Nevada Smith (1966)

Drsný film bez jediného vtipu. Oproti jiným dílům stejného žánru ukazuje bohatší šíři prostředí tehdejší Ameriky.

Nezastavitelný (2010)

Zpočátku jsem přeskakoval scény, kde nebyl vlak. Asi od půlky mě to chytlo a na konci jsem si pobrečel. Celkově blbost, ale zábavná. Akorát ta dispečerka jsem myslel celou dobu, že je AOC.

Nikdo se nebude smát (1965)

Film bez výrazné chyby, jenom pro mě se trochu vlekl (samozřejmě to je možná problém spíše můj tady a teď). Též nemám rád, když ve filmu je někdo trestán za lehkovážnost a nedbalost, neb v životě bývám též trestán za lehkovážnost a nedbalost. Paní Řeháková je moc pěkná, škoda že nedostala více příležitostí ve filmu.

Nikdy neříkej nikdy (1983)

Mám o něco raději p. Moorea v roli 007, ale p. Connery působil svěžeji. Film je celkově divácké utrpení. Kdo má dobrou vůli, může najít nějaké pozitivní jednotlivosti, ale není jich moc. Třeba ta představa, že videohry budou společenskou zábavou smetánky ve fracích v nóbl kasínech.

Noc klavíristy (1976)

V poměrech českých detektivek té doby dobrá zápletka. Byli si toho evidentně vědomi, obsazení nemohlo snad být lepší: roli pingla na 10 sekund hraje p. Kodet, milovníka na 30 p. Bartoška atd. P. Voska samozřejmě obzvláštňuje.

Noc na Zemi (1991)

Trvalo mi to skoro 30 let, než jsem film vůbec dokoukal a ocenil. Co se v mezidobí změnilo? Víc ocením příběh, kde outsider hledá sílu k životu. Též víc ocením pozornost a naslouchání druhému.

Noční jezdci (1981)

Hromada hereckých hvězd, zajímavé téma. Možná jsem nebyl jen soustředěný, ale měl jsem problém udržet pozornost.

Občan Kane (1941)

Neumím vyjmenovat, které filmové prostředky byly v tomto filmu inovativní. Avšak i po 80 letech sleduji tento film s chutí. Tón autorova vyprávění je sdělný i přes propast času, který ve filmu běžel hodně rychle.

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Seriál sklidil kritiku od kulturních válečníků. Osobně mi nevadí herci z různých etnik, připadají mi zcela na místě v příběhu z kosmu. Z progresivních manýr mi vadí přehnaná agresivita ženských postav. Celkově je tenhle seriál stejně utahaný a nudný jako všechny ostatní seriály na streamovacích službách. Ale dá se vydržet díky hvězdoválečným kulisám, pokud budeme předstírat, že tam není ta dětská hrdinka.

Obi-Wan Kenobi - Část I (2022) (epizoda)

Strašlivě trapná scéna, jak trojice profesionálních padouchů honí holčičku v parku, se nedá zapomenout. Proti tomu byl "Sám doma" realistický souboj dítě vs. dospělí chlapi. Líbily se mi záběry, jak p. Kenobi jezdí autobusem do práce.