Kde alibi nestačí (1961)

Raději mám 105% alibi - zde jsou promluvy postavy hrané p. Třískou pro mě příliš trapné.

105% alibi (1959)

Podařená detektivka. Sympatická dvojice detektivů. Zvláštností je dobré zobrazení morálního dilematu dvou podezřelých, kteří nevěděli, co ten druhý udělal, ale zvažovali, zda mlčet jeden o druhém. Dle mého nejživotnější z "alibistické" série Tůma-Líbal, protože nemá slabá místa, kvůli kterým by vadilo vidět ji opakovaně.

„Rakev ve snu viděti...“ (1968)

Postava p. Pacínka ztvárněná p. Šmídou je dle mého součástí zlatého fondu české kinematografie.

Tenkrát na Západě (1968)

Chápu, že nenávist k padouchovi je třeba stupňovat, ale tady je to na mě silné kafe. Ten malý kluk v úvodu - je něco dojemnějšího na světě než osmiletý kluk? A hlavní otázka: jak je možné, že zrovna Italové vytvořili v žánru westernu takto nádherné umělecké dílo?

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Nechtěl bych to kratší ani rychlejší. A ta Galadriel, ach, Galadriel. Takto mají vypadat ženy v mythologii! Mají sošně stát a být obdivovány!! Nádhera.

Na kolejích čeká vrah (1970)

Nejsem znalec české literární detektivky, ale "Série C-L" mi vždycky připadala jako špička. Film nedělá ostudu, vynikající p. Sovák. Začátek filmu je zcela strhující: výbuch vlaku, p. Sovák a p. Hanzlík přilétají vrtulníkem, na poli u vraku se rojí poldové, krása. Plejáda výborných herců: vždy potěší účast p. Šmídy.

Columbo - Vražda podle plánu (1972) (epizoda)

Ženské bývají v Columbovi výborné, ale ta ex-manželka je v tomhle dílu přímo excelentní.

Dynastie Nováků (1982) (seriál)

Staré seriály mám rád, ale tento je strašně nudný. I přes všechnu snahu ho nevydržím déle než 10 minut.

Chyťte Cartera (1971)

Krásný film, nemám výhrad. Chápu, že stupňování nenávisti k záporákům je nutnou částí žánru. Přesto si ho neužívám. Proto cením, že stupňovánjí nenávisti se v tomto filmu děje decentně a málo.

Mnohokrát mi bylo trapně, nesmál jsem se ani jednou. Jenom jsem rád, že jsem na tom nebyl v kině. Jedna hvězda za osobnost hlavní postavy. Druhá hvězda za zajímavý silný politický náboj filmu, že liberální politická korektnost je docela slabá slupka, kterou průměrný americký pravičák moc upřímně nesdílí. Můžeme se jen ptát, co bychom viděli, kdyby stejně usilovně hledal to nejhorší i u jiných skupin, než jen u bílých pravičáků.