Hra o život (1956)

Neměl jsem nervy na ty syny v protektorátu - hrozná situace pro rodiče.

Komtesa Mary (1983) (TV film)

Standardní výkon brněnské TV své doby. Pěkná kostýmovaná inscenace s civilním projevem herců.

Městečko na dlani (1942)

Neznám bohužel předlohu. Dle filmu soudě ale pomohla přesáhnout sladké příběhy, které vidíme v jiných filmech té doby. Oslovila mě i erotičnost scén, zcela mimo konvence té doby. Aktualizace: Trvalo to, ale přišel jsem tomuto filmu časem na chuť. Adaptace je vydařená v tom, že má bohatý seznam postav (ztvárněných řadou báječných herců), přitom pořád je zřejmá hlavní dějová linka. Ve vedlejší roli má skvělý výstup p. Smolík coby alkoholik; předznamenává zde podobnou svou roli továrníka Taubeho v geniálním Dnes naposled.

Ve znamení Merkura (1978) (seriál)

Blbý, ale koukatelný - celkem kdykoliv, i opakovaně.

Don Camillo (1983)

Jedna hvězda za Terence, druhá za dobré pojetí komunistické lokální politiky v Itálii. Jinak hlavně spoustu kýče, místy docela strašného: třeba když farář v sutaně jede na enduru s flintou přes rameno po louce za městem a do toho hraje slaboduchá synťáková elevator music.

Čtverec mizení (1982) (TV film)

Vinohradské divadlo v koukatelné TV detektivce.

Vlčí jáma (1957)

Klasický psychologický film, neobvykle zaměřený na ženské postavy. Muži se v domácnosti ukazují vždy jen na skok, ať už jde o otčíma nebo o lékaře.

Tři chlapi na cestách (1973)

Pan Lipský v necelých 50 letech hraje dědka s nalepeným obočím. Prakticky hraje stejnou postavu, kterou ztvárňoval v té době v satirických skečích, a sice p. Hlustvisiháka. Moc se to celé nepovedlo... A nezachránila to ani světová akční scéna, jak práškovací Čmelák (skoro) přistál na Karose ŠD 11:-) Za zmínku stojí silný politický záměr snímku: ukázat západní Čechy, které dosáhly po válce blahobytu postaveném na zemědělství. To vrcholí v exkurzi po Prazdroji, kde už se vůbec nemluví a sami herci se proměňují na průvod a jdou s nástroji coby dechovka.

Trojúhelníková podobnost (1981) (TV film)

Výrobní inscenace, trochu protipól Inženýrské odysey. Na tomto srovnání vynikají kvality brněnských snímků: zdůrazněná civilnost, přirozené výkony herců, utlumené tóny vášní, výtečná stálá skupina herců, jemný vtip. Sledoval jsem to se zájmem, i přes ten velice pochybný žánr.