV film)

Značně nerealistická zápletka, jenže v hlavní roli p. Růžek z toho udělá něco přirozeného. Navíc je to celé svěží a originální.

Oddělení zvláštní péče (1980) (TV film)

Kombinace výrobního románu a socialistického psychologického dramatu. Dílo je schématické, řada postav jsou jen figurky - zvlášť muži. Ženské postavy jsou však vynikající a i výborně zahrané. Smějte se mi, ale byl jsem zaujat a dojat.

Měsíc s dýmkou (1966) (TV film)

Líbila se mi sada špičkových herců; hlavně ty dámy byly sexy, což u starších fímů tolik nebývá.

Wonder Woman (2017)

Propojení s 1. světovou válkou činí tenhle film celkem snesitelným.

Solo: Star Wars Story (2018)

Slyšel jsem mnoho špatného o tomhle filmu, než jsem ho zkouknul v TV. Do kina bych na to nešel, ale pro TV dobrý: svižné, odlehčené. Výtečný je hlavní padouch.

Hledá se Yetti (2019)

Nemám co vytknout. Šel jsem na film nedobrovolně coby doprovod dítěte (osmileťákovi se líbil, ale ještě ho moc nechápal). Hned od první vteřiny si mě získala výtvarná i dramaturgická stylizace. Snad jen padouch nemusel tak silně ztělesňovat zlý západní patriarchát - no, ale i reakcionář to zkousne, když je balení vydařené. Kdo chce jít do kina, tak dnes ví, že úplně bez pokrokové poučovácí masírky z toho nevyvázne. Ale toto jediný důvod pro jednu hvězdu dolů.